Czwartek, 31 października, był bardzo pięknym, słonecznym dniem, a dla uczniów klasy 3c i 3d dodatkowo – dniem pełnym wrażeń i emocji. O godzinie 9.00 uczniowie obydwu klas, wraz z wychowawcami i opiekunami, wyruszyli autobusem do Leśnictwa Rzeczyn. Po krótkiej podróży dotarli na polanę. Tam oczekiwało na uczestników wycieczki liczne grono pracowników Nadleśnictwa Krzyż. I to właśnie oni przeprowadzili dla dzieci ciekawe zajęcia. Każdy uczeń własnoręcznie wykonał budkę lub domek dla ptaków. Oczywiście z nieodzowną pomocą pracowników leśnych. Dodatkową atrakcją było ognisko, kiełbaski z rusztu. Ponadto dzieci odbyły spacer pięknymi ścieżkami leśnymi. Teren wokół wiaty to także źródło cennych informacji i wiadomości przyrodniczych, o czym można było się przekonać, zapoznając się ze ścieżką edukacyjną.
Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Krzyż Wlkp. za poświęcony czas, atrakcyjne zajęcia, pomoc i opiekę.
MM
KBR