9. odcinek ZSO TV poświęciliśmy tylko i wyłącznie naszym drogim koleżankom i kolegom z klas ósmych. Zapraszamy na nowy odcinek!
9. odcinek ZSO TV
Z wizytą na strzelnicy w Wieleniu
- 6
26 maja 2023 roku dzięki wsparciu Lasów Państwowych oraz zaproszeniu Klubu Strzeleckiego „Muszkiet” z Wielenia klasa VIII a udała się na strzelnicę w Wieleniu. Wielu zdziwił sam fakt, iż obiekt taki funkcjonuje w nieodległym Krzyżowi Wielkopolskiemu mieście. Strzelnica jest przygotowana do strzelania z broni sportowej oraz myśliwskiej. Uczniowie natomiast mieli okazję popróbować swych sił strzelając z broni pneumatycznej, potocznie zwanej wiatrówkami.
Na początku spotkania przeszliśmy szkolenie z przepisów i zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy. Następnie instruktorzy omówili i zademonstrowali różne rodzaje broni. Wielu zdziwiła informacja, iż statystycznie celniej strzelają kobiety, miało się to zresztą potwierdzić później w części praktycznej.
Na początku osoby chętne mogły spróbować strzelać z krótkiej broni wiatrowej używanej podczas zawodów. Następnie uczniowie próbowali trafić do celu z broni długiej. Pomimo początkowych obaw większość uczniów skorzystała z możliwości zapoznania się z techniką obsługi broni pneumatycznej. Kilkoro uczniów wyraźnie przejawiało umiejętność trafiania w cel, co potwierdziły wyniki na tarczach strzeleckich.
Po zajęciach zorganizowanych przez KS „Muszkiet” udaliśmy się pod nieodległą wiatę, gdzie spożyliśmy ciepły posiłek i podsumowaliśmy zajęcia. To był ciekawie spędzony dzień.
Tomasz Molenda
XXII Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom
Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom to coroczna akcja czytelnicza przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.
Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom to rodzaj dorocznego święta czytelniczego w szkole, który jest okazją do głośnego czytania książek przez zaproszonych do szkoły gości.
W naszej szkole czytanie będziemy świętować 5 i 6czerwca 2023 r., podczas którego czytać dzieciom będą rodzice i przedstawiciele różnych profesji.
Misją akcji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego, psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży.
„Ziemia krzyska w obiektywie”
Konkurs fotograficzny
REGULAMIN
1. Tytuł konkursu: „Ziemia krzyska w obiektywie”
2. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim.
3. Cele Konkursu:
• rozwijanie poczucia przynależności do „ziemi krzyskiej” i kształtowanie dumy ze
swojej miejscowości,
• uwrażliwianie uczniów na walory przyrodnicze i turystyczne najbliższej okolicy,
• poszerzenie wiadomości historycznych na temat regionu,
• zainteresowanie fotografią jako formą wyrazu artystycznego.
4. Do konkursu można zgłaszać fotografie przedstawiające Krzyż Wielkopolski i okolice, jego architekturę, krajobraz, środowisko przyrodnicze, mieszkańców, zjawiska związane z tym miejscem.
5. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
6. Kategorie: szkoła podstawowa klasy 1-3 i 4-8, liceum ogólnokształcące.
7. Zdjęcia powinny być wykonane w cyfrowej technice.
8. Zdjęcia należy przysłać w formie cyfrowej na adres fotozsokrzyz@wp.pl. Nazwa pliku powinna składać się z nazwiska i pierwszej litery imienia oraz kolejnego numeru fotografii np. „Kowalski Jan przesyła 3 fotografie zatytułowane Kowalski_J_01, Kowalski_J _02 i Kowalski_J _03”.
9. Uczestnik może zgłosić do konkursu od 1-2 zdjęcia.
10. Dopuszcza się nadsyłanie tylko osobiście wykonanego zdjęcia przez autora biorącego
udział w konkursie.
11. Każde zdjęcie powinno posiadać opis: imię i nazwisko autora, tytuł, miejsce wykonania zdjęcia.
12. Osoby nadsyłające swe zgłoszenia w ramach konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.
13. W konkursie będą brały udział prace, które zostały przesłane do dnia 9 czerwca 2023 r. i spełniające wymogi formalne.
14. Prace zostaną ocenione przez powołane przez organizatora jury.
15. Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione zostaną poinformowani przez organizatorów drogą
mailową o przekazaniu nagród, a następnie wyniki konkursu zostaną podane na stronie szkoły www.zsokrzyz.edupage.pl. Nagroda główna: profesjonalna sesja zdjęciowa.
16. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.
Kocham Cię, Mamo!
Wszystkim naszym kochanym Mamom,
w dniu Ich Święta, życzymy słoneczka na każdy dzień, samych tylko uśmiechów na twarzy, radości, miłości i wyłącznie tego, co dobre i piękne:
Pola, Kajetan, Karolina, Marcel, Kacper, Liliana, Nadia, Pola, Kacper, Nikola, Adam, Aleksandra, Nikodem, Martyna, Igor, Antoni, Oskar, Borys, Wiktor, Kiril
z klasy 1 c.
Roboty edukacyjne Photon & SkriBot w klasie 3b
Rozbudzać ciekawość, uczyć się kreatywnego myślenia, wyciągać wnioski, planować, współpracować, myśleć krytycznie, to wszystko możemy kształtować w naszej szkole dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.
Praca z robotami to również świetna okazja do nauczania rówieśniczego, które jest nie tylko bardzo efektywne, ale przede wszystkim uczy nawiązywać relacje.
,,Szóstoklasiści w Warszawie”
- 39
17 maja 2023 roku wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę szkolną do Warszawy. Brali w niej udział uczniowie klasy VI. Zbiórkę zorganizowano o godzinie 5.45 przed budynkiem szkoły. Wyjazd odbył się zgodnie z planem o godz. 6.00. Podróż minęła nam szybko i bez żadnych przeszkód. W Poznaniu dosiadł się nasz przewodnik.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli- miejsce urodzenia naszego wielkiego kompozytora, a około godziny 13.00 byliśmy już w Warszawie. Drugą atrakcją było Muzeum Żydów Polskich Polin. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych informacji na temat pochodzenia i życia ludności żydowskiej. Z lekkim opóźnieniem o godzinie 18.00 dojechaliśmy do naszego hotelu.
Drugi dzień w Warszawie rozpoczęliśmy od śniadania, po którym wyruszyliśmy z hotelu na zwiedzanie miasta. Zaczęliśmy od Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie dołączyła do nas nasza przewodniczka. Na Krakowskim Przedmieściu zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, pomnik księcia Józefa Poniatowskiego oraz wiele innych pięknych budynków. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto. Mogliśmy podziwiać tam plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski (z zewnątrz), Barbakan. Byliśmy również na rynku, gdzie zobaczyliśmy Starówkę z warszawską Syrenką. Następnie mieliśmy czas wolny. Po przerwie pojechaliśmy zwiedzać Łazienki Królewskie. Wywarły na nas ogromne wrażenie.
Trzeciego i ostatniego dnia wybraliśmy się na Stadion Narodowy. Dla wielu z nas wizyta w tym miejscu była spełnieniem marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Po wizycie na stadionie pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. To wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzenie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa fizyki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Po zwiedzaniu poszliśmy zjeść obiad. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. W Krzyżu byliśmy o godz. 21.10.
Uważamy, że wycieczka była udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się zobaczyć pozostałe zabytki stolicy.
Oliwia Pelechacz, Nikola Urlewicz, kl.6a
Poznajemy dzieje naszej Małej Ojczyzny
- 2
Członkowie koła historycznego – uczennice i uczniowie z klas 4 – intensywnie pracowali przez ostatnie dwa miesiące.
Postanowili stworzyć projekt ukazujący przemiany, jakie nastąpiły w naszym mieście w ciągu ostatniego wieku. Na zajęciach koła oglądali stare pocztówki – widokówki, zamieszczone w publikacjach „Krzyż Wielkopolski historia pocztówką pisana” i „Krzyż Wielkopolski wczoraj i dziś” autorstwa pana Bronisława Sudnika, pani Anety Sudnik – Masłowskiej i pana Roberta Masłowskiego.
Następnie powstał plan miasta, z zaznaczonymi charakterystycznymi punktami, które utrwalone zostały w I połowie XX wieku. Kilka kolejnych zajęć przemierzaliśmy z aparatami fotograficznymi (oczywiście w telefonach) ulice naszego miasta.
Efektem pracy pasjonatów historii (i fotografii) jest wystawa „Krzyż wczoraj i dziś”, którą można obejrzeć na korytarzu w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Wystawa zostanie także zaprezentowana w „galerii korytarzowej” szkoły w budynku przy ul. Sienkiewicza. To nasza mała cegiełka w przygotowaniach do nadania imienia Szkole Podstawowej.
Opiekunka koła historycznego
Barbara Brzozowska
"Kreatywność w arteterapii"
- 7
Dnia 23 maja w ramach współpracy między Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim i Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, Filia w Trzciance nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Konferencji Naukowej "Kreatywność w arteterapii". Wydarzenie było przygotowane przez wykładowców oraz studentów AHE Filia w Trzciance. Konferencję prowadził dr Wojciech Strzelecki psycholog, który od wielu lat zajmuje się muzykoterapią oraz jest autorem ponad 170 publikacji. Celem konferencji było zapoznanie uczestników z możliwościami zastosowania elementów arteterapii w nawiązywaniu relacji z pacjentami/klientami/uczniami, wyrównywaniu ich deficytów oraz rozwijaniu potencjałów twórczych.
Arteterapia pokazuje, że każdy człowiek jest jednostką twórczą, w której drzemią potencjały kreatywności. Dzięki tworzeniu może on bezpiecznie wyrazić siebie i swoje emocje, odreagować napięcia, doświadczyć własnej skuteczności. Jej zastosowanie w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji, uwalnianiu ekspresji emocjonalnej oraz wyrównywaniu deficytów i wzmacnianiu potencjałów rozwojowych są znaczące, a środki którymi się posługuje pozwalają nierzadko przyczynić się do poprawy jakości życia człowieka tam, gdzie metody werbalne mogą okazać się nieskuteczne.
Wycieczka śladami pierwszych Piastów.
- 14
Dnia 12 maja 2023 klasa 8a razem z klasą 5a pojechały na wycieczkę do Gniezna i Lednicy. Tematem przewodnim wyjazdu było poznanie początków polskiego państwa oraz życia codziennego ludzie w tym okresie.
Pierwszym przystankiem naszej wycieczki było Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Mogliśmy tam zobaczyć codzienne stroje, narzędzia i uzbrojenie ludzi żyjących w czasach pierwszych Piastów. Przedmiotów tych mogliśmy dotknąć a nawet przymierzyć. Wszystkie rzeczy były oczywiście replikami prawdziwych przedmiotów, które można znaleźć w muzeach na terenie całej Polski. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się, że życie w dawnej Polsce nie było wcale takie łatwe jak nam się wydawało.
W drugiej części zwiedzania, mogliśmy zobaczyć prawdziwe przedmioty z tamtej epoki, które znajdowały się za szybami gablot i wkomponowane były w różne wystawy. W muzeum zobaczyliśmy rzeczy o niewielkich rozmiarach jak np. drobna biżuteria oraz rzeczy bardzo duże jak zrekonstruowany wał obronny, który otaczał kiedyś Gniezno lub fragment posadzki katedry gnieźnieńskiej.
Po zwiedzeniu muzeum, obydwie klasy pojechały w wesołym nastroju na smaczną przekąskę do McDonalds'a, nieodłącznego miejsca prawie każdej wycieczki.
Z Gniezna pojechaliśmy do Lednicy zwiedzić skansen na wyspie, gdzie znajdowały się zachowane ruiny palatium pierwszych Piastów i pozostałości mostów które prowadziły kiedyś na wyspę. Na samą wyspę przeprawiliśmy się promem. Na miejscu poznaliśmy historię osób tam kiedyś mieszkających i dowiedzieliśmy się jak bardzo bogata w historię była ta ziemia. Po powrocie z wyspy klasy poszły do muzeum, w którym znajdowały się rzeczy znalezione na wyspie i w Jeziorze Lednickim. Po chwili zwiedzania poszliśmy do następnej sali, którą była galeria sztuki. Na samym końcu udaliśmy się na taras widokowy, z którego roztaczał się piękny widok na Jezioro Lednickie.
Wycieczka minęła w wesołej atmosferze. Wszyscy bardzo dobrze się bawili co potwierdziło się w drodze powrotnej, gdy uczniowie śpiewali piosenki i śmiali się na cały głos.
Milena Kubiś, Tomasz Molenda
Jak nie czytam, jak czytam
Uwaga!
Jak nie czytam, jak czytam
W ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam 7 czerwca br. (środa) o godzinie 10.00 dla klas 1-3, a o godzinie 13.00 dla klas 5-8 odbędzie się VI edycja wspólnej, najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej.
W związku z tym wydarzeniem zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i zainteresowanych mieszkańców społeczności lokalnej tego dnia na boisko szkolne do pobijania rekordu masowego czytania w jednym momencie. Chcemy miło sobie poczytać. Każdy to, na co ma ochotę. Książkę do czytania można zabrać z domu lub wypożyczyć w bibliotece szkolnej.
Weź udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania Jak nie czytam, jak czytam, promującej pozytywny wizerunek książki. Dołącz do nas!
W razie gdyby nie dopisała nam pogoda, akcja czytelnicza odbędzie się na korytarzach i półpiętrach w szkole.
Celem akcji jest rozpowszechnianie mody na czytanie i pokazanie nieczytającym koleżankom i kolegom, że czytanie to zjawisko powszechne wśród nas.
Egzamin ósmoklasisty
Przypominamy o dodatkowych dniach wolnych od zajęć szkolnych:
- podczas egzaminu ósmoklasisty - 23, 24, 25 maja 2023r. (dla klas IV – VII SP i klas 1 LO)
Organizacja dowozów
23, 24 i 25 maja 2023 r. - klasy 1-3 i klasy 8 oraz przedszkole
Przyjazdy rano bez zmian
Odwozy tylko o godz. 12.30
Bus - Brzegi, Lubcz Wielki, Żelichowo las, Przesieki, Zwierzyniec
Autobus - Łokacz Wielki, Lubcz Wielki, Lubcz Mały, Huta Szklana, Wizany, Kuźnica Żelichowska, Żelichowo, Huta Szklana Przedszkole, Krzyż Wlkp.
Mistrzostwa rejonu pilskiego w czwórboju lekkoatletycznym
- 2
Lekkoatletycznych przygód ciąg dalszy. W Pile odbyły się mistrzostwa rejonu pilskiego w czwórboju lekkoatletycznym, które były jednocześnie eliminacjami do finału wojewódzkiego i jak zwykle nie zabrakło tam naszych drużyn. Osiem najlepszych zespołów szkolnych z naszego rejonu rywalizowało o dwa premiowane awansem miejsca. Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci. Chłopcy, w najmłodszym i „najdrobniejszym” fizycznie na zawodach składzie, zajęli drugie miejsce i wywalczyli miejsce w finale wojewódzkim. Dziewczęta w bardzo wyrównanej rywalizacji uplasowały się na piątej pozycji.
W wieloboju indywidualnym Krzysztof Szmania uzyskał trzeci wynik, Wronika Piosik sklasyfikowana została na szóstej pozycji. Warto wyróżnić szybki bieg Krzysztofa na 60 metrów 8,54 s, rekordy życiowe chłopców w skoku w dal i przede wszystkim znakomity ich bieg na 1000 metrów, w którym nie mieli sobie równych. Poniżej 3:30,0 pobiegli Stanisław Więczkowski i Krzysztof Szmania, cichym bohaterem był Maciej Bocian, który mimo dolegliwości zdrowotnych ukończył bieg w bardzo dobrym czasie. Jak zwykle niezawodny był Franek Nowak z bardzo dobrym wynikiem wieloboju. Drużynę uzupełniał Bartek Bździel, który w biegu na średnim dystansie ustanowił rekord życiowy. Wanessa Marcisz przebiegła 60 metrów w 9,16 s, Weronika Piosik rzuciła „palantówką” 34 metry, wspaniale zaprezentowała się na 600 metrów Zofia Dubiel bijąc rekord życiowy - 2:03,25. Żeńska drużynę uzupełniały: Julia Wilk, Amelia Szwajcer, Michalina Tryzna. Brawo!
Połowę naszych zespołów stanowili piątoklasiści, co dobrze rokuje na przyszłość. Opiekunami byli: Halina Okońska i Łukasz Spychalski. Mistrzostwa Wielkopolski odbędą się 29.05 br. w Pile. Powodzenia!
Dzień Dziecka
Projekt ,, Postaw na Słońce- Edycja IX”
Uczniowie klasy 8f wzięli udział w konkursie badawczym ,, Postaw na Słońce”, organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, który ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o mikroinstalacjach Odnawialnych Źródeł Energii. Szczególny nacisk położony jest na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną.
Grupa, w skład której wchodzi 10 uczniów, nosi nazwę ,,FOTOOGNIWKA’’. Nazwa ta nawiązuje do fotoogniw, które umożliwiają przetworzenie energii słonecznej na elektryczną,
Zespół, wraz z opiekunem panią Agnieszką Nawojczyk przygotował dwa raporty z przebiegu realizacji zadań.
W Etapie I uczniowie musieli zdobyć wiedzę na temat obecnych sposobów wytwarzania energii i ich skutków dla środowiska, Odnawialnych Źródeł Energii, efektywności energetycznej, a także o fotowoltaice.
W Etapie II uczniowie przygotowali raporty energetyczne domów i szkoły oraz korzystali z kalkulatorów Emisji i kompensacji CO2.
Mamy szczerą nadzieję, że nasze działania przyczynią się do jak najszerszego upowszechniania w Polsce idei wytwarzania własnej energii. Tym samym wszyscy razem pomożemy środowisku, poprawimy stan własnego zdrowia, zbudujemy bezpieczeństwo energetyczne kraju.
Kiermasz ekologiczny
Konkurs
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU
Organizator: mgr Katarzyna Studniarek
Adresat konkursu: uczniowie klas III
Cele konkursu:
- Poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa.
- Popularyzowanie nauki języka angielskiego.
- Motywowanie uczniów do samodzielnej nauki języka angielskiego.
Zasady ogólne konkursu:
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klasy III.
- Podczas konkursu sprawdzana będzie znajomość słownictwa z języka angielskiego obowiązującego w klasach I-III (kurs New English Adventure).
- Konkurs odbędzie się 24.05.2023r. o godz. 12.45 w sali 102.
- Konkurs przeprowadzony zostanie w formie pisemnej. Test przygotowuje p. Katarzyna Studniarek, a prace sprawdzi powołana przez organizatora komisja konkursowa.
- Wszyscy zainteresowani konkursem zobowiązani są do zgłoszenia chęci uczestnictwa do dnia 22.05.2023r.
- Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci oceny celujące z języka angielskiego oraz drobne upominki.
Postanowienia końcowe:
- Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
- Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację danych osobowych oraz zdjęć uczestników.
- Wszelkich informacji dotyczących konkursu udzielać będzie p. Katarzyna Studniarek.
- Sytuacje, które nie zostały przewidziane w regulaminie rozstrzyga komisja konkursowa.
Organizator konkursu
mgr Katarzyna Studniarek
Uczniowie klasy 4a, 4b i 4c podążają śladami pierwszych Piastów.
- 11
16 maja br. 47 uczniów klasy 4a,4b i 4c naszej szkoły wyjechało na wycieczkę „Szlakiem Piastowskim”.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wyspy Ostrów Lednicki o powierzchni 7,5ha, położonej na Jeziorze Lednickim, gdzie zachowane są ruiny siedziby księcia Mieszka I, Świątyni Chrztu Polskiego oraz liczne zabytki drewniane i murowane.
Kolejnym punktem na trasie naszej wycieczki było Gniezno i piękna Katedra Gnieźnieńska położona na Wzgórzu Lecha. Zwiedzając ją mogliśmy zobaczyć min. sarkofag św. Wojciecha, Drzwi Gnieźnieńskie z ilustracjami jego życia i męczeńskiej śmierci.
Punktem kulminacyjnym, a zarazem główną atrakcją był pobyt w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie. Obejrzeliśmy obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską. Podczas zwiedzania osiedla obronnego ludności łużyckiej w zrekonstruowanych chatach czekali na nas rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. broń, szaty i narzędzia.
Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym, a życiem naszych przodków. Była to „żywa lekcja historii”. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.
Spotkania z Rodzicami
ERASMUS+ Dzień 6.
- 3
Ostatni dzień naszego pobytu w Finlandii zaczęliśmy od wspólnego spotkania, w trakcie którego podsumowaliśmy bieżący tydzień i odebraliśmy certyfikaty. Następnie podzieleni na dwie drużyny zagraliśmy w pesapallo - fiński baseball. Późnie przygotowaliśmy jedną z tradycyjnych potraw - karelskie pierogi. Potem udaliśmy się do kościoła luterańskiego i poznaliśmy jego historię. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przeszliśmy do miejscowego kina, gdzie obejrzeliśmy film na temat północnej części Finlandii -Laponii. Wieczorem wybraliśmy się na spotkanie pożegnalne z naszymi kolegami i koleżankami, którzy także uczestniczą w projekcie ERASMUS+.
Amelia Łocik, 1MLO
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie