• DNI JĘZYKA POLSKIEGO

          • W październiku w naszej szkole został realizowany projekt „Dni języka polskiego” pod nazwą „ Tu jest mój dom”. Celem działań tego projektu była diagnoza wiedzy i umiejętności uczniów oraz rozwijanie ich zainteresowań i kreatywności. W ramach zaplanowanych działań zostały przeprowadzone trzy konkursy: ,,Tu jest mój dom”- konkurs recytatorski poezji Andrzeja Sulimy-Suryna i wybranych poetów, konkurs czytania ze zrozumieniem dla klas 7-8 oraz ,,Krzyskie krajobrazy”- konkurs fotograficzno- literacki.

            Tematyka konkursów, nawiązująca do trwających w szkole działań poprzedzających nadanie szkole imienia Ziemi Krzyskiej, zaowocowała licznymi pracami literackimi i przepięknymi recytacjami.

            Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:

             - w kategorii klasy IV – VI:

            I miejsce – Magdalena Korycińska 5b,

            II miejsce – Maja Kośmider 4b,

            III miejsce – Maja Ukleja 5c,

            Wyróżnienia: Kornelia Bołądź 4b i Barbara Mazur 4a;

             

            - w kategorii klasy VII – VIII i LO:

            I miejsce - Sofija Sawczuk 8a,

            II miejsce – Zofia Borowska 2M LO,

            III miejsce – Patrycja Graś 2MP LO i Blanka Patyk 7b,

            Wyróżnienia: Igor Sroka 8a i Szymon Ratajczak 7c.

             

            Cztery uczennice: Magdalena Korycińska, Maja Kośmider, Sofija Sawczuk i Blanka Patyk będą reprezentowały naszą szkołę 25 października w etapie powiatowym konkursu „Kochać poezję – Grzybobranki Liryczne” w Czarnkowie. Życzymy powodzenia.

             

            Laureatami konkursu czytania ze zrozumieniem zostały:

            I miejsce- Julia Wilk 8a,

            II miejsce – Hanna Pyrz 7b,

            III miejsce – Nikola Urlewicz 7a.

             

            Laureatami konkursu fotograficzno- literackiego zostali:

            - w kategorii klasy IV – VI:

            I miejsce – Maria Głoc 6a,

            II miejsce – Wiktoria Borkowska 6a,

            III miejsce – Bogumił Groszewski 5d,

            Wyróżnienia: Alicja Pachulska 6a i Michalina Kassyk 6b;

             

            - w kategorii klasy VII – VIII:

            I miejsce- Jakub Linka 7a,

            II miejsce – Nikodem Brzozowski 7b,

            III miejsce – Barbara Spychała 7b,

            Wyróżnienia: Kacper Trzop 7a i Oliwia Linka 7b.

             

            W czasie trwających  ,,Dni języka polskiego” nasi uczniowie mogli także obejrzeć  przedstawienia teatralne: ,,Doktor Dolitt i jego zwierzęta”, ,,Świat Fantasy” i ,,Opowieść wigilijną” wystawione przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

            Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, a laureatom- serdecznie gratulujemy!

             

                                                                                         Nauczyciele języka polskiego

             

          • Wycieczka uczniów klasy 2c i 2d do Poznania

          • W mroźny, ale słoneczny poranek uczniowie klasy 2c i 2d rozpoczęli swoją kolejną wyprawę pociągiem do stolicy Wielkopolski. Podróż minęła, jak zwykle, miło i szybko. Pierwszym punktem wycieczki było Stare ZOO, po którym dzieci spacerując, oglądały zwierzęta. Niebywałą atrakcją okazał się Pawilon Zwierząt Zmiennocieplnych, w którym znalazła się ekspozycja ryb, płazów i gadów. Drugie śniadanie dodało dzieciom sił i energii, aby wyruszyć dalej. Teraz swoje kroki uczestnicy wycieczki skierowali w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich na wystawę LEGO Poznań – HistoryLand. Świat historii zbudowany z LEGO to było to, na co wszyscy czekali z niecierpliwością. Dzieci zwiedziły wystawę 10 makiet wydarzeń historycznych zbudowanych z miliona klocków LEGO, a także wzięły udział w warsztatach ,,Poznańskie symbole” - Jak koziołki trafiły na wieżę ratuszową? Dlaczego 11 listopada jemy rogale świętomarcińskie? Co jest niezwykłego w pyrach? Motywem przewodnim warsztatów było poznanie historii najbardziej charakterystycznych symboli poznańskich. Zwieńczeniem zwiedzania i podziwiania były zakupy w sklepie LEGO. Rozemocjonowani atrakcjami wycieczki, wszyscy udali się na Dworzec PKP, aby wyruszyć w drogę do domu.

            KBR

            MM

          • Tydzień Zdrowia Psychicznego

          • W dniach od 10-13 października 2023r. obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole. Temat ten jest bardzo ważny i obszerny, warto posiadać wiedzę, która ułatwi nam funkcjonowanie w społeczeństwie, pomoże w zrozumieniu przeżywanych emocji oraz w podejmowaniu właściwych decyzji. Uczniowie klas I-IV mieli okazję wysłuchać audycji, w trakcie której wyjaśnione zostało pojecie zdrowia psychicznego. Pojawiły się wskazówki jak dbać o dobre relacje, jak radzić sobie z emocjami oraz gdzie szukać pomocy. Uczniowie klas IV rozwiązywali krzyżówkę związaną z tematyką zdrowia. Na korytarzu szkolnym powstała tablica z najważniejszymi informacjami w tym temacie.

             

            A.Spychała

          • ,

          • Uczniowie z klas 1 naszego liceum mieli okazję poznać blaski i cienie pracy nauczyciela. W dniu 12 października 2023r. uczniowie LO wcielili się w rolę nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i pod okiem wychowawców klas 1 – 3 SP przeprowadzili lekcję plastyki. Dzieci dostały zadanie od nowych ‘nauczycieli’ - wykonywały kartki i prace dla swojego wychowawcy z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

            Wrażenia licealistów były pozytywne i deklarowali, że z ochotą jeszcze raz przystąpią do podobnego działania. Kto wie, być może na Pierwszy Dzień Wiosny znów zamienimy się rolami… ;o)

            Grażyna Górzna 

            Marzena Machowina

          • PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

          • Ogólnopolska kampania PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA miała na celu zwrócenie uwagi na mądre poruszanie się po lasach. Uczniowie z klasy 3a i 3c wzięli w niej aktywny udział. Dzieci wyszły do lasu i przytuliły się do drzew, otoczyły je swoją miłością. Dzięki temu drzewa poczuły się bezpieczne, a uczniowie nie tylko pokazali mądrą postawę, ale zyskali coś dla siebie. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Ponadto nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT PLACÓWKI EDUKACYJNEJ PRZYJAZNEJ DRZEWOM, a obie klasy otrzymały DYPLOMY PRZYJACIÓŁ DRZEW. Koordynator akcji: Wioletta Popławska

          • Mistrzostwa Wielkopolski w sztafetowych biegach przełajowych 

          •  

            Jesienne bieganie zwieńczyli nasi reprezentanci udziałem w mistrzostwach powiatu  i mistrzostwach województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Droga do finałowych zawodów w Poznaniu wiodła przez Wieleń. Tylko mistrzowie powiatu uzyskiwali prawo do rywalizacji z najlepszymi w Wielkopolsce. Dwa z czterech naszych zespołów sztafetowych wywalczyło sobie awans w swoich kategoriach. Zdecydowanie najlepsi w powiatowej rywalizacji byli chłopcy z rocznika  2011, którzy pokonywali kolejne 800-metrowe odcinki  w doskonałym tempie i formie sportowej. Bardzo dobrze spisały się ich starsze koleżanki z roczników 2009-2010, które również nie miały sobie równych i mogły cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Na trzecich miejscach ukończyły zawody  zespoły dziewcząt z piątej  i szóstej klasy oraz chłopcy z najstarszych klas szkół podstawowej.  

            Bardzo dobra postawa naszych mistrzowskich ekip pozwalała na optymizm przed rywalizacją na poznańskim Hipodromie Wola. W stawce blisko czterdziestu drużyn w czołówce biegu utrzymywali się nasi chłopcy, którzy na czwartej zmianie znajdowali się blisko medalowej pozycji. Nie zabrakło, jak czasami w sporcie bywa, nieszczęśliwego upadku, chwili zwątpienia i wspaniałej sportowej postawy do samej mety. Ostatecznie szóstka krzyskich biegaczy zajęła bardzo dobre dziesiąte miejsce  w Wielkopolsce. Niezwykle dzielnie radziły sobie na trudnej przełajowej trasie nasze dziewczęta. Po około czterech kilometrach biegu plasowały się w pierwszej dziesiątce, by ukończyć rywalizację wojewódzką na szesnastym miejscu. Brawo! 

            Szkołę reprezentowali:  

            Bartosz Bździel, Wiktor Burzyński, Kacper Rybarczyk, Franciszek Nowak, Stanisław Więczkowski, Szymon Kowalski, Borys Brzozowski. Opiekun: Łukasz Spychalski, 

            Lena Michałek, Amelia Waliszewska, Julia Wilk, Michalina Borowska, Zuzanna Górska, Hanna Pyrz. Opiekun: Justyna Kapuścińska. 

                                 Łukasz Spychalski 

             

          • „MISJA KIESZONKOWE” zakończona sukcesem

          •  W dniu dzisiejszym p. Dyrektor Renata Dahmani odwiedziła uczniów klasy 7b i wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz ekologiczne worki – nagrodę drugiego stopnia w konkursie „MISJA KIESZONKOWE”.

            W ubiegłym roku szkolnym uczniowie w ramach zajęć z wychowawcą realizowali program edukacyjny „MISJA KIESZONKOWE”, którego organizatorem jest BNP PARIBAS.

            https://www.bnpparibas.pl/misjasamodzielnosc/

            Realizując program najpierw poszerzyli  swoją wiedzę z zakresu finansów, a następnie przeprowadzili wśród rówieśników ankietę nt. kieszonkowego; przygotowali kiermasz na zebranie z rodzicami oraz zorganizowali szkolne obchody Światowego Tygodnia Pieniądza.

            Praca zespołu klasowego została nagrodzona, a co ważniejsze uczniowie zdobyli wiedzę, która przyda im się w dorosłym życiu.

             

            wychowawca klasy

            A.Wiśniewska

          • Film „Chłopi” – wycieczka klas 2 LO do kina w Czarnkowie

          • 13 października 2023 r. wszedł do kin film pt. „Chłopi” - długo oczekiwana animacja malarska i filmowe wydarzenie jesieni. Uczniowie klas 2M i 2MP LO mieli okazję obejrzeć ten niezwykły obraz w czarnkowskim kinie „Światowid” w środę, 18 października 2023 roku.

            Wizyta w Czarnkowie była też okazją do spaceru ulicami tego bardzo starego (ponad 800 lat!) miasta nad Notecią o bogatej historii. W jesiennym słońcu przystawaliśmy przy pomniku Powstańców Powstania Wielkopolskiego i Janka z Czarnkowa, muralu przywołującym dawny obraz miasta oraz podziwialiśmy piękną panoramę z tarasu widokowego na górze zwanej Krzyżową.

            Film „Chłopi” wywarł na nas duże wrażenie. To niezwykła adaptacja noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta, której autorami są twórcy nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”. Jak napisano w zaproszeniu:

            „Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

            Film został zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.”

            Reakcje widzów i komentarze po seansie były pełne entuzjazmu i uznania dla warstwy plastycznej, fabularnej i muzycznej filmu, który odzwierciedla najważniejsze motywy nagrodzonej w 1924 roku Literacką Nagrodą Nobla powieści. Omówienie obowiązkowej dla licealistów pozycji podstawy programowej na lekcjach języka polskiego na pewno będzie teraz o wiele efektywniejsze!

            E. Kowal

          • (Nie)zwykła matematyka

          • W ramach ogólnopolskiego projektu " (Nie)zwykła matematyka " uczniowie z zaangażowaniem biorą udział w realizacji poszczególnych zadań. 

            Matematyka to prawdziwy sport intelektualny, który rozwija naszą pamięć, planowanie, logikę i liczenie. Zrealizowaliśmy już 5   zadań z obowiązkowych dwunastu.  Na zdjęciach fotorelacja z wykonania zadań. 

            Koordynator

            Danuta Kubiś 

          • Wycieczka do Stargardu

          •  

            11.10 klasa 5a, 5d  wybrały się na wycieczkę krajoznawczo- edukacyjną  do Stargardu

            Jest to miasto położone w północno- zachodniej części Polski nad rzeką Iną. Celem wycieczki było poznanie zabytkowej części miasta, lekcja historii w muzeum Basteja oraz zabawa w centrum nauki Filary.  Miasto okazało się niezwykle urokliwe i ciekawe pod względem architektonicznym.  Obejrzeliśmy bramy miasta , z których  trzy są bardzo dobrze zachowane, a najbardziej interesująca okazała się brama wodna..  Ciekawość wzbudzają również mury obronne- najwyższe w tej części Europy.

            Weszliśmy do wnętrza Kolegiaty Mariackiej, pospacerowaliśmy Plantami i wróciliśmy do muzeum na niezwykłą lekcje historii.  Nauka przez zabawę- tak można opisać zajęcia, odbywające  się na trzech piętrach zabytkowego budynku ,w którym mieści się muzeum archeologiczne.

            To była niezwykła lekcja, która na pewno zostanie z nami na długo

            Ostatnim  punktem programu wycieczki była trzygodzinna zabawa w centrum nauki Filary.

            Na czterech piętrach przygotowanych  do samodzielnego doświadczania przez uczniów można było między innymi wykonać sobie zdjęcie 3d,  zabawić się w programowanie , wydrukować wybrany kształt w drukarce 3d, wcielić się w kupców, zaprojektować średniowieczne miasto, zmierzyć poziom hałasu i  wykonać samodzielnie wiele innych  eksperymentów.

            Czas na zabawie  minął bardzo szybko i po posiłku w restauracji MacDonalds trzeba było wracać do domu. To była naprawdę udana wycieczka, jedna z tych, które chciałoby się powtórzyć.

            Zachęcamy do  odwiedzenia Stargardu- miasta z bogatą historią i ciekawymi miejscami do odwiedzenia.

                                                                                                       A.B

             

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października 2023r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyży Wielkopolskim miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy czynni i emerytowani.

            W humorystycznym programie pt. „Dni otwarte w NIEBIE” wystąpili uczniowie naszej szkoły. Uroczystość uświetnił występ chóru oraz taniec dziewcząt z szarfami.

            Po programie artystycznym Pani dyrektor Renata Dahmani wręczyła wyróżnionym nauczycielom Nagrody Dyrektora. Następnie głos zabrał Burmistrz Krzyża Wlkp. Pan Rafał Sroka, który uhonorował czworo nauczycieli Nagrodami Burmistrza.

            Podziękowania i słowa uznania skierowały do nauczycieli i pracowników: Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anna Myśliwiec, Przewodnicząca Komisji Oświaty – Pani Jolanta Korbik oraz Prezeska Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krzyżu Wlkp. – Pani Barbara Brzozowska.

             

            Joanna Bućkowska, Kinga Komara

          • Międzynarodowe warsztaty filmów animowanych „Phase 2023”

          •  

            W dniach 1-9 października skrócona męska ekipa z naszego Zespołu szkół uczestniczyła w kolejnych już Międzynarodowych warsztatach filmów animowanych „Phase 2023” w Kudowie Zdroju, zorganizowanych przez naszych partnerów – Fundację „Filmowiec” z Poznania i Studio filmów animowanych Fantasia Drezno. Przyjechali na nie uczestnicy w wieku od 12 do 25 lat z Niemiec, Polski i Ukrainy. Większość czasu poświęciliśmy na przygotowanie i realizację filmów animowanych ale nie zabrakło tez czasu na rozrywkę i wycieczki. Zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek, Skansen Ginących Zawodów i mini zoo, Błędne Skały. Nie obeszło się i bez wycieczek kulinarnych – pyszne lody i ciasta w kawiarni Sissi i oczywiście knedlíky s gulášem. Warto nadmienić, że komunikowanie sie z uczestnikami z innych krajów odbywalo sie w języku angielskim, z czym wspaniale sobie poradziliśmy.

          • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • 13 października 2023 r. - dzień wolny od zajęć lekcyjnych.

            Godz. 10.00 - uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem zaproszonych gości, emerytów, pracowników szkoły, uczniów przygotowujących uroczystość.

          • „DREWNO I LAS” w ramach programu konkursowego Lasów Państwowych „Klasa z drewna”.

          • Uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d przygotowują się od początku września do realizacji programu konkursowego „DREWNO I LAS” Lasów Państwowych „Klasa z drewna”. Na początku miesiąca wszyscy pierwszoklasiści uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej, której celem było poznanie lasów najbliższej okolicy. Dzieci zbierały kolorowe liście i tworzyły z nich bukiety. Po powrocie do klasy rozpoznawały gatunki drzew, a na zajęciach z edukacji przyrodniczej odpowiadały na pytanie: „Czyj to liść?”. Poznały też warstwy lasu obserwując środowisko leśne. Zebrane liście posłużyły do wykonania pracy plastycznej pt. „Jakie znam drzewa w lesie?”.

            15.09.2023r. pierwszoklasiści uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata Polska 2023. Wspólnie sprzątały las i okolice przy współpracy z Nadleśnictwem Krzyż.

            Dzieci rozmawiały na lekcji o zwierzętach mieszkających w lesie. Przygotowały wystawę prac plastycznych pt. „Las wita nas”. Oglądały film edukacyjny „Las i jego mieszkańcy” rozpoznając rośliny i zwierzęta żyjące w lesie.

            29.09.2023r. podczas Pasowania uczniów klas pierwszych dzieci uczciły Święto Drzewa. Uczennica klasy 1b Aleksandra Szczepańska recytowała wiersz Natalii Usemko pt. „Drzewo”. Następnie Julia Fulara zapoznała dzieci z programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, w ramach którego odbywa się ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia i ochrony drzew. Wspólne sadzenie drzew przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszania skutków zmian klimatu. Z okazji Święta Drzewa każda klasa pierwsza otrzymała od Pani Leśnik Karoliny Śpiewak, pracownika Nadleśnictwa Krzyż, swoje drzewko, które posadzi na terenie szkoły. Posadzone przez uczniów drzewa będą nie tylko ozdobą naszej szkoły czy też wieloletnią pamiątką dla absolwentów, ale również wyrazem poszanowania dla przyrody.

            Uczniowie złożyli uroczystą obietnicę troski i szacunku wobec drzew. Dzieci obiecały, że będą się troszczyć o drzewka, nie kaleczyć ich, ani nie obrywać im gałęzi. Wypowiedziały uroczyście w obecności pracowników Nadleśnictwa Krzyż słowo „OBIECUJEMY”. Następnie Pani Karolina Śpiewak, zajmująca się edukacją w Nadleśnictwie Krzyż, wręczyła przedstawicielom klas sadzonki drzew: dąb, klon, jarzębina, grab. Dzieci z radością zasadziły swoje drzewa przed szkołą przy pomocy Pana Leśniczego Krzysztofa Lali. Wcześniej w klasie wymyśliły imiona dla swoich drzew i nazwały je: Dąb Mieszko, Grab Dobromir, Jarzębina Dobrawa, Klon Wojciech. Przygotowały w szklanych butelkach informacje kto i kiedy zasadził to drzewo i jakie nadał mu imię. Butelki zostały wkopane głęboko pod sadzonką drzewa. W przyszłości, za 100 lub 200 lat, następne pokolenia uczniów ZSO Krzyż

            będą mogły odkryć, kto posadził to drzewo. W obecności Leśników dzieci jeszcze raz obiecały, że przez cały czas pobytu w szkole będą dbać o swoje drzewo.

            2 i 3 października 2023r. uczniowie z klasy1b z wychowawcą Panią Justyną Wyrwą, z klasy 2a z Panią Renatą Jaworską oraz klasy 3c z Panią Anną Nowak uczestniczyli w V edycji akcji #sadziMY. Dzieci dołączyły w ten sposób do akcji POSADŹ SWOJE DRZEWKO Z PREZYDENTEM RP I LEŚNIKAMI. Wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Krzyż, gdzie otrzymały instrukcję posadzenia drzewa i piękną sadzonkę. Wszyscy uczniowie, którzy posiadali przydomowe ogródki mogli skorzystać z oferty Nadleśnictwa Krzyż. Po powrocie do domu dzieci zasadziły wraz z rodzicami swoje drzewa i nadały im imiona.

            Tak uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim przygotowywali się do realizacji programu konkursowego „DREWNO I LAS” Lasów Państwowych „Klasa z drewna”.

            Justyna Wyrwa

          • Wybory członków Rady Samorządu Uczniowskiego

          •  

            4 października uczniowie klas V- VIII SP wybrali członków Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory zaczęły się planowo na pierwszej godzinie lekcyjnej. Poszczególne klasy głosowały zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Komisję Wyborczą w składzie: Magdalena Kaźmierczak, Malwina Michałek, Iga Obrał, Anna Pawluk, Nikola Urlewicz. którzy oddali 199 ważnych głosów.

            Uczniowie uczący się w budynku przy ul. Sienkiewicza 1 wybrali 10 przedstawicieli, którzy wraz z uczniami wybranymi spośród uczniów uczęszczających do budynku przy ul. Wojska Polskiego 31 tworzyć będą  Radę Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.

             

            Głosujący uczniowie zostali ponownie poinformowani o zasadach wyborów. Po zakończeniu głosowania, co nastąpiło na czwartej lekcji, Komisja Wyborcza przystąpiła do liczenia oddanych głosów. Łącznie w wyborach wzięło udział 218 uczniów,

            A. Wiśniewska, T. Molenda

             

          • Wojskowe Dni Otwarte

          • W piątek nasi licealiści zawitali na terenie kampusu Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu, gdzie miały miejsce Wojskowe Dni Otwarte oraz Dzień Otwartych Laboratoriów.

            Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z zakresu cyberbezpieczeństwa, wychowania fizycznego oraz warsztatach pedagogicznych.

            Nie lada atrakcją była możliwość zobaczenia czołgu LEOPARD.

          • SadziMy edycja 2023 

          • Uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Krzyż, Lasy Państwowe mogli uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. Dzieci z klas 1b, 2a i 3c udali się do budynku Nadleśnictwa, gdzie w specjalnie przygotowanym z tej okazji miejscu spotkali się z leśnikami. Każde dziecko otrzymało drzewko, które będzie mogło samodzielnie posadzić. Była to też okazja do tego, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii. Dziękujemy bardzo Nadleśnictwu Krzyż, Lasom Państwowym za wspaniałą lekcję przyrody.  

             

          • (Nie)zwykła matematyka

          • W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkołą bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie (Nie)zwykła Matematyka. Projekt jest realizowany od początku września 2023 do 31 maja 2024 r.

            Pokazanie związku matematyki z życiem codziennym i swobodne posługiwanie się matematyką, dostrzeganie zależności matematycznych w otaczającym świecie, rozwijanie zdolności matematycznych to zadania, które pozwolą uczniom naszej szkoły na rozwinięcie kompetencji matematycznych  z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów. Kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość to kompetencje, które pomogą  naszym uczniom w zdobywaniu wiedzy matematycznej.

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/ 693 713 462, 67 25 64 035 /sekretariat, ul. Wojska Polskiego 31/ 67 25 65 614 /świetlica, ul.Wojska Polskiego 31/
      • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski Poland
      • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
      • www.zso.krzyz.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych