Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021

Co planują stypendystki LO?

Martyna Kuta z klasy III i Martyna Musiał uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego uzyskały stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021. Otrzymują go uczniowie szkoły umożliwiającej uzyskanie świadectwa dojrzałości, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Sukcesy szkolne pozwalają na snucie planów na przyszłość i urzeczywistnianie marzeń. O czym myślą nasze stypendystki.

• Martyna Kuta kl.III

•  „Jestem uczennicą 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim. Uwielbiam czytać książki, w szczególności: fantastykę, thrillery psychologiczne oraz horrory. Wolny czas chętnie spędzam ze znajomymi. Należę do rozważnych i optymistycznych ludzi. Na ten moment jeszcze nie jestem pewna kim zostanę w przyszłości, chciałabym jednak, aby moja praca dawała mi satysfakcję i możliwość nieustannego rozwoju.”

• Martyna Musiał kl.II

• „W przyszłości chciałabym zostać tłumaczem przysięgłym. Nauka języków przychodzi mi łatwo i sprawia przyjemność, więc z pewnością wiążę z nimi swoją przyszłą karierę zawodową. Planuję pracować z różnymi ludźmi w dużej firmie. Chcę chodzić do pracy z chęcią i uśmiechem na twarzy. Mam nadzieję, że moje marzenia się spełnią, a stypendium na pewno mi w tym pomoże”.