Aktualności

          • Wyjątkowe wyróżnienie dla klasy 3 B „Kolorowa Matematyka Z Korbo”

          •  

            Z ogromną radością informujemy, że do naszej szkoły15.06.2026r. dotarła wyjątkowa tabliczka potwierdzająca udział w ogólnopolskim projekcie „Kolorowa matematyka z Korbo”. To dla nas wielkie wyróżnienie i piękne podsumowanie całorocznej pracy uczniów klasy III B oraz wychowawcy. Do naszej szkoły zawitał Pan Paweł Mizera, przedstawiciel firmy REMI. Spotkał się Panią Dyrektor Dahmani i wręczył pamiątkową tablicę.

            To jednak nie koniec miłych niespodzianek! W ramach projektu otrzymaliśmy również specjalną matę do gier zespołowych – „Grę w koszykówkę”, która rozwija współpracę, komunikację, wzajemne zaufanie oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów. Z pewnością będzie ona często wykorzystywana podczas zajęć i zabaw integracyjnych. Wspólna gra z Panią Dyrektor przyniosła uczniom wiele radości.

            Nasz gość przypomniał, że klasa 3b została trzykrotnie wyróżniona podczas ogólnopolskich webinarów, gdzie przedstawiano innowacyjne sposoby realizacji programu. Każdy uczeń otrzymał dyplom „Kolorowego matematyka” za odkrywanie matematyki przez zabawę, współpracę i działanie oraz certyfikat uczestnictwa w programie.

            8 czerwca podczas oficjalnej gali podsumowującej projekt, która odbyła się online, otrzymaliśmy informację o przyznaniu naszej szkole tego wyróżnienia. Było ono efektem aktywnej realizacji zadań projektowych, zaangażowania w działania programu oraz regularnego dzielenia się efektami naszej pracy w mediach społecznościowych.

            Miniony rok był dla uczniów klasy III B oraz wychowawczyni niezwykle wartościowym doświadczeniem. Klocki Korbo towarzyszyły nam nie tylko podczas działań prezentowanych na Facebooku. Wykorzystywaliśmy je również na co dzień podczas zajęć edukacyjnych, rozwijając logiczne myślenie, kreatywność, kompetencje matematyczne oraz umiejętność współpracy. Wiele ciekawych aktywności nie zostało opublikowanych, jednak na stałe wzbogaciło codzienną pracę i naukę naszych uczniów.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom projektu Klocki Korbo Blocks Edu za możliwość udziału w tej inspirującej inicjatywie, za przekazane materiały oraz za stworzenie programu, który pozwala dzieciom uczyć się poprzez działanie, eksperymentowanie i dobrą zabawę.

            Już dziś z radością deklarujemy, że od września ponownie dołączymy do projektu „Kolorowa matematyka z Korbo” i będziemy kontynuować tę pełną pomysłów edukacyjną przygodę! Dziękujemy za ten wyjątkowy rok i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu!

            Koordynator programu:

            Justyna Wyrwa

          • Zajęcia z samoobrony klasy mundurowej.

          • Za nami kolejne zajęcia z samoobrony oraz technik i taktyki interwencji, przygotowujących do pracy w terenie.

            Podczas zajęć uczniowie przećwiczyli:

            • Dźwignie obezwładniające, niezbędne podczas interwencji wobec osób agresywnych

            • Dźwignie transportowe

            • Obronę przed atakiem z przodu

            • Płynne przejścia techniczne – od obrony, przez sprowadzenie do parteru i założenie kajdanek, aż po podniesienie napastnika i zastosowanie dźwigni transportowej

            Na koniec omówiono punkty atemi, czyli wrażliwe miejsca na ciele człowieka, których ucisk lub uderzenie pozwala na skuteczne odparcie ataku.

          • WIZYTA SZEŚCIOLATKÓW

          •  

            W czerwcu w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krzyskiej odbyło się spotkanie integracyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów z klasy 3b z wychowawcą, którzy zadbali o to, aby najmłodsi poczuli się w murach placówki komfortowo i bezpiecznie. Dzieci z grupy „Jagódki” mogły zwiedzić klasy lekcyjne, wziąć udział w przyjaznych rozmowach z uczniami oraz zabawach muzycznych. Następnie sześciolatki zwiedziły bibliotekę szkolną i spotkały się z panią bibliotekarką. Dzieci poznały najważniejsze miejsca w placówce. Wizyta w klasie 3b wzbudziła wiele pozytywnych emocji i pomogła dzieciom z zerówki oswoić się z myślą o rozpoczęciu nauki w szkole. „Jagódki” z niecierpliwością czekają na wrzesień. Takie inicjatywy doskonale pomagają dzieciom w łagodnym i bezstresowym przejściu z przedszkola w szkolne ławy.

          • KONKURS PIĘKNEGO PISANIA O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY 

          •  

             

            Tradycją naszej szkoły pod koniec roku szkolnego jest udział uczniów klas trzecich w Konkursie Pięknego Pisania o Pióro Dyrektora Szkoły. Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Przedstawiciele klasy 3A, 3B, 3C oraz 3D w skupieniu pisali tekst pt. ”Kaligrafia”. Komisja konkursowa oceniała prace według ściśle określonych kryteriów. Sprawdzano ortografię, interpunkcję, poprawki, skreślenia, błędy graficzne, gramatyczne, łączenie liter, czytelność zapisu, kształt pisma, estetykę pisma, stosowanie akapitów, charakter pisma, zakończenie tekstu.

             

            Laureatami konkursu zostali: 

            I MIEJSCE: TYMON WOJNA 

            II MIEJSCE: ALEKSANDRA SZCZEPANSKA 

            II MIEJSCE  EX AEQUO:  NADIA MICHAŁEK

            WYRÓŻNIENIE: MAJA SZULC

             

            W Szkole Podstawowej im. Ziemi Krzyskiej na dolnym korytarzu zorganizowano wystawę pokonkursową, gdzie można zobaczyć prace uczestników konkursu. Uczniów klas drugich już dziś zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

             

            GRATULUJĘ LAUREATOM!!!!! 

            Organizator konkursu: 

            Justyna Wyrwa 

             

             

          • Jak nie czytam, jak czytam

          •  

            12 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam. Oto fotograficzna relacja z tej akcji.

          • Konkurs plastyczny ,,Kadry pełne emocji”

          •  

            W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ,,Kadry pełne emocji”, którego celem było rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów, kształtowanie umiejętności rozpoznawania emocji oraz zwrócenie uwagi na znaczenie relacji w codziennym życiu.

            Zadaniem uczniów było wykonanie komiksu przedstawiającego różne sytuacje społeczne oraz emocje i uczucia towarzyszące bohaterom. W swoich pracach uczniowie poruszali takie tematy jak pomoc koleżeńska, współpraca w grupie, rozwiązywanie konfliktów, akceptacja. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością, wrażliwością oraz talentem plastycznym. I miejsce zajęła Maria Różańska z klasy 3b, II miejsce Izabela Paradowska i Szymon Tarent z klasy 2c oraz III miejsce Marcelina Matkowska z klasy 2b.

            Serdecznie gratuluję laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękuję za zaangażowanie, kreatywność i wysiłek włożony w przygotowanie prac.

            Monika Kaźmierczak

          • Licealiści w świecie mediów – klasa 1 M z wizytą w Collegium Maius w Poznaniu

          • Współpraca krzyskiego LO z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej UAM 🏛️ przynosi kolejne świetne efekty!

            Tym razem uczniowie klasy 1 M LO odwiedzili poznańskie Collegium Maius, by wziąć udział w wyjątkowych warsztatach.🎓Spotkanie miało pomóc młodzieży w zrozumieniu mechanizmów rządzących współczesnymi mediami oraz w rozwijaniu umiejętności krytycznego myślenia.

            Najważniejszą częścią wyjazdu były praktyczne warsztaty. Licealiści przygotowywali i analizowali na nich własne wystąpienia, wykorzystując przy tym prezentacje multimedialne, które wcześniej stworzyli na lekcjach informatyki.Wśród dyskutowanych tematów znalazły się m.in.:

            Influencer – zawód czy hobby?
            Telewizja czy internet – co ma większy wpływ?
            Dlaczego klikamy w „sensacyjne” nagłówki?
            Jak media pokazują znane osoby?
            Wpływ AI na społeczeństwo.

            Wizyta na uniwersytecie pokazała, że uczniowie nie są jedynie biernymi odbiorcami informacji, ale przede wszystkim potrafią poddawać je rzetelnej i krytycznej ocenie. Takie zajęcia to świetny krok w stronę budowania świadomego społeczeństwa informacyjnego. 💪🚀

          • Szkolny Konkurs Chemiczny

          •  

            W Szkolnym Konkursie Chemicznym dla kl.7-8 pt. "Znam symbole pierwiastków chemicznych" wzięło udział 30 uczniów z klas 7-8. Każdy uczeń biorący udział w konkursie miał do rozpoznania 30 symboli lub nazw pierwiastków chemicznych. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą,

            Oto wyniki konkursu:

            - I miejsce - Nadia Olejniczak z kl.8b, Adrian Godawa z kl.7b

            - II miejsce - Michalina Kassyk z kl.8b, Alicja Pachulska z kl.8a

            - III miejsce - Adrianna Sienkiewicz z kl.8a, Vanessa Błajet z kl.8a.

            Laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody, które ufundowała Szkolna Rada Rodziców.

             

            Organizator konkursu: Monika Pilarska

          • Szkolny Konkurs Przyrodniczy

          •  

                        Serdecznie dziękujemy reprezentacjom klas 4 za udział w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej i promowanie proekologicznego stylu życia. Uczniowie rywalizowali zespołowo w 6 kategoriach: test, krzyżówka, wyszukiwanie informacji z mapy, plakat, hasło i zadanie niespodzianka.

                        Oto wyniki konkursu: I miejsce - kl. 4c, II miejsce - kl. 4d, III miejsce - kl. 4b , IV miejsce - kl. 4a. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, zaś przedstawiciel klasy dyplom.

            Organizatorem konkursu była pani Monika Pilarska we współpracy z panią Magdaleną Jechalik.

            Dziękujemy za Waszą pasję, wiedzę i zaangażowanie w poznawanie świata przyrody. Jesteście prawdziwymi przyjaciółmi przyrody!

             

          • Zdrowo, kolorowo i smacznie w naszej świetlicy!

          •  

            Dnia 12 czerwca, w ramach działań promujących zdrowy styl życia w naszej szkole, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały pyszne sałatki i szaszłyki owocowe. 

            Było kolorowo, kreatywnie, smacznie i zdrowo! 

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną zabawę.

          • Liceum Ogólnokształcące z tytułem Szkoły Wspierającej Karierę Bez Barier

          •  

                9 czerwca 2026 r. dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim, Renata Dahmani, oraz nauczycielka i członkini zespołu projektowego, Małgorzata Skiera-Juchniewicz, uczestniczyły w konferencji podsumowującej projekt „Kariera bez barier”, podczas której Liceum Ogólnokształcące w Krzyżu Wielkopolskim otrzymało tytuł Szkoły Wspierającej Karierę Bez Barier jako potwierdzenie dbałości o rozwój edukacyjno-zawodowy swoich uczniów.

            W roku szkolnym 2025/2026 szkoła wzięła udział w projekcie realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach projektu kadra szkoły wdrażała innowacje pedagogiczne, realizowała projekty uczniowskie, podejmowała współpracę z pracodawcami i rodzicami oraz zapraszała uczniów na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. Wszystkie te inicjatywy wspierały młodzież w przygotowaniu do wejścia na rynek pracy.

            Działania te były możliwe dzięki zaangażowaniu zespołu projektowego w składzie: Renata Dahmani, Małgorzata Skiera-Juchniewicz, Ewa Kowal, Małgorzata Heft i Grażyna Górzna.

            Serdecznie dziękujemy naszej mentorce, pani Magdzie Kreczko, a także nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracodawcom i wszystkim osobom, które wniosły swój wkład w realizację projektu.

          • 😊 WYCIECZKA DO ZOO 😊

          •  

            Klasowy Dzień Dziecka klasa II d spędziła w poznańskim zoo. Dzieci miały okazję podróżować pociągiem, tramwajem, kolejką maltańską i ciuchcią w zoo. Emocji było co niemiara. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali egzotyczne zwierzęta i słuchali informacji o nich. Każdy miał okazję do zakupienia pamiątki w sklepiku na terenie zoo. Dzieci wróciły do domów zmęczone, ale bardzo zadowolone z wyjazdu. 

            W.P.

          • Spotkanie z przedstawicielką Stowarzyszenia „Arka dla Zwierząt”

          •  

            Dziś naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Arka dla Zwierząt”, która przeprowadziła w klasach ciekawe prelekcje na temat bezdomności zwierząt oraz działalności stowarzyszenia. Uczniowie dowiedzieli się, jak pomagać zwierzętom i dlaczego warto dbać o ich dobro.

            Dużą atrakcją spotkania była obecność pieska, który przyjechał razem z panią. Dzieci miały okazję go poznać, pogłaskać i wspólnie się z nim pobawić.

            Podczas wizyty przekazaliśmy również karmę i inne potrzebne artykuły zebrane w szkolnej zbiórce. Wszystkie dary trafią do zwierząt objętych opieką stowarzyszenia.

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i wsparli potrzebujące zwierzęta.

          • Straż Graniczna też potrafi latać! 🚀

          • Kolejnym celem wyprawy uczniów z klasy 1P (profil mundurowy: Policja i Straż Graniczna) z krzyskiego liceum był I Wydział Lotniczego Biura Lotnictwa Straży Granicznej w Gdańsku.

            Tuż przed naszym przybyciem na miejsce okazało się, że samolot Straży Granicznej został w trybie doraźnym (tzw. pilna potrzeba lotu) wezwany do przeprowadzenia lotu patrolowego wzdłuż naszej granicy wschodniej. W oczekiwaniu na powrót zmiany patrolującej, nasi uczniowie mieli czas na zapoznanie się ze statkami powietrznymi, z których korzystają w swojej pracy piloci SG. Niezapomniane wrażenie wywarł moment lądowania i kołowania samolotu, na którego powrót oczekiwali uczniowie. Załoga samolotu dokonała „wsparcia operacyjnego” polegającego na obserwacji i identyfikacji tego, co się dzieje na ziemi.

            Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się nagrania z misji patrolowych wykonane przy pomocy kamer pokładowych zainstalowanych w samolotach.

            Dla naszych uczniów z klasy mundurowej, którzy zainteresowani są służbą w Straży Granicznej po ukończeniu liceum bardzo ważne były także informacje o współpracy naszych pilotów z FRONTEXEM (Europejska Agencja Ochrony Granic UE), w celu ochrony wszystkich zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Polskie lotnictwo Straży Granicznej wspiera także Dywizjon Morskiego Oddziału SG na obszarze Morza Bałtyckiego.

          • Z wizytą u morskich pograniczników 🌊⚓

          • Uczniowie klasy 1P – profil mundurowy, z Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku👮‍♂️🇵🇱.

            Dywizjon realizuje zadania na wodzie na obszarze Zatoki Gdańskiej, Zatoki Puckiej i Zalewu Wiślanego, na którym w okresie zimowym, gdy zamarza do prac patrolowych wykorzystywane są poduszkowce. W trakcie rozmów z załogą jednego ze statków będących na wyposażeniu Dywizjonu uczniowie dowiedzieli się o rodzajach wykonywanych zadań, w tym tych, które realizowane są nie tylko na Morzu Bałtyckim. Mieli także okazję poznać sprzęt, na którym pracuje załoga i zasiąść za sterami na mostku kapitańskim.

            Wśród uczniów klasy mundurowej znaleźli się Kacper, Oliwer, Milan i Arek z klasy VIII, którzy w przyszłym roku rozpoczną naukę w naszym liceum w klasie mundurowej, której absolwenci mają otwartą drogę do służby m.in. w Straży Granicznej. 🏫👮‍♂️

          • Komunikat !

          •  

            Informujemy, że zebranie dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krzyskiej w roku szkolnym 2026/2027, odbędzie się 16 czerwca 2026 r. o godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej (I piętro) w budynku przy ul. Wojska Polskiego 31.

            Serdecznie zapraszamy.

          • Jak nie czytam, jak czytam

          • Zapraszamy!

            Jak nie czytam, jak czytam

            12 czerwca br. (piątek) o godzinie 10.00 na boisku szkolnym będziemy podejmować próbę pobicia rekordu masowego czytania w jednym momencie.

            W związku z tym wydarzeniem zapraszamy tego dnia na boisko szkolne wszystkich uczniów i  nauczycieli z książką  zabraną z domu lub wypożyczoną w bibliotece szkolnej.

            Weź udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania  Jak nie czytam, jak czytam  promującej pozytywne skojarzenia związane z czytaniem książek.

            Dołącz do nas!

          • Udział w III edycji projektu „(Nie)zwykła matematyka”

          • Uczniowie klas 4–8 naszej szkoły wzięli udział w III edycji projektu „(Nie)zwykła matematyka”, realizowanego pod opieką nauczycieli matematyki: Anety Wiśniewskiej, Agaty Nowak oraz Danuty Kubiś.

            Projekt łączył naukę matematyki z zadaniami osadzonymi w codziennych sytuacjach, pokazując, że matematyka jest nieodłączną częścią naszego życia i może być przydatna w wielu praktycznych kontekstach.

            Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i otwartości na nowe wyzwania matematyka stała się dla uczniów przestrzenią odkrywania, działania i zdobywania doświadczeń. Każde zrealizowane zadanie, każdy pomysł i każda aktywność pokazały, że matematyka naprawdę może być niezwykła.

            Koordynator projektu  Danuta Kubiś.

             

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/

        693 713 462, 67 25 64 035 /ul. Wojska Polskiego 31/

        67 25 65 614 /świetlica, ul. Wojska Polskiego 31/
      • ul. Sienkiewicza 1,
        64-761 Krzyż Wielkopolski

        adres do doręczeń elektronicznych:
        AE:PL-37771-49117-UFASS-21
        Poland
      • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
      • zsokrzyz.edupage.org
  • Galeria zdjęć

    • brak danych