• ​​​​​​„Dzieci rodzą się ze skrzydłami,

nauczyciele pomagają im je rozwijać.”

Uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2023/2024,

odbędzie się 4 września 2023 r.

o godz. 9.00 w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza 1.

Msza św. zostanie odprawiona

w kościele pw. NSPJ o godz. 8.00.

• Międzynarodowe warsztaty medialne „Jedno ujęcie”

• Minął pierwszy tydzień tradycyjnych już dla uczniów naszego Zespołu Szkół międzynarodowych warsztatów medialnych „Jedno ujęcie”, zorganizowanych w Łebie przez współpracującą z nami od 9 lat poznańską Fundację „Filmowiec” przy wsparciu finansowym ze strony Organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży/Deutsch-Polnisches Jugendwerk, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RFN oraz we współpracy z Studio Fantasia Dresden e.V.

Uczestnicy warsztatów z Polski, Niemiec i Ukrainy poznawali zasady i doskonalili swoje umiejętności fotografowania, reżyserowania i nagrywania filmów w technice „jednego ujęcia” – filmów bardzo trudnych technicznie, wymagających starannego przemyślenia wszystkich szczegółów, ponieważ nakręcanych jednym włączeniem kamery – bez montażu.

Oczywiście warsztaty to nie tylko praca i nauka, ale również aktywny wypoczynek i zawieranie znajomości. Pamiętamy wycieczkę do Gdańska i rejs statkiem do Sopotu, pieszą wyprawę na wydmy, powodującą zawroty głowy wizytę w Domu do góry nogami oraz City Quest, w którym poznawaliśmy historię Łeby i godne obejrzenia miejsca. Nagrodą w Queście było wspólne wyjście na pyszne lody.

Następny tydzień poświęcimy na dokończenie filmów konkursowych i oczywiście plaży.