• Stypendium dla ucznia

• Informujemy, iż do dnia 15 września 2022 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla ucznia. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Ośrodku.

• Organizacja dowozów i odwozów w roku szkolnym 2022/2023

Organizacja dojazdów do szkoły oraz powrotu w dniu 1 września 2022 r.

1 września 2022 r. wyjątkowo autobusy i busy przyjeżdżają rano do szkoły

przy ul. Sienkiewicza 1 ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego na hali.

Odwozy 1 września 2022 r.

10.30 - wyjazd z Krzyża Wlkp. ul. Wojska Polskiego 31, Huta Szklana, Wizany, Kuźnica Żelichowska, Żelichowo, w drodze powrotnej przedszkole w Hucie Szklanej - autobus

10.30 – wyjazd z Krzyża Wlkp., ul. Wojska Polskiego 31, Tartak, Portowa, Łokacz Wielki, Lubcz Wielki, Lubcz Mały- autobus

10.30 – wyjazd z Krzyża Wlkp., ul. Wojska Polskiego 31, Brzegi, Lubcz Wielki Żelichowo las, Przesieki, Zwierzyniec - bus

Przewozy szkolne od 1 września 2022 r.

Przyjazd przed zajęciami

Trasa I

Żelichowo – Kuźnica Żelichowska – Wizany – Huta Szklana -Autobus

Żelichowo – wyjazd godz. 7.00

Kuźnica Żelichowska – godz. 7.07

Wizany – godz. godz. 7.15

Huta Szklana przystanek koło sali - godz. 7.20

Huta Szklana przystanek koło p. Bandury godz.7.25

Przystanek koło Przedszkola ul. Akacjowa godz. 7.30

Przystanek szkoła ul. Wojska Polskiego 31 godz. 7.32

Trasa II

Przedszkole do Huty Szklanej, Huta Szklana, Lubcz Mały, Lubcz Wielki– Autobus

Krzyż Wlkp. przystanek PKS - odjazd godz. 6.50

Huta Szklana – przystanek koło Bandury - godz.7.00 - zabiera dzieci do Przedszkola w Hucie Szklanej

Huta  Szklana - przystanek – sala- godz. 7.10

Trasa V - bus

Zwierzyniec -  godz. 7.10

Bielice Nowe  - godz.7.30

Godziny odwozów szkolnych od dnia 2 września 2022 r.

Odwozy funkcjonować będą na takich samych zasadach jak w ubiegłym roku szkolnym

Trasa I - autobus

12.30 – Lubcz Wielki, Lubcz Mały, Huta Szklana, Wizany, Kuźnica Żelichowska, Żelichowo w drodze powrotnej Przedszkole w Hucie Szklanej- Powrót do Krzyża Wlkp. przystanek PKS

Trasa I- autobus

14.30 – Huta Szklana ( p.Łasicki, p.Naruszewicz), Huta Szklana ( sala )  Wizany, Kuźnica Żelichowska, Żelichowo

Odjeżdżają  dzieci z przedszkoli w Krzyżu Wlkp.

Trasa II- autobus

14.30ul. Tartak, ul. Portowa, Łokacz Wielki ( PKS, przystanek koło p. Elińskiego, p. Siewruka),  Lubcz Wielki,  Huta Szklana (koło p. Bandury), Lubcz Mały

Odjeżdżają  dzieci z przedszkoli w Krzyżu Wlkp.

Trasa III - bus

14.30 – Brzegi, Lubcz Wielki, Żelichowo las, Przesieki, Zwierzyniec

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących (szkoła podstawowa kl.1-8, liceum ogólnokształcące) odbędzie się 1 września o godz. 9.00  w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza 1.

• Szkoła Wodorowa - sukces licealistów

• Nasza szkoła LAUREATEM konkursu „Szkoła Wodorowa”

W dniu 29 lipca 2022 r. odbyło się posiedzenie kapituły konkursu “Edukacja Wodorowa”. Kapituła dokonała oceny zgłoszeń biorąc pod uwagę przede wszystkim działania szkoły na rzecz edukacji, udział w spotkaniach, wydarzeniach na temat gospodarki wodorowej, w tym organizowanych przez Województwo Wielkopolskie oraz wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych konspektów, materiałów dydaktycznych oraz zestawów edukacyjnych Horizon Educational przekazanych przez Województwo Wielkopolskie.

Kapituła wybrała laureatów konkursu:

1. Technikum Energetyczne w Poznaniu

2. Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu

3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp.

Zgodnie z Regulaminem konkursu Laureaci Konkursu otrzymają nagrodę w postaci udziału jednego przedstawiciela szkoły ponadpodstawowej w studyjnej wizycie zagranicznej delegacji województwa wielkopolskiego w Szwecji organizowanej przez Departament Gospodarki UMWW, której celem będzie zapoznanie się z potencjałem gospodarki wodorowej, tj. wizyta w Domu Wodorowym.

• Informacja dla rodziców na temat zasad użyczania podręczników i materiałów ćwiczeniowych w roku szkolnym 2022/2023

• Informujemy, że podręczniki szkolne dla klas 1-8 są ewidencjonowane i gromadzone w bibliotece szkolnej, a następnie użyczane uczniowi na rok szkolny.

Materiały ćwiczeniowe uczeń odbiera także w bibliotece szkolnej, a ich odbiór potwierdza podpisem na liście zbiorczej. Materiały, o których wyżej mowa, nie podlegają zwrotowi. W przypadku ich zagubienia lub zniszczenia przez ucznia, rodzic dokonuje zakupu we własnym zakresie.

Korzystanie z podręczników przewidziane jest na co najmniej trzyletni okres nauki, dlatego bardzo prosimy rodziców o zwrócenie uwagi swoim dzieciom na szczególną dbałość o ich stan fizyczny.

Uczeń ma obowiązek obłożyć (nie należy używać okładek samoprzylepnych) i podpisać wszystkie użyczone z biblioteki podręczniki szkolne. Brak wykonania wyżej wymienionych czynności przez ucznia skutkować będzie obniżeniem oceny zachowania.

Użyczenia podręczników i materiałów ćwiczeniowych uczniom klas 1-8 odbędą się w 1. tygodniu września nowego roku szkolnego 2022/2023 na godzinach lekcyjnych poszczególnych klas.