Uczniowie klas 5-8 w dniu 22 kwietnia 2026 r. uczestniczyli w apelu upamiętniającym obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tegoroczne hasło święta to “Nasza moc. Nasza Planeta”.
Kilka dni wcześniej uczniowie wykonywali różne zadania w swoich zespołach klasowych. W dniu świętowania wspomnianych obchodów, przewodniczący klas zaprezentowali publicznie swoje rezultaty.
Uczniowie klas 5a, 5b, 5c i 5d pracowali nad zagadnieniem segregacji śmieci. W szóstych klasach stworzone zostały wiersze, hasła o tematyce ekologicznej. Uczniowie klas 7a – 7d dowiedzieli się jakie mamy rodzaje zanieczyszczeń środowiska, takie jak: zanieczyszczenia przemysłowe, zanieczyszczenia rolnicze, zanieczyszczenia komunalne, zanieczyszczenia generowane przez transport oraz kwaśne deszcze i zaproponowane zostały rozwiązania niwelujące te problemy.
W klasach 8a – 8c dokonano wizualnej interpretacji haseł ekologicznych.
Święto jakim jest Dzień Ziemi, niech uzmysłowi nam dzieciom i dorosłym, że mamy realny wpływ na jakość życia na naszej planecie. Wystarczy od jutra wprowadzić jeden dobry nawyk dla Ziemi, na przykład: segregować śmieci, oszczędzać zużycie słodkiej wody, czy oszczędzać zużycie energii elektrycznej.
To prawda – NASZA MOC, Nasza planeta!
Nauczyciel geografii