• Pomagamy

• Tylko tydzień, a właściwie tylko 5 dni, a już udało się zrobić tyle dobrego. Dziś ruszył pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni transport z zebranymi darami. Część z nich, przede wszystkim koce, karimaty, śpiwory trafią  na granicę, leki, bandaże, opatrunki bezpośrednio do Ukrainy, a pozostałe dary, tj. żywność, środki do higieny dla dorosłych i dzieci zostaną podzielone i trafią częściowo do Ukrainy, częściowo do placówek dla uchodźców i również bezpośrednio na granicę. Zebraliśmy już tak dużo, że nie sposób wszystkiego wymienić. Jedno jest pewne, dokonało się to dzięki dobremu sercu, każdego kto okazał swoją małą cegiełkę empatii i solidarności.

Wraz z ZSO, Szkolnym Kołem Caritas, Szkolnym Kołem TPD podczas zbiórki współpracowało Niepubliczne Przedszkole “Krecikowo” w Lubczu Wielkim, Caritas parafii pw. NSPJ w Krzyżu Wlkp.  oraz Szkoła Podstawowa w Drawinach, gdzie głównym inicjatorem zbiórki była p. Oksana Zuziak, obywatelka Ukrainy, która od kilku lat mieszka ze swoją rodziną w Polsce. Wdzięczna za wszystko prosiła, aby przekazać szczere podziękowania wszystkim Polakom za ich postawę i okazaną pomoc.

Cały czas, w obu sekretariatach szkoły, do 11 marca można dorzucić swoją cegiełkę do puszek kwestarskich. Marzy nam się, aby zebrać równowartość chociaż jednego agregatu prądotwórczego. Patrząc, na tyle dobrych serc, wierzymy, że nasze marzenie może stać się rzeczywistością.

Bezpośrednio do nas zgłaszają się również  rodziny z prośbą o pomoc w zaopatrzeniu, w to co niezbędne na co dzień , dlatego nie ustajemy i zbieramy dalej!!! Będziemy pomagać tym, którzy przybyli lub niedługo przybędą do naszej gminy. Zrobiliśmy już tyle dobrego, a możemy zrobić jeszcze więcej!!!

Magdalena Gapska, Anna Tejchman

• Wybierz LO w Krzyżu Wlkp.!

• Jeśli kończysz właśnie szkołę podstawową i zastanawiasz sięco dalej? Mamy coś dla Ciebie.Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcącychw Krzyżu Wielkopolskim.

• Podpisanie porozumienia o współpracy

• W dniu 25 lutego 2022 roku miało miejsce ważne w historii Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim wydarzenie - podpisanie umowy o współpracy pomiędzy naszą szkołą a Akademią Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi, Filia w Trzciance.

Umowę podpisały: ze strony Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim dyrektor mgr inż. Renata Dahmani, ze strony Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej dziekan Filii w Trzciance dr Małgorzata Burzyńska.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Krzyża Wielkopolskiego pan Rafał Sroka, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Spraw Socjalnych pani Jolanta Korbik, dyrektor Filii AHE w Trzciance pani Beata Czarna.

W ramach współpracy będziemy prowadzić badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz podmiotów w Krzyżu Wielkopolskim, w Trzciance i w regionie, wspólnie opracowywać programy kształcenia oraz uczestniczyć  w procesie dydaktycznym.

Ponadto:

Liceum Ogólnokształcące w Krzyżu Wielkopolskim zadeklarowało gotowość do zapraszania przedstawicieli AHE w Łodzi, Filia w Trzciance  na organizowane  przez szkołę uroczystości, seminaria, panele dyskusyjne i konferencje, organizację staży i praktyk dla studentów AHE, udziału w tworzeniu programów studiów podyplomowych i ich wspólnego prowadzenia, patronowanie studenckim organizacjom i kołom naukowym tworzonym przy AHE w Łodzi, Filia w Trzciance.

AHE w Łodzi, Filia w Trzciance zdeklarowała się do:

promowania szkoły w obszarze naukowym, organizowania i współorganizowania konferencji, warsztatów i paneli dyskusyjnych związanych z problematyką istotną dla szkoły, współpracy w zakresie wdrażania projektów badawczych, współpracy w zakresie tworzenia programów studiów podyplomowych i ich późniejszej realizacji, przygotowania sprofilowanej oferty kształcenia zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim, prowadzenia wykładów, ćwiczeń, webinariów i innych zajęć praktycznych na rzecz uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim.

Liczymy na owocną współpracę.