W ramach innowacji pedagogicznej „Akademia Superbohaterów – Zdrowie na co dzień” uczniowie klasy 3a i 3d wzięli udział w pełnych energii i zdrowej rywalizacji zajęciach ruchowych, które dostarczyły mnóstwo radości, śmiechu i sportowych emocji. Podczas zajęć uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach. Każda konkurencja była nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem na rozwijanie szybkości, refleksu, równowagi oraz współpracy w zespole. Dzieci uczyły się, że sukces w drużynie zależy zarówno od wysiłku każdego uczestnika, jak i od wzajemnego dopingu i wspierania się. Takie formy aktywności wspierają rozwój fizyczny dziecka, ale również pomagają w budowaniu pewności siebie, uczą radzenia sobie z emocjami oraz pokazują, że ruch może być przyjemnością.
Wszyscy uczestnicy zajęć byli wygranymi. Każde dziecko pokazało determinację, sprawność i ducha walki. Najważniejsze jednak jest to, że uczniowie aktywnie spędzili czas, doskonaląc swoje umiejętności i świetnie się bawiąc. Zajęcia była doskonałą okazją, aby przypomnieć jak ważne jest codzienne dbanie o zdrowie oraz aktywny tryb życia.
Katarzyna Mazur-Kina
Ewelina Łapacz