• Chcesz żyć? Nie pal! – zajęcia w kl. 4c

          •  

            Uczniowie klasy 4c po raz kolejny wzięli udział w zajęciach wychowawczych o tematyce przeciwdziałania uzależnieniu od nikotyny realizowanych w ramach programu antynikotynowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”.

            Tym razem zadaniem uczniów było wykorzystanie swojej pomysłowości, kreatywności oraz zdolności plastycznych w celu stworzenia plakatu zachęcającego osoby uzależnione od nikotyny do rzucenia nałogu i zaprzestania palenia papierosów.

            W trakcie zajęć okazało się, że wiedza dzieci na temat uzależnień jest bardzo duża, a ich znakomita pomysłowość i kreatywność została wykorzystana do stworzenia ciekawych plakatów prezentujących nie tylko barwne ilustracje, ale i hasła, które mogą przekonać wiele osób palących do próby zerwania z nałogiem. Mamy nadzieję, że wybrane formy działania i  zaangażowanie uczniów w przeciwdziałanie uzależnieniu od nikotyny przyczyni się do polepszenia stylu życia wielu ludzi.

            Wychowawca kl. 4c

            Marlena Łasicka

          • Elfy trzy

          • W dniach 7-9.12.2020 r. dzieci z klas I-III miały przyjemność oglądać przedstawienie teatralne online pt. „Elfy Trzy”. Był to spektakl o świątecznej tematyce w wykonaniu Teatru Kultureska, oparty na autorskim scenariuszu. Aktorzy przenieśli nas na rozśpiewany i roztańczony biegun północny, dzięki bajkowej świątecznej scenografii i kostiumom. Spektakl przesycony był świąteczną muzyką i wyjątkowymi efektami scenicznymi. Historia trzech elfów pełna była żartów, komicznych scen, pięknych piosenek, ale i... zwrotów akcji. Dzięki przedstawieniu dzieci zrozumiały, dlaczego nie warto być niegrzecznym i jak ważne jest aby być dobrym człowiekiem. Po zakończeniu spektaklu dzieci z klasy II a i II d wykonały ilustracje.

            Ewelina Łapacz, Agata Zielińska

          • Innowacja pedagogiczna „Książki czytajcie, świat poznawajcie”

          •  

            Adresatami innowacji są uczniowie klasy 2a i 2d. Czas realizacji obejmuje okres ośmiu miesięcy od 01.10.2020 r. do 31.05.2021 r. Zajęcia innowacyjne odbywają się w czasie zajęć edukacyjnych. Zasady są proste: dzieci czytają to, co chcą czytać (książkę, czasopismo, komiks). Za tę aktywność nie wystawia się ocen, nie robi się sprawdzianów. Celem jest stworzenie czytelniczej społeczności. Rano przez 10 minut uczniom czyta, wybraną przez dzieci książkę, nauczyciel. Po południu każdy przez 10 minut czyta sam.

                  Dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym „Książka się nie rozładuje, za to Ty wiedzą się naładujesz”. Wszystkie prace były piękne. Komisja konkursowa miała wielki problem, aby wyłonić laureatów, dlatego postanowiłyśmy wyróżnić wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

                                                                                                                Agata Zielińska, Ewelina Łapacz

          • Zajęcia plastyczno-techniczne w klasie 1b

          • Uczniowie z klasy 1 b lubią wykonywać różne prace plastyczne i techniczne przestrzenne. Pomysłowość oraz staranność wykonania cieszy Rodziców, Panią jak i samych uczniów. Dziś prezentujemy projekty domków, karmniki z ptaszkami, zwierzątka z wiersza,, Kwoka'' oraz kilka prac plastycznych z Tygodnia Edukacji Globalnej...

          • Erasmus plus

          • W ramach realizacji programu Erasmus plus uczniowie naszej szkoły nagrali film ze świątecznymi życzeniami. Nagranie jest adresowane do  ich rówieśników  z partnerskich szkół w Finlandii, Hiszpanii, Rumunii i Finlandii. Uczniowie przygotowują również własnoręcznie wykonane karki świąteczne, które niebawem zostaną wysłane.

          • Zbiórka !

          • Wspólnie z Fundacją Redemptoris Missio organizujemy zbiórkę używanych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych oraz włóczki (nowej). Okulary zostaną przekazane placówkom medycznym w Afryce. Z włóczki członkowie Klubu Włóczkersa wydziergają sweterki, czapki, szaliki itp. dla dzieci w Afganistanie. Zarówno okulary jak i włóczkę prosimy przynosić do budynku przy ul. Sienkiewicza (wejście do świetlicy od strony ulicy) w poniedziałek 14 grudnia w godzinach 10.00-11.00 oraz 16.00-17.00.

          • Mikołajki - klasy 3a

          • Lekcje online nie były przeszkoda dla klasy 3a w świętowaniu mikołajek. Tradycyjnie, jak co roku, założyliśmy czapki św. Mikołaja i inne okolicznościowe ozdoby. Na lekcji techniki wykonaliśmy pięknego Mikołaja z długą brodą, którego każdy z nas powiesił u siebie w domu na honorowym miejscu. Było to również wskazówką dla prawdziwego św. Mikołaja, aby trafił do nas dziś bez przeszkód.

            Klasa 3a z wychowawczynią

          • „Słowa pod parasolem”

          • Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III  „Słowa pod parasolem”

            W świetlicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. odbyła się wideokonferencja, podczas której uczennice szkoły wygłosiły dobrany i opanowany pamięciowo tekst literacki. Tematyka wybranego liryku związana była z jesienią. Wiersze pochodziły ze zbiorów poetów polskich.

            Oceny recytowanych tekstów dokonała komisja konkursowa powołana przez Pracownię Teatralną Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance.

            Nasze uczestniczki zajęła wysokie lokaty:

            I miejsce - Adrianna Sienkiewicz, kl.3b;

            II miejsce - Michalina Kassyk, kl.3d;

            III miejsce – Magdalena Korycińska, kl.2b.

            Wszystkim uczestniczkom konkursu składamy gratulacje i podziękowania za wspaniałe przygotowanie.

            Opiekun ze szkoły: Krystyna Matkowska

          • 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

          •  

            Zespół Szkół Ogólnokształcących uczcił rocznicę 11 listopada

                                   „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem”.

                                                           Józef Klemens Piłsudski

            Rokrocznie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, święto państwowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości w roku 1918. Dzień 11 listopada został ustanowiony świętem państwowym w roku 1937, wcześniej obchody w tym dniu miały charakter wojskowy. W okresie po II wojnie światowej Narodowe Święto Niepodległości zostało zniesione przez polskich komunistów. Do tradycji obchodów 11 listopada powrócono w 1989 roku, symbolicznie kończąc czasy podporządkowania Związkowi Radzieckiemu.

            Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przebiegają inaczej niż zwykle. Nie możemy się gromadzić, ale pomimo tego powinniśmy pamiętać i uczcić symbolicznie ten niezwykły dzień. Przedstawiciele Naszej Szkoły, zgodnie z jej tradycją i w poczuciu obowiązku, złożyli biało -czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem znajdującym się w centralnym miejscu naszego miasta. Nasze upamiętnienie miało miejsce dokładnie o godzinie 11.11. 

          • Komunikat

          • 11 listopada jest dniem wolnym od zajęć.
            W pozostałe dni zajęcia odbywają się zgodnie z planem.
          • Niepodległość- nieoczywistość…

          • Prace wykonane przez uczniów szkoły podstawowej

                       Jak co roku 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości, rocznicę, która upamiętnia odzyskanie, odbudowanie polskiej państwowości w roku 1918. W rozmowach z uczniami spostrzegam często, jak trudno żyjąc w Niepodległym państwie zrozumieć fenomen i istotę Niepodległości. Niepodległość wydaje się na co dzień czymś tak oczywistym jak tlen, którym oddychamy. Po prostu jest nam ciężko sobie wyobrazić, żeby mogło jej zabraknąć.

                            Wspominając rocznicę 11 listopada warto pamiętać, że Niepodległość nie zawsze jest tak oczywista, jakby się mogło nam wszystkim wydawać. W historii Polski można znaleźć wiele przykładów czasów, gdy Niepodległości nas pozbawiano. Dla wielu pokoleń Polaków Niepodległość była przedmiotem marzeń i dążeń. Nasi przodkowie częstokroć narażali swe życie walcząc o nią. Wielu z nich walkę tę przypłaciło tym co najcenniejsze, swym życiem. Dziś żyjemy w kraju Niepodległym. Na co dzień trudno zachwycać się czymś co po prostu jest nam dane. Lecz pamiętać należy, że Niepodległość niestety nie była i nie jest Nam dana na zawsze, że Niepodległość to nie zawsze oczywistość, że Niepodległość to też ogromna odpowiedzialność. Niech 11 listopada, szczególnie w tych trudnych czasach, będzie okazją do refleksji nad tym co wcale takie oczywiste nie jest…

            Tomasz Molenda

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/ 693 713 462, 67 25 64 035 /sekretariat, ul. Wojska Polskiego 31/ 67 25 65 614 /świetlica, ul.Wojska Polskiego 31/
      • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski Poland
      • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
      • www.zso.krzyz.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych