• Koniczynki bez studniówki

Licealny zwyczaj nakazuje, żeby 100 dni przed maturą szczególnie się zmobilizować. Zwykle świętowano ten fakt huczną studniówką z polonezem i koniczynkami na szczęście. Pandemia nie pozwala na studniówkowe bale, jednak części tradycji stało się zadość. W poniedziałkowe popołudnie, 8 lutego, maturzyści krzyskiego LO otrzymali z rąk pani dyrektor Renaty Dahmani zielone, czterolistne koniczynki.

Teraz tylko od ich pracowitości zależy czy przyniosą im szczęście w maju. Trzymamy kciuki!

• KIERUNKOWSKAZ KARIERY

Zachęcam do zapoznania się z platformą internetową o nazwie "Kierunkowskaz Kariery", której inicjatorem jest Pan Przemek Stadnik. Znajdziemy tam rozmowy   w formie wideo z absolwentami różnych kierunków studiów (np. farmacja, psychologia, informatyka, zarządzanie, fizjoterapia, prawo, architektura).W trakcie rozmów poruszane są tematy dotyczące rekrutacji, studiowania danego kierunku oraz możliwościach pracy po jego ukończeniu.  Uzupełnieniem przeprowadzonych rozmów jest szczegółowe omówienie danego kierunku. Każdy kierunek studiów jest omówiony pod względem:

• przedmiotów, które przyszły student napotka w toku studiów;
            • popularności danego kierunku studiów;
            • rankingu uczelni oferujących dany kierunek studiów;
            • zarobków absolwentów kończących dany kierunek studiów;
            • sytuacji na rynku pracy (poziom bezrobocia w danym zawodzie oraz zapotrzebowania na dany zawód z rozbiciem na województwa oraz powiaty).

Dane czerpane są z rzetelnych źródeł, takich jak:

• Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych;
            • Baza Barometr Zawodów;
            • Portalu studia.gov.pl;
            • i innych źródeł o sprawdzonej reputacji.

Więcej można przeczytać tutaj: https://kierunkowskazkariery.pl/czym-jest-kierunkowskaz-kariery/
            Link do strony internetowej: https://kierunkowskazkariery.pl/
            Wszystkie materiały zamieszczone na stronie internetowej są bezpłatne.

SERDECZNIE POLECAM!

Grażyna Piasek

szkolny koordynator doradztwa zawodowego

• SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE "AKTYWNI BŁĘKITNI"

• Nasza szkoła przystąpiła do Programu Edukacyjnego „AKTYWNI BŁĘKINI Szkoła Przyjazna Wodzie” organizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.  Skierowany jest on do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Inauguracja odbyła się 27 stycznia 2021r. o godzinie 12.00 w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, w której zdalnie mieliśmy możliwość uczestniczyć.

Jest to program promujący proekologiczne zachowania i budowanie poprawnych nawyków bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych wśród dzieci i młodzieży. Ma także za zadanie podnieść świadomość w zakresie ochrony wód oraz zapobieganiu skutkom suszy i ochrony przeciwpowodziowej.

Patronat honorowy nad programem objął  Minister Edukacji Narodowej, Minister Klimatu i Środowiska, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz patroni medialni: Polskie Radio PIK i TVP Bydgoszcz.

Podczas realizacji programu będziemy współpracować z Policją, Strażą Pożarną i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

• Konkurs historyczny

• W  tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Historycznego pn. „Powstańczym szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej”, który odbył się w dniu 11 stycznia i był zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach, udział wzięło 27 uczniów szkół podstawowych. Wśród nich znalazło się także 7 uczniów Szkoły Podstawowej w Krzyżu Wielkopolskim: Adrianna Brzozowska, Wiktoria Kubiś, Roksana Sikora, Mateusz Grzegorek, Natalia Surma, Dominika Suder oraz Piotr Krupa, który uzyskał tytuł laureata, zajmując trzecie miejsce.

• Kangur Matematyczny

• Ważna informacja dla wszystkich uczniów lubiących matematykę!

Tegoroczny konkurs KANGUR MATEMATYCZNY zaplanowano na dzień 18 marca 2021r. na godz. 9.00 w formie stacjonarnej.
            Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest przedsięwzięciem samofinansującym się i niedochodowym, uzyskiwane środki finansowe przeznaczone są na nagrody i organizacyjną obsługę Konkursu. Prawo uczestnictwa w Konkursie mają uczniowie, za których dokonana zostanie wpisowe w wysokości 10 zł od osoby.

Kwotę tę należy przynieść w zamkniętej kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą, do której uczęszcza do sekretariatu szkoły przy ul. Sienkiewicza 1, do poniedziałku, 8 lutego 2021 r.

• Stypendystki Prezesa Rady Ministrów

• Co planują stypendystki LO?

Martyna Kuta z klasy III i Martyna Musiał uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego uzyskały stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021. Otrzymują go uczniowie szkoły umożliwiającej uzyskanie świadectwa dojrzałości, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Sukcesy szkolne pozwalają na snucie planów na przyszłość i urzeczywistnianie marzeń. O czym myślą nasze stypendystki.

Martyna Musiał: „ W przyszłości chciałabym zostać tłumaczem przysięgłym. Nauka języków przychodzi mi łatwo i sprawia przyjemność, więc z pewnością wiążę z nimi swoją przyszłą karierę zawodową. Planuję pracować z różnymi ludźmi w dużej firmie. Chcę chodzić do pracy z chęcią i uśmiechem na twarzy. Mam nadzieję, że moje marzenia się spełnią, a stypendium na pewno mi w tym pomoże”.

Martyna Kuta: „ Jestem uczennicą 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim. Uwielbiam czytać książki, w szczególności: fantastykę, thrillery psychologiczne oraz horrory. Wolny czas chętnie spędzam ze znajomymi. Należę do rozważnych i optymistycznych ludzi. Na ten moment jeszcze nie jestem pewna kim zostanę w przyszłości, chciałabym jednak, aby moja praca dawała mi satysfakcję i możliwość nieustannego rozwoju.”

Dziewczynom życzymy realizacji planów i zamierzeń.