• Laureatka Wielkopolskiego Konkursu Filmowego

          • 12 marca podczas Targów Edukacyjnych Poznań 2023 uczennica klasy 4p LO, Julia Zenkowska, odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w Wielkopolskim Konkursie Filmowym „I love my country - the beauty of Wielkopolska (Kocham swój kraj - piękno Wielkopolski)”. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie kilkuminutowego filmu ukazującego wybrane przez uczestnika miejsca z terenu Wielkopolski godne uwagi wraz z komentarzem w języku angielskim. Ideą przedsięwzięcia było promowanie postaw lokalnego patriotyzmu, doskonalenie kompetencji językowych i cyfrowych uczniów oraz stworzenie bazy o ciekawych miejscach w Wielkopolsce. Organizatorem konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, a Partnerem konkursu w naszym rejonie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Julii serdecznie gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

             

            K.Studniarek

            Szkolny koordynator konkursu

          • “Kup pan szczotkę”

          • Kup pan szczotkę” - pod takim hasłem Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio organizuje zbiórkę szczoteczek i past do zębów oraz mydła w kostce dla najuboższych mieszkańców krajów środkowoafrykańskich. Społeczność naszej szkoły również włącza się do udziału w tej szlachetnej akcji. Prosimy wszystkich, którzy chcą wspomóc naszą zbiórkę o przynoszenie szczoteczek, past i mydła w kostce dla dzieci i dorosłych. Akcja trwa do 27 marca br.  

          • Licealistki i siódmoklasiści na XX Konkursie Recytatorskim Poezji Obozu IIC Woldenberg

          • Dnia 10 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Muzeum Woldenberczyków - Centrum Kultury  w Dobiegniewie   odbyła się jubileuszowa XX edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji obozowej Oflagu IIC Woldenberg skierowanego do uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. Głównym celem tego konkursu jest popularyzacja poezji obozowej powstałej w czasie niewoli, gdy polscy oficerowie byli tu uwięzieni po kampanii wrześniowej 1939.

            Z tą niełatwą twórczością zmierzyli się z sukcesem także uczniowie naszej szkoły: Zofia Borowska, Natalia Środa i Kinga Wojtkowiak z klasy 1M Liceum Ogólnokształcącego oraz Emanuel Groszewski i Sofija Sawczuk z klasy 7a Szkoły Podstawowej.

            Za swoją interpretację wiersza "Pieśń o trampie" Edwarda Fiszera Sofija Sawczuk zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych, a Natalia Środa otrzymała nagrodę Gloria Victis w kategorii szkół ponadpodstawowych za interpretację wiersza "Chleb" Antoniego Paprockiego. Serdecznie gratulujemy!

            Ewa Kowal

          • Zajęcia kulinarne

          • Zajęcia kulinarne w pracowni z wyposażeniem pozyskanym

            z programu rządowego Laboratoria Przyszłości

             

            8 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia z techniki w klasie 6a pod nazwą "Nowoczesny sprzęt na co dzień – przygotowanie posiłków". Zadaniem uczniów było przygotowanie ciasta na naleśniki i gofry a następnie ich usmażenie z wykorzystaniem nowoczesnego elektronicznego sprzętu. Na zajęciach został wykorzystany sprzęt pozyskany z programu rządowego Laboratoria Przyszłości a posiłki spożywano w nowo powstałej jadalni szkolnej.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z opisanych zajęć.

          • Wycieczka do Poznania

          • 8 marca 2023r., uczniowie z klasy 7a, 6c i 6b udali się na wycieczkę do Poznania. Jej celem było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Stacja Grawitacja to miejsce, gdzie uczniowie mogli odbyć niezwykłą lekcję wychowania fizycznego. Zamontowane trampoliny, baseny wypełnione miękkimi gąbkami, ścieżki akrobatyczne pozwoliły na wykonywanie nowych ćwiczeń oraz na różne sposoby rywalizacji. Po intensywnym wysiłku cały zespół udał się na kina Helios na film Ant- Man i Osa. Wracając do domu wszyscy uczestnicy wycieczki jednogłośnie stwierdzili, że bardzo miło i ciekawie spędzili ze sobą czas.

          • Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej – Krzyż Wielkopolski 2023

          • Piłka siatkowa jest grą niezwykle wymagającą ze względu na to, że zawodnik ma bardzo krótki czas kontaktu z piłką, w którym musi skutecznie wpłynąć na rywalizację. Nauka gry wymaga wiele cierpliwości i czasu, aby umiejętności pozwoliły czerpać z niej radość.

            Sportowe, siatkarskie emocje mogliśmy oglądać podczas mistrzostw powiatu w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci, które przez dwa dni odbywały się naszej hali sportowej. W tej kategorii wiekowej, do rocznika klasy szóstej, mecz toczy się na mniejszym boisku i w czteroosobowym zestawieniu, przy czym pierwszy i drugi set rozgrywany jest innym składem.

            Bardzo ciekawy, stojący na dobrym poziomie, turniej rozegrały dziewczęta. Pięć najlepszych szkolnych reprezentacji dostarczyło kibicom wiele emocji. Bardzo dobrze grały nasze dziewczęta, które najpierw pokonały koleżanki z Czarnkowa, a po pasjonującym meczu półfinałowym zakończonym tie-breakiem uległy siatkarkom z SP 2 Trzcianka. Ostatecznie dziewczęta z Krzyża zajęły trzecie miejsce, pokonując 2:0 reprezentację SP 1 Wieleń. Turniej wygrała trzcianecka dwójka pokonując z SP 3 Trzcianka.

            Dzień później rywalizowali chłopcy w tej samej kategorii wiekowej. Krzyska drużyna zajęła drugie miejsce, pokonując SP 1 Wieleń 2:0 i w takim samym stosunku SP 2 Trzcianka. Nasi chłopcy ulegli tylko 1:2 siatkarzom z Czarnkowa, którzy tym sam zostali mistrzami powiatu. Warto dodać, że większość naszej drużyny stanowili piątoklasiści, którzy będą mieli okazję rywalizować w tej kategorii jeszcze w przyszłym roku.

            Brawo dziewczęta, brawo chłopcy!

            Szkołę reprezentowały: Weronika Piosik, Amelia Waliszewska, Michalina Borowska, Julia Zydor, Julia Wilk, Amelia Szwajcer, Anna Grembowska, Wanessa Marcisz, Julia Kalinowska, Zofia Dubiel, Michalina Tryzna, Amelia Kryjom, Sandra Balcerek, Zofia Sanocka. Opiekun: Halina Okońska.

            Szkołę reprezentowali: Alan Gapski, Milan Bołądź, Antoni Szybilski, Oliver Goll, Kacper Matkowski, Stanisław Więczkowski, Franciszek Nowak, Patryk Dymek, Oliwier Siwiak, Krzysztof Szmania, Ksawery Jeżewski. Opiekunowie: Łukasz Spychalski, Jarosław Graś.

            Uczestnicy zawodów, opiekunowie chwalili organizację i sportową atmosferę zawodów. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy brali udział w przygotowaniu turnieju.

            Łukasz Spychalski

             

          • Ogólnopolska Gala Plebiscytu Edukacyjnego 2022

          • W dniu dzisiejszym w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Gala Plebiscytu Edukacyjnego 2022. W uroczystości udział wzięła Katarzyna Studniarek, Nauczyciel Roku 2022 klas IV-VIII w województwie wielkopolskim, która z rąk przedstawiciela grupy "Polska Press" odebrała pamiątkową statuetkę. Podczas gali Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek, podkreślał istotę autorytetu nauczyciela i potrzebę jego odbudowania w oczach społeczeństwa. Pani Katarzynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

          • Zdrowe, kolorowe sałatki owocowe i puchate, pyszne ,,goferki" niespodziankowe

          • Od kilku już dni uczniowie klasy 1c nie mogli doczekać się dzisiejszego poranka. Zaplanowano bowiem na dziś, ciekawe i bardzo lubiane zajęcia. Dzieci przyniosły deseczki, miseczki, łyżeczki, ściereczki oraz .... ulubione owoce i własnoręcznie wykonały pyszną sałatkę owocową. I już było niezwykle przyjemne, ale to nie był koniec przyjemności. Na dzieci czekała jeszcze niespodzianka. Po krótkim, ale bardzo intensywnym spacerze, uczniowie wrócili do klasy, gdzie mama Lilki i Oskara przyrządziły dla wszystkich smaczne, puchate, chrupiące ,,goferki". Radość dzieci była ogromna - trudno ją opisać. To był niezwykle miły dzień dla nas wszystkich. A Pani Angelice i Pani Ewie pięknie dziękujemy!

            KBR

          • Erasmus+ Dzień 6

          • Dzisiejsze zajęcia rozpoczęły  się pokazem sztuk walki - karate Kyokushin. Mieliśmy także szansę sami spróbować swoich sił w ćwiczeniach. Około godziny 12.00 wróciliśmy do liceum, by podzielić się naszymi wrażeniami z pobytu w Rumunii oraz dokonaliśmy ewaluacji dotychczasowych działań. Następnie pani dyrektor wręczyła nam certyfikaty.

            Dzień zakończył się pożegnalnym obiadem po którym przyszedł czas na pożegnanie. Ze łzami w oczach rozstaliśmy się z naszymi nowymi przyjaciółmi.

            Amelia Oziemska

          • LAUREATKA VIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

          • LAUREATKA VIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

            "W HOŁDZIE OBROŃCOM OJCZYZNY"

             

            1 marca w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu uczennica naszej szkoły Marysia Skowrońska odebrała nagrodę za zajęcie 1 miejsca w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "W hołdzie obrońcom Ojczyzny". Organizatorami konkursu byli

            Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu, Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu. Konkurs ten honorowym patronatem objął Wielkopolski Kurator Oświaty. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o znanych i nieznanych Polakach. Marysia przedstawiła na swojej pracy słynnego astronoma Mikołaja Kopernika.

             

            Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • Erasmus+ Dzień 5

          • Dzisiejszy dzień spędziliśmy w stolicy Rumunii - Bukareszcie. Naszym pierwszym przystankiem był Parlament Rumunii. Zwiedzając ten największy w Europie budynek, dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstał i jak ogromne środki finansowe zostały na niego przeznaczone. Przewodnik opowiadał nam o licznych funkcjach 1100 pomieszczeń, które się znajdują w budynku. Po wizycie w Parlamencie udaliśmy się do Willi dyktatora Rumunii, Nicolae Ceaușescu. Naszym kolejnym przystankiem było Ateneum Rumuńskie, gdzie obecnie znajduje się filharmonia.

            Aleksandra Pawlak

          • Jak nauczyć banana śpiewać?

          • STEAM z ang. oznacza: Naukę (Science), Technologie (Technologies), Inżynierię (Engineering), Sztukę (Arts) i Matematykę (Mathematics). Jednak idea STEAM nie koncentruje się tylko na naukach ścisłych. Oprócz matematyki i inżynierii, uczniowie poszerzają wiedzę z biologii, informatyki, programowania, wykorzystywania nowych technologii w życiu codziennym. Doceniają rolę sztuki i projektowania jako ważnych elementów składowych projektu. Wszystko to wpływa na zdobywanie takich umiejętności jak: zdolność logicznego i kreatywnego myślenia, rozwijanie myślenia komputacyjnego oraz umiejętność współpracy w zespole.

            Na ostatnich zajęciach koła informatycznego dla młodszych uczniów naszej szkoły uczestnicy pracowali nad projektem „grających” owoców. Łącząc podstawową wiedzę z biologii, fizyki i inżynierii mogli min. „nauczyć” banana śpiewu ;-)

            R.W.

          • Erasmus - Dzień 4

          • O godzinie 8.00 wyruszyliśmy do wsi Comana. Zwiedziliśmy tam skansen, w którym dowiedzieliśmy się, jak wytwarzany jest papier czerpany oraz poznaliśmy historię powstania druku. Poczuliśmy smak dawnej sztuki drukarskiej, drukując na starej żeliwnej prasie. To jednak nie wszystko! Zwiedziliśmy również monastyr. Oczywiście nie obyło sie bez zakupu pamiątek. Wszystkie kobiety z naszej grupy otrzymały Marțișor, tradycyjny rumuński upominek na powitanie wiosny. Dzień zakończyliśmy spacerem po parku naturalnym, gdzie mieliśmy okazję przejść się po moście Pasarela. Dorințelor.

            Dominika Suder

          • Erasmus+ Dzień 3

          • Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od zwiedzania szkoły naszych rumuńskich przyjaciół. Zwiedziliśmy budek szkoły podstawowej oraz budynek szkoły średniej. Następnie w wielonarodowych grupach tworzyliśmy kartki symbolizujące szczęście oraz radość z nowego życia,  przygotowywane corocznie w związku z obchodami święta Martisor / święta wiosny. Po obiedzie prezentowaliśmy przygotowane materiały dotyczące wkładu naszych krajów do dziecictwa wspólnoty europejskiej. Ostatnim punktem programu była wspólna kolacja w Casa Romaneasca. To był dzień przepełniony emocjami!

            Gracjan Stańko

          • MOBILNE PLANETARIUM W NASZEJ SZKOLE

          • 22 lutego w naszej szkole gościło mobilne kino sferyczne. Uczniowie klas 1- 3 mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć wewnątrz kopuły, wyświetlony w technice 3D film edukacyjny „ Zaczarowany globus”. Niesamowite emocje towarzyszyły dzieciom podczas oglądania realistycznego widowiska w trójwymiarowej przestrzeni, w pozycji leżącej. Niewiarygodne wrażenia na długo pozostaną w pamięci dzieci.

            W.P.

          • Erasmus+ Dzień 2

          • 27 lutego 2023 roku dzień rozpoczęliśmy śniadaniem, po którym udaliśmy się do centrum kultury, gdzie przywitano nas chlebem i solą. Następnie mieliśmy możliwość obejrzenia tańca narodowego wykonanego przez lokalną grupę taneczno-wokalną. Po krótkiej lekcji wszyscy razem zatatańczyliśmy taniec Hora. Potem zapoznaliśmy się z pozostałymi uczestnikami projektu poprzez gry integracyjne.  Zjedliśmy również smaczny obiad w lokalnej restauracji. Po krótkim odpoczynku odwiedziliśmy urząd, w którym zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez wiceprezydenta okręgu Giurgiu oraz otrzymaliśmy prezenty. Zwiedziliśmy także przepiękną, bogato zdobioną cerkiew oraz udaliśmy się na spacer wzdłuż Dunaju.

            Alicja Korczak

          • Erasmus+ Dzień 1

          • 26 lutego 2023 roku o godzinie 5:45 wyruszyliśmy z Krzyża Wlkp do Warszawy pociągiem. O godzinie 11:50 dotarliśmy na Lotnisko Chopina w Warszawie i wylecieliśmy do Bukaresztu. Po godzinie 20-tej czasu lokalnego dotarliśmy do hotelu w Giurgiu, aby zregenerować siły. Jesteśmy gotowi, żeby przeżyć wspaniałą przygodę.

            Laura Kozłowska

          • Pasowanie na czytelnika

          • Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – powiedziała Wisława Szymborska. Zgodnie z myślą znanej noblistki pierwszoklasiści rozpoczęli swoją przygodę z książką.

            W dniach 21–24 02.2023 r. odbywały się spotkania biblioteczne dla uczniów klasy 1a, 1b, 1c i 1d wprowadzające ich w świat książek, czytania i biblioteki szkolnej połączone z uroczystym pasowaniem na czytelnika.

            W zajęciach czytelniczych uczestniczyli goście: dyrektor szkoły Renata Dahmani, radna Rady Miejskiej w Krzyżu Wlkp. Jolanta Korbik oraz pracownik służby leśnej Nadleśnictwa Krzyż Karolina Śpiewak. Panie aktywnie zaangażowały się w przebieg spotkania, czytały dzieciom wiersze na temat książek i ich poszanowania oraz prowadziły rozmowę dotyczącą wysłuchanych wierszy.

            Po złożeniu ślubowania każdy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom pasowania na czytelnika oraz książkę do przeczytania przy wsparciu najbliższych pt. Pierwsze abecadło, wydaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej Mała Książka – wielki człowiek realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najważniejszym celem kampanii jest nieustanne rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi.

            Nowym czytelnikom życzymy więc, aby zawsze towarzyszyła im pasja czytania.

                                                                                                       M. Kućko

             

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/ 693 713 462, 67 25 64 035 /sekretariat, ul. Wojska Polskiego 31/ 67 25 65 614 /świetlica, ul.Wojska Polskiego 31/
      • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski Poland
      • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
      • www.zso.krzyz.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych