• Szkolny Dzień Profilaktyki w LO

• „W zdrowym ciele zdrowy duch” - to hasło tegorocznego dnia profilaktyki, który odbył się w naszej szkole 31 marca 2021r. Licealistom rzucono wyzwanie, która z klas przejdzie w ciągu 3 dni największą liczbę kroków. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wygrała klasa 2G, która łącznie przeszła 283 726 kroków, drugie miejsce zajęła klasa 3 LO z wynikiem 206 599, trzecie miejsce zdobyła klasa 2P, osiągając wynik 182 968 kroków. Podczas tego dnia uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności kulinarne, ponieważ drugim zadaniem było samodzielne przygotowanie i przesłanie fotografii zdrowego posiłku. Efekty tej pracy można zobaczyć w przygotowanej prezentacji. Uczniom i wychowawcom klas licealnych dziękujemy za zaangażowanie.

Pamiętajmy! W zdrowym ciele zdrowy duch!

Prezentacja

• Gorączka powtarzania

• Krzyscy maturzyści intensywnie pracują nad usystematyzowaniem i utrwaleniem wiedzy do matury.

W szkole trwają konsultacje z języka polskiego, angielskiego i matematyki.

W formie prezentacji multimedialnych zostały powtórzone lektury obowiązkowe z języka polskiego i najważniejsze zagadnienia z nauki o języku.

Uczniowie doskonalą umiejętność pracy z tekstem źródłowym i redagowanie maturalnych form wypowiedzi z nadzieją na dobre wyniki w maju.

• Szkolny Dzień Profilaktyki „Wiosenny zawrót głowy”

• Dnia 31 marca 2021 roku uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Szkolnym Dniu Profilaktyki pod hasłem “Wiosenny zawrót głowy. Pomimo zdalnego nauczania i zajęć on-line dzieci i młodzież wzięła udział w wielu ciekawych, czasem zabawnych zadaniach, których celem było: kształtowanie zdrowych nawyków, dbanie o aktywność fizyczną, rozwijanie ciekawości poznawczej oraz kształtowanie umiejętności dbania o dobre samopoczucie. Uczniowie mieli zagospodarowane trzy godziny lekcyjne.

W klasach I-III dzieci realizowały zadania wraz z wychowawcą. Na pierwszej godzinie uczniowie wykonywali kolorowe doświadczenia, eksperymenty. Podczas drugiej godziny wykonywali ćwiczenia ruchowe w formie zabawy przygotowane przez starszych kolegów ze szkoły. Na ostatniej godzinie dzieci wykonały wiosenne kwiaty według instrukcji nauczyciela.

W klasach IV-VIII uczniowie podczas trzech godzin lekcyjnych realizowali zadania pod opieką nauczycieli i wychowawcy klasy. Na pierwszej godzinie zajęć „Nominacja do aktywności fizycznej” przedstawiciel innej klasy (wcześniej wytypowany) pokazywał ćwiczenia fizyczne do wykonania przez daną klasę. Zadanie zostało zaliczone, gdy co najmniej ¾ klasy wykonała je zgodnie z instrukcją przy włączonych kamerkach. Uczeń prowadzący nominację odczytywał bardzo miłe pozdrowienia od swojej klasy dla klasy, w której prowadził ćwiczenie. Wszyscy uczniowie pozdrowionej klasy mieli za zadanie odwzajemnić pozdrowienie przy użyciu emotek, miłych słów, symboli przyjaźni, itp. Podczas drugiej godziny “Dbamy o swoje dobre samopoczucie” uczniowie rozwijali motywację do działania i rozwoju analizując wysłuchane na zajęciach utwory muzyczne, wykonując do nich ilustrację. Młodzież brała również udział w dyskusji na wybrane tematy związane z motywacją. Na ostatniej godzinie z wychowawcą uczniowie witali wiosnę, wzięli udział w tak zwanym “czapkowym heppeningu”. O godz.13.00 wyszli na zewnątrz, ich zadaniem było zrobienie zdjęcia w trakcie wyrzucania w powietrze czapki z okrzykiem “Witaj wiosno!”. Ostatnim zadaniem dla uczniów było przygotowanie rymowanki od klasy dotyczącej kultury zachowania, szacunku, przyjaźni, najpiękniejszych słów.

Szkolny Dzień Profilaktyki dał początek wiośnie, pozytywnemu myśleniu, motywacji do nauki, aktywności fizycznej. Wykonane zadania dały uczniom radość, wywołały uśmiech na niejednej twarzy.

• Wiosna w klasie 2c

• Uczniowie klasy 2c  na zajęciach plastyczno – technicznych  oraz w ramach obchodów Szkolnego Dnia Profilaktyki „Wiosenny zawrót głowy” przygotowali przepiękne prace o tematyce wiosennej. Zarówno zwiastuny wiosny jak i wiosenne kwiaty sprawiły, że na niebie pojawiło się przepiękne słoneczko. Takiej pogody życzymy wszystkim każdego dnia!!!

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KOKOSZA, GROSZ DO GROSZA!”

• Uczniowie klasy 2gLO rozpoczęli realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kokosza, grosz do grosza!”, który będą realizować w klasie drugiej i trzeciej liceum.

Celem projektu jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie mają szansę poznać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i namnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Projekt ma zadanie promować i uczyć młodzież szkolną umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym oraz zdolności do krytycznej oceny pierwszych doświadczeń finansowych, związanych z zarządzaniem pieniędzmi w konkretnych sytuacjach życia codziennego.

opiekun projektu Joanna Kołodziej