• UWAGA KOMUNIKAT!!!

          •  

            Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

            Dyrektor ZSO w Krzyżu Wlkp. informuje:

            1.  Od 12 do 25 marca br. uczniowie  nie przychodzą do szkoły.

            2. 12 i 13 marca br. dla uczniów szkoły podstawowej (we wszystkich budynkach) zapewniona zostanie opieka w świetlicach szkolnych. Prosimy korzystać z tej opieki tylko w uzasadnionych przypadkach.

            3. Dowozy szkolne na okres 12-25 marca zostają wstrzymane.

            4. Zawiesza się działalność hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących do odwołania.

            5. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny. Telefon kontaktowy do szkoły:

            · 67 25 64 087 – ul. Sienkiewicza 1

            · 67 25 64 035 – ul. Wojska Polskiego 31

            · 607 590 711 - dyrektor

             6. Rodziców i uczniów informuję, że nauczyciele przygotują materiały do samodzielnej pracy uczniów w domu, które będą przekazywane drogą elektroniczną. Zachęcamy do korzystania również z materiałów umieszczonych na stronie OKE oraz MEN.

            KOMUNIKAT

            BURMISTRZA KRZYŻA WIELKOPOLSKIEGO

            z dnia 11 marca 2020 roku

             

            W ślad za komunikatem Premiera Rządu oraz Ministra Edukacji Narodowej, z dniem jutrzejszym (czwartek 12 marca)  zawieszam zajęcia w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę (żłobek, przedszkola i szkoły).

             

            Równocześnie apeluję do rodziców, aby z uwagą obserwowali zdrowie swoich dzieci i - w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów (np. nieżyty górnych dróg oddechowych) - natychmiast zasięgali porady lekarskiej lub zgłosili ten fakt do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

             

            W związku z działaniami związanymi z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia wirusem SARS CoV-2, apeluję do mieszkańców Gminy Krzyż Wielkopolski o zachowanie spokoju, przestrzeganie zasad higieny oraz ograniczenie do minimum uczestnictwa we wszelkich wydarzeniach.

             

            Informuję, iż podjąłem decyzje o czasowym odwołaniu następujących wydarzeń, mających odbyć się w naszej gminie:

            • koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej z dnia 27 marca,
            • konkurs recytatorski „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów dziecięcych” z dnia 31 marca,
            • podsumowanie Roku Sportowego 2019 z dnia 3 kwietnia,
            • zajęć w ramach Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury,
            • zajęć w ramach świetlicy środowiskowej,

            ponadto

            • odwołane zostały zebrania Rodzinnych Ogrodów Działkowych Bratek i Kolejarz,
            • zamknięta do odwołania została hala sportowa przy ul. Sienkiewicza.

             

            Apeluję do organizatorów nadchodzących wydarzeń o rozważenie zasadności ich organizowania w okolicznościach stwarzających ryzyko zarażenia chorobą zakaźną, zagrażającą zdrowiu lub życiu uczestników.

             

            W ślad za komunikatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego apeluję do seniorów o ograniczenie przebywania w miejscach publicznych, natomiast bliskich osób starszych proszę o pomoc w ich codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

             

            Informacje i komunikaty o aktualnej sytuacji można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego: www.gis.gov.pl/koronawirus lub skorzystać z bezpłatnej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia pod nr 800 190 590.

            W celu uzyskania pomocy można również skontaktować się z najbliższą placówką Powiatowej lub Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wykaz placówek jest dostępny na stronie https://gis.gov.pl/mapa/.

                            W chwili umieszczania tego komunikatu na obszarze powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego nie stwierdzono potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem.

          • Podróż moich marzeń - konkurs plastyczny

          •             Każdy z nas ma swoje podróżnicze marzenia i zawsze warto dążyć do ich spełnienia...Podróże małe, czy też duże, każde z nich wzbogacają nas w nową wiedzę, doświadczenia, każde są nową przygodą, która pozostaje w naszej pamięci na zawsze.

            Dwie nasze uczennice z klasy 2 c, Alicja Pertek i Gabriela Schab, wymarzyły sobie podróż do Francji i na początku postanowiły wziąć udział w niezwykle ciekawym konkursie plastycznym organizowany przez MDK w Trzciance pt. "Lapbook - moja niezwykła podróż do...".

                        Jedną z nagród, za trud i zaangażowanie włożone w wykonanie swojego LAPBOOKA, było niezwykle ciekawe spotkanie z podróżnikami, państwem Beatą i Arkiem Kościelskimi, którzy opowiedzieli o swojej pełnej przygód wyprawie na Alaskę. Byli Oni uczestnikami Rowerowej Sztafety dookoła Świata Bike Jamboree, jako drużyna 17 etapu, który prowadził po Alasce.

                        W trakcie spotkania odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego i miło na poinformować, iż w kat. kl. I-III Gabriela Schab zdobyła III miejsce, a Alicja Pertek wyróżnienie.

                        Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy spełnienia Waszych podróżniczych marzeń!!!

            Magdalena Gapska

             

                        "Ostatnio wzięłam udział w konkursie plastycznym pt. "Lapbook - moja niezwykła podróż do..." i zdobyłam III miejsce. Jedną z nagród była możliwość spotkania się z niezwykłymi podróżnikami. Pani Beata i Pan Arek przejechali rowerami przez Alaskę. Ich wyprawa była pełna niezwykłych przygód. To ciekawe spotkanie na długo pozostanie w mojej pamięci."

                                                                                                                       Gabriela Schab

                                                                                                                              kl. 2 c

             

             

          • Rozwijamy się...

          • W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim projekcie organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Jest to Fundacja,  która działa non-profit na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspiera edukację dzieci w szkołach podstawowych.

            Klasa 3c pod opieką pani Kamili Grzegorek realizuje cykl wartościowych lekcji matematyki – nazwa projektu: „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?” Podczas zajęć dzieci poznają zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce. Motywem przewodnim cyklu lekcji jest sport. Dzięki projektowi uczniowie rozwiną również swoje kompetencje społeczne – współpraca, praca w grupie.

            Uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni Anny Nowak biorą udział w projekcie ,,Mali inżynierowie (Technika). Czym możemy podróżować?’’ Nauczyciel korzysta z gotowych pomysłów na lekcje z projektowania i konstruowania, jednocześnie spełniając założenia podstawy programowej. Dzieci rozwijają umiejętności manualne, planują i realizują własne projekty/prace oraz wykonują przedmioty użytkowe, w tym dekoracyjne i modele techniczne. Z łatwo dostępnych materiałów (papier, bibuła, tektura itp.) uczniowie tworzą poduszkowce, pojazdy, tunele i trasy rowerowe.

            Anna Nowak

            Kamila Grzegorek

          • Innowacja pedagogiczna „Raz, dwa, trzy, o Ziemię dbam ja i Ty”

          • Warto wzbogacać lekcje przyrody spotkaniami z niezwykłymi ludźmi, pełnymi pasji i zamiłowania do środowiska leśnego, dlatego 27 i 28 lutego 2020 roku klasy I a i I c udały się na zajęcia w terenie zorganizowane przez Nadleśnictwo w Krzyżu Wlkp. Pani Natalia Wawerek - Specjalista Służby Leśnej przygotowała dla dzieci zajęcia w lesie, które miały na celu zapoznanie uczniów z warstwami lasu, a także z roślinami i zwierzętami chronionymi. Po przybyciu na miejsce na dzieci czekało wiele atrakcji. Była nauka i zabawa. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kredki oraz zeszyt edukacyjny. 

                                   Ewelina Łapacz
            Marzena Machowina

          • Ferie z mBotami

          • List z podziękowaniem

            W drugim tygodniu ferii uczestnicy projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Z pomocą prostych narzędzi i instrukcji krok po kroku mogli zbudować i modyfikować robota, poznać różne konstrukcje robotów i moduły elektroniczne. W ramach zajęć rozwijali umiejętność programowania blokowego oraz umiejętności logicznego myślenia i projektowania.

            O projekcie CMI

            Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt ma wzmocnić u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania.

            Rafał Wiśniewski
            trener CMI

          • Nie samą nauką licealiści żyją – Walentynki i Tłusty Czwartek w LO

          •  

             

            Skończył się karnawał i związane z nim „szaleństwa”. Rada Samorządu Uczniowskiego LO zaproponowała licealistom, zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, spędzenie dwóch dni w szkole w specjalny sposób.

            14 lutego wchodzących do szkoły uczniów i nauczycieli witały uśmiechnięte uczennice z koszem przepięknych, czerwonych, serduszkowych, słodkich lizaków – życzyły wszystkim uśmiechów, życzliwości i miłości. Pod koniec lekcji otworzona została skrzynka Poczty Walentynkowej i do wielu dziewczyn i chłopaków dotarły życzenia od znanych i nieznanych nadawców. Niektóre uczennice – tu pochwała szczególnie dla klasy 1 p – uczciły ten dzień odpowiednim strojem pełnym czerwieni, serduszek i uśmiechów.

             

            Tydzień później, w czwartek i piątek (czyli 20 i 21 lutego), szanując staropolski zwyczaj, świętowaliśmy Tłusty Czwartek – klasowo i licealnie. Były pączki dla licealistów i nauczycieli (ufundowane ze środków Rady Samorządu Uczniowskiego) oraz wesołe spotkanie poetycko – malarskie. Każda klasa przygotowała wierszyk o pączkach, chrustach i samym święcie (wytwory twórczości prezentowane były solo, w duetach i grupowo), „artyści plastycy” na tablicach przedstawili wizję Tłustego Czwartku” a wszystko to przy akompaniamencie śmiesznych piosenek związanych z tematem. We wspaniałych humorach, z tacami pięknie zapakowanych pączków udaliśmy się na lekcje.

          • Teatr na wyciągnięcie ręki

          • Dzieci z Bullerbyn, przedstawienie dla uczniów klas 1-3

            W piątek 21.02.2020 r. w naszej szkole gościł PSE Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, z którym współpracujemy od kilku lat. Uczniowie klas 1 -3 obejrzeli spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn”, dla klas 4 – 6 przygotowano przedstawienie pt. „W krainie mitów”, siódmo i ósmoklasiści uczestniczyli w widowisku „Samotni w tłumie” poruszającym bardzo aktualny problem osamotnienia we współczesnym świecie, a licealiści i uczniowie technikum zapoznali się z treścią lektury obowiązkowej pt. „Tango” Sławomira Mrożka. Przedstawienia odbywały się w hali widowiskowo – sportowej ZSO.

            Aktorzy przybliżyli uczniom treści polonistyczne zawarte w podstawie programowej, aktualne zagadnienia profilaktyczne,  utrwalali środki wyrazu charakterystyczne dla teatru.     Młodzież bardzo pozytywnie oceniła odtwórców poszczególnych ról, scenografię i muzykę. Była to inna forma zajęć lekcyjnych.

          • Happy Valentine’s Day

          • Dzisiejszy dzień w naszej szkole upłynął w kolorach czerwieni i atmosferze przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Należy pamiętać, że w tym dniu ludzie obdarowują ukochaną osobę walentynkową kartką z wyznaniem miłości, jak równięż celebrują przyjaźń. Uczniowie klasy VI b obdarowywali serduszkami przyjaźni wchodzących do budynku szkoły nauczycieli i uczniów. Uczniowie naszej szkoły mogli również wyrazić swoją sympatię do siebie dzięki poczcie walentynkowej.

          • 75. rocznica przybycia do Krzyża pierwszych Polaków- kolejarzy

          • 17 lutego 2020 r. na jednym z peronów dworca kolejowego w Krzyżu Wielkopolskim upamiętniliśmy 75. rocznicę oficjalnego przybycia do miasta pierwszych Polaków.

            Pomysł na przypomnienie tego wydarzenia zrodził się w mojej głowie z przekonania o potrzebie budowania świadomości historycznej młodych pokoleń, a co za tym idzie wpływaniu na ich tożsamość.

            Podczas wydarzenia mającego miejsce przy zabytkowym parowozie przypomniane zostały postacie pierwszych przybyłych do Krzyża w 1945 roku kolejarzy: Feliksa Kaczmarka, Leona Pietrzaka i Zygmunta Koralewskiego. Bardzo ucieszył nas fakt obecności wnuka ostatniego z wymienionych Pana Błażeja Koralewskiego wraz z małżonką.

            Na uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli krzyskich kolejarzy, Straży Ochrony Kolei, przedstawicieli Rady Miasta oraz delegacji placówek opiekuńczych i oświatowych z terenu naszego miasta.

            Mam nadzieję, że wydarzenie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem, zostanie zapamiętane jako ważny dzień w historii naszego miasta.

            Tomasz Molenda

          • Kampania społeczna „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

          • Dnia 15 stycznia 2020 klasa Vc wzięła udział w warsztatach zwiększających świadomość uczniów na temat różnorodności osób i kultur oraz kształtujących postawy otwartości i wzajemnego szacunku.

            Temat zajęć „Podróż w nieznane” na podstawie scenariusza opracowanego przez kampanię społeczną Cartoon Network, której ambasadorem jest Robert Lewandowski zrealizowała pani Magdalena Starzecka. Obserwatorem zajęć była Pani Dyrektor Renata Dahmani.

            Dzieci wzięły czynny udział w warsztatach, wykazując się kreatywnością oraz wykonując makiety schronień, integrujących grupę na bezludnej wyspie.

            Nasza szkoła otrzymała certyfikat klubu kumpli, za promowanie koleżeńskich zachowań oraz udział w kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

          • "Pytania o historię"

          • Wywiad na temat roli kobiet w odzyskaniu przez Polskę niepodległości nakręcony przy udziale Pana Tomasza Molendy oraz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim (J. Jaworska, W. Lemieszka, A. Andrejczuk, A. Graś, M. Tomczyk, J. Wiśniewski) w ramach warsztatów medialnych pt. "Pytania o historię" zorganizowanych przez Fundację "Filmowiec" z Poznania.

            Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Wielkopolskie w ramach programu zadań edukacyjnych "Społeczeństwo Obywatelskie"

          • Bal Otwartych Serc

          • Szanowni Państwo!

            W związku z organizowanym ,,Balem Otwartych Serc,,  ,przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp.,  zwracamy  się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc finansową lub ufundowanie nagród rzeczowych.

            ,,Bal Otwartych Serc,,  odbędzie się 15.02.2020r w restauracji Klemens

            Serdecznie zapraszamy.!!!

            Spędzić czas w przemiłej, tanecznej atmosferze i jednocześnie pomóc naszym dzieciaczkom.

            Jednocześnie pragniemy poinformować, że dochód z cegiełek przeznaczony zostanie na rzecz Naszej szkoły. Darczyńców, którzy zechcieliby przekazać dary rzeczowe na cegiełki, prosimy o kontakt z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Joanną Gapińską pod numerem telefonu  695-948-093

                                               

             Bardzo chcielibyśmy pomóc dofinansować wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic.

            Bez Państwa pomocy i wsparcia nie będzie możliwe zrealizowanie nowych zamierzeń.

            W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich darczyńców o zrozumienie i współpracę. Pieniądze wpłacane przez Państwa pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech, a przecież ich dobro jest dla nas najważniejsze.

            Prosimy o wsparcie w każdej dowolnej kwocie lub w postaci fantów. Nawet najdrobniejsza suma czy usługa jest bardzo potrzebna. Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech, a to ich dobro jest dla nas najważniejsze.

            RADA RODZICÓW PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KRZYŻ WLKP

            UL.CYPRYSOWA 17, 64-791 KRZYŻ WLKP.

            85 8362 1044 5501 7109 2000 0010

            Z wyrazami szacunku

            RADA RODZICÓW PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KRZYŻ WLKP. 

            Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękujemy.!!!!

          • Ferie zimowe

          • SZKOLNE KOŁO

            TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

            serdecznie zaprasza chętnych uczniów klas 1 - 3

            na zajęcia, które odbędą się podczas

            FERII ZIMOWYCH

            28 i 29 stycznia 2020 r.

            w szkole przy ulicy Wojska Polskiego 31

            PLAN ZAJĘĆ

            WTOREK 28.01.2020 r.

            9.00 -  10.00 - zajęcia rozwijające kreatywność - p. K. Grzegorek, p. M. Gapska

            10.00 - 11.00 - zajęcia plastyczno - techniczne - p. M. Brukarczyk, p. K. Grzegorek

            11.00 - 12.00 - zajęcia ruchowe - p. M. Małecki, p. M. Gapska

            ŚRODA 29.01.2020 r.

            9.00 -  10.00 - zajęcia rozwijające kreatywność - p. A. Zielińska, p. M. Gapska

            10.00 - 11.00 - zajęcia plastyczno - techniczne - p. M. Brukarczyk, p. M. Gapska

            11.00 - 12.00 - zajęcia ruchowe - p. Ł. Spychalski, p. M. Małecki

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY

          • Spadający meteoroid

          • Duży spadający meteoroid został nagrany przez jedną z kamer monitoringu naszej szkoły. Zjawisko można było obserwować w niedzielę 5 stycznia około godziny 4:02 nad ranem.

            Na kilka sekund zrobiło się jasno, a błyskom towarzyszył huk i lekkie drżenie. Obiekt zwany meteorem w trakcie przelotu przez poszczególne warstwy ziemskiej atmosfery zaczął pozostawiać za sobą smugę. Meteor powstał, gdy skała przemieszczająca się z olbrzymią prędkością rozgrzała się do temperatury tysięcy stopni i eksplodowała. W trakcie eksplozji obiekt był na tyle duży, że otrzymał status bolidu. Prawdopodobnie był to największy bolid, jaki pojawił się nad Polską

            w ostatnich 4 latach.

            Takie nagranie to rzadkość. Tym bardziej jesteśmy dumni z jego posiadania.

            Agnieszka Nawojczyk

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/ 693 713 462, 67 25 64 035 /sekretariat, ul. Wojska Polskiego 31/ 67 25 65 614 /świetlica, ul.Wojska Polskiego 31/
      • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski Poland
      • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
      • www.zso.krzyz.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych