• Zawód - leśniczy

• Na portalu praca.pl pojawił się artykuł, który opisuje i przedstawia zawód leśniczego. Wybór kształcenia się w tym zawodzie po skończeniu szkoły podstawowej, to kolejna z ciekawych i często nieoczywistych ścieżek karier. Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców do zapoznania się z tym tekstem i być może okaże się, że wybór właśnie tego zawodu będzie najbardziej odpowiedni i perspektywiczny.

Z artykułu dowiemy się:

• Jak zostać leśniczym?
            • Na czym polega praca w zawodzie leśniczego?
            • Leśniczy – perspektywy zatrudnienia
            • Ile zarabia leśniczy?

I wiele więcej, proszę spojrzeć → https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/lesniczy-opis-zawodu,jak-zostac,obowiazki-wymagania,zarobki_pr-2386.html

Bardzo serdecznie zapraszamy do lektury!

• WESOŁE WAKACJE W ZSO

• Od 24 czerwca do 5 lipca 2024 roku w ZSO w Krzyżu Wlkp. odbywały się wakacyjne zajęcia sportowo-artystyczno-informatyczne dla młodszych dzieci. Uczestniczyło w nich 24 uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krzyskiej. Motywem przewodnim zajęć były słowa Janusza Korczaka:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Podczas pobytu w szkole zajęcia sportowe przeplatały się z informatycznymi i artystycznymi. Dzieci korzystały ze wszystkich obiektów sportowych, sali sensorycznej oraz gimnastycznej. Grały w piłkę nożną, dwa ognie, ćwiczyły jogę, rywalizowały w różnych konkurencjach. Emocji sportowych nie brakowało.

Dzięki bogatemu wyposażeniu pracowni komputerowej wzbogaconej dzięki programowi Laboratoria Przyszłości dzieci konstruowały pojazdy i budowle z Klocków Korbo, klocków Lego edukation. Korzystały też z bogatego zestawu klocków magnetycznych MAGFORMENS. Bawiły się i budowały SkriBoty wprawiając je w zaprogramowany przez siebie ruch. TURING TUMBLE umożliwiały budowanie komputerów napędzanych kulkami i była to świetna zabawa.

Działalność artystyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci śpiewały wybrane przez siebie piosenki wykorzystując mikrofon do karaoke i tańczyły w rytm ulubionych melodii. Bardzo lubiły malować farbami, rysować, wycinać i układać różne postacie z kolorowych trójkątów.

Dzieci uczestniczyły także w specjalnie zorganizowanym dla naszej grupy seansie filmowym  w MGOK i obejrzały film pt. „Droga do wolności”. Lubiły też zabawy z dużą kostką, odkrywały, odczytywały i naśladowały emocje ukryte w emotikonach.

W trakcie pobytu odwiedziła nas Pani Renata Dahmani i  zobaczyła jak ciekawie spędzamy razem czas. Dzieci wręczyły Pani Dyrektor własnoręcznie wykonane podziękowanie za bezpłatne zorganizowanie zajęć wakacyjnych.

W ostatnim dniu zajęć uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i książeczkę, będącą pamiątką wspólnie spędzonych chwil.

Organizator zajęć:

Justyna Wyrwa

• LICEALIŚCI Z WIZYTĄ NA WARSZTATCH TERAPII ZAJĘCIOWEJ W WIELENIU

• W dniu 20 czerwca uczennice liceum z klasy 2MP, 2M, 1MP brały udział w warsztatach z osobami niepełnosprawnymi na WTZ w Wieleniu. Młodzież została oprowadzona po pracowniach: artystyczno-plastycznej,  gospodarczo-ogrodniczej,  tkacko-krawieckiej, sali komputerowej, stolarni regionalnej, w których odbywają się  zajęcia prowadzone pod opieką wykształconych instruktorów. Dzięki zajęciom  uczestnicy WTZ  mają możliwość lepszego funkcjonowania w sferze społecznej, zawodowej  oraz w życiu codziennym.

Licealistki przygotowały dla uczestników gry i zabawy taneczno – ruchowe, które dostosowane były do specyficznych potrzeb i możliwości uczestników. Wyjazd miał na celu zapoznanie nas z ich codziennym życiem oraz uwrażliwienie na problemy osób z niepełnosprawnością. Porozumiewanie się z innymi, obcowanie  z wyzwaniami, jakie przed nimi stawia rzeczywistość i ich ograniczeniami  buduje  postawę otwartości, uważności  i empatii w stosunku do drugiego człowieka, dostrzegania jego niepowtarzalności, oryginalności, a taka postawa stanowi jeden z naszych priorytetów rzeczywistości edukacyjnej. Mamy nadzieję na kontynuowanie tej niezwykłej współpracy również w zakresie tak ważnych dla osób niepełnosprawnych kwestii bliskości, ruchu, tańca i twórczości, a przede wszystkim budowania pozytywnych relacji, z których korzyści mogą odnosić obie strony.

Magdalena Nowak

• 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/