Powtórka na maxa” to nowy projekt licealistów skierowany do ósmoklasistów.
Jego celem jest utrwalenie zagadnień wymaganych na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego.
Brawo dziewczyny!
Powtórka na maxa” to nowy projekt licealistów skierowany do ósmoklasistów.
Jego celem jest utrwalenie zagadnień wymaganych na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego.
Brawo dziewczyny!
Zdrowie to najcenniejszy skarb, dlatego warto o nie dbać każdego dnia. Świadome podejście do profilaktyki, zdrowego stylu życia i odpowiedniej opieki medycznej może znacznie poprawić jakość naszego życia oraz zmniejszyć ryzyko wielu schorzeń. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i ma na celu zwrócenie uwagi na kluczowe kwestie zdrowotne wpływające na społeczeństwa na całym świecie. Jak co roku w obchody Światowego Dnia Zdrowia włączyli się również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało ,,Zdrowe początki, pełna nadziei przyszłość”.
Promowanie zdrowego stylu życia stanowi integralną część w procesie nauczania. W dniu 7 kwietnia dzieci z klasy 2c:
-poznali zasady prawidłowego żywienia,
- przygotowali pyszne drugie śniadanka pod hasłem „Śniadanko smakuje, gdy sam przygotuje”, przygotowali zdrowy koktajl z bananów, borówek, jogurtu naturalnego i płatków owsianych,
- tworzyli wspólnie Piramidę Zdrowego Żywienia,
Tego dnia pamiętano nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale także o aktywności fizycznej. Uczniowie bawili się, jak umieli najlepiej, podczas swobodnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Ponadto w holu szkoły na parterze została umieszczona wystawa ,,Światowy Dzień Zdrowia”. W ciągu tygodnia realizowana była tematyka, która dotyczyła różnych aktywności polegających na dbaniu o zdrowie. Efektem podjętych działań było zwiększenie świadomości dotyczącej profilaktyki zdrowotnej oraz zdrowego stylu życia.
Światowe Święto Zdrowia było doskonałą okazją do podkreślenia potrzeby dbania o zdrowie zawsze, nie tylko od święta. Dnia 7 kwietnia obchodzimy także Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji wszystkim pracownikom służby zdrowia życzymy zadowolenia i satysfakcji z wykonywanego zawodu.
Ze zdrowym pozdrowieniem dla Wszystkich nas!
Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą Agatą Adamczewską
Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Ziemi Krzyskiej. Głównym celem konkursu było zainteresowanie historią, tradycjami i walorami turystycznymi regionu oraz rozbudzenie postaw patriotycznych i miłości do Małej Ojczyzny.
Uczestnikami konkursu, który odbył się 19.03.2025r., byli uczniowie 3 i 4 klasy szkoły podstawowej. We wszystkich tych klasach przeprowadzono lekcje wychowawcze i zajęcia dotyczące historii Krzyża i okolic. Uczniowie poznali, skąd wzięła się nazwa miejscowości, jaka była historia powstania miasta i gminy oraz co przyczyniło się do rozwoju naszej okolicy. Ponadto uczestniczyli w grze terenowej "Kolej na Archi - Przygody!", której celem było poznanie ciekawych miejsc w Krzyżu Wielkopolskim pod względem przyrodniczym, historycznym i kulturowym.
Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:
I miejsce - Liliana Głoc i Kacper Michalski,
II miejsce - Hubert Tryzna,
III miejsce - Zuzanna Duraj.
Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia za wykazanie się dużą wiedzą dotyczącą tematu konkursu. Organizatorzy dziękują za nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSO oraz Urząd Miasta i Gminy w Krzyżu Wlkp.
J. Małecka, M. Machowina
4 kwietnia trójka uczniów naszej szkoły wzięła udział w konkursie World Spelling Bee, który odbył się w Międzynarodowej Szkole Podstawowej w Suchym Lesie. Z radością informujemy, że uczennica klasy 8a Emilia Mazur zajęła 1 miejsce w kategorii klas VII-VIII. Pozostałym uczestnikom Piotrowi Cybulskiemu oraz Nikoli Haufa, którzy startowali w kategorii klas IV-VI serdecznie gratulujemy uczestnictwa i odwagi, by stanąć do wyzwania.
Alina Stróżyńska
Jak co roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Matematycznym. I tak jak zawsze, zmaganiom matematycznym towarzyszyły poruszenie, trema i pozytywne przejęcie. W tegorocznym konkursie uczestniczyło aż 31 uczniów. Miejsca na podium w kategorii klasy drugiej zajęli: miejsce I – Maciej Studniarek, Piotr Pankowski, Mikołaj Szymocha, Kacper Janicki; miejsce II – Zuzanna Weiss, Maja Konop, Jakub Kadzikowski, Stanisław Grzelak; miejsce III – Mikołaj Wojciechowski, Witold Ciszak, Tymon Wojna. Wśród uczestników konkursu z klasy trzeciej miejsce I zajął Nikodem Pakulski, miejsce II – Marcel Czapski oraz Zuzanna Grześ, a na miejscu III znalazł się Wiktor Wyrwa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów w matematyce i nie tylko!
KBR
MB
Chociaż do końca roku szkolnego, wydawać by się mogło, jest jeszcze sporo czasu, to dla uczniów klasy 3c i 3d pewien etap zamknął się już bezpowrotnie. Od momentu rozpoczęcia nauki w szkole w klasie pierwszej aż do teraz, dzieci wielokrotnie korzystały z licznych, ciekawych propozycji zajęć organizowanych przez pracowników Nadleśnictwa Krzyż Wlkp. Koordynatorem realizowanych przedsięwzięć była Pani Karolina Śpiewak wraz z całym zespołem osób współpracujących z Nią. A były to różnorodne formy aktywności dla dzieci: zajęcia w siedzibie urzędu Nadleśnictwa, piesze wędrówki po lesie, zajęcia ekologiczne w terenie – Żabia Polana, wycieczki do Rzeczyna, Leśnictwa Dębina i inne. Wszystkie były doskonale przemyślane i przygotowane pod kątem zainteresowań dzieci, urozmaicone licznymi atrakcjami, czyli takie, które dzieciom bardzo, bardzo się podobały i na długo zapadły im w pamięci. Wielka szkoda, że już kończymy ten wspaniały okres współpracy z Panią Karoliną i Nadleśnictwem Krzyż Wlkp. Jedyne, co możemy teraz uczynić, to pragniemy gorąco podziękować – tak po prostu i ze szczerego serca DZIĘKUJEMY SERDECZNIE! Wdzięczni uczniowie klasy 3c i 3d wraz z wychowawcami Katarzyną Boniecką – Radzi i Marzeną Machowiną.
🐾🌲Wolf Race to niezapomniana przygoda, w której udział wzięły także nasze licealistki. W ramach wolontariatu sześć uczennic czuwało nad prawidłowym przebiegiem trasy biegu.
👏 Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!
2 kwietnia 2025 r pod hasłem ,,Nie oceniaj - poznaj!"” w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli oraz uczniów klas 5 mająca na celu :
·upowszechnianie i pogłębianie wśród dzieci wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu,
· kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem,
· wzbudzanie zainteresowania dzieci problemami osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin,
· okazanie solidarności z otoczeniem osób cierpiących na ASD,
· kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji.
Tego dnia w naszej szkole zrobiło się niezwykle kolorowo. Na kolorowo, bo Autyzm to nie tylko kolor niebieski, nie tylko puzzelek. To niesamowity świat w którym zmysły działają niestandardowo. Świat zaskakujący, niesamowity, bardzo wyjątkowy i oryginalny. Świat wciąż jeszcze mocno niezrozumiały i czekający na odkrycia. Świat, w którym często proste, z punktu widzenia osób neurotypowych czynności, są niemal niewykonalne a niepojęte przez przeciętny umysł – banalne. Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem zaprezentowano filmy „Amazing things happen" oraz ,,Jaś i niebieskie motyle".
Nauczyciele oraz uczniowie klas 5 uczestniczyli w pogadance i uświadomili sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas.
Podczas zajęć nie zabrakło również stacyjek zadaniowych, dzięki którym uczniowie mogli doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. Działania miały na celu zaburzenie odbioru rzeczywistości dla uzmysłowienia trudności z jakimi spotykają się osoby ze spektrum autyzmu:
• przejście po śladzie w okularach „Czary Mary”
• wiązanie butów w rękawicach roboczych
• wspólny chwyt - wspólne rysowanie z kolegą lub koleżanką choinki, domku, gwiazdki
• układanie puzzli w rękawicach roboczych
• przejście po linie z zakrytymi oczami
• rzucanie piłeczką do tarczy, ręką przeciwną, którą piszemy
• wyławianie koralików z ryżu w rękawicach roboczych
Kolejnym etapem były zadania do wykonania dla klas 5 podczas godzin wychowawczych, gdzie uczniowie przy wsparciu nauczycieli rozwiązywali zadania, różne karty pracy dotyczące Autyzmu.
Udało się również przeprowadzić lekcje na temat: Jak możemy być dobrymi kolegami dla dzieci w spektrum autyzmu?- nauka empatii i wsparcia.
Lekcja taka odbyła się w klasie 2c. Dzieci również słuchały przedstawionej prezentacji, oglądały filmy, słuchały przeczytanej przez nauczyciela bajki o dzieciach z różnymi niepełnosprawnościami i wykonywały prace z wielkim zaangażowaniem.
Wspólnie daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.
Opracowały: Marta Górska, Kinga Bołądź,
02 kwietnia 2025 roku trzydzieścioro licealistów z klas 2M, 3M i 3MP miało możliwość obejrzenia wyjątkowego musicalu Drogi Evanie Hansenie w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.
Opowiedziana słowem, śpiewem, muzyką i tańcem historia zagubionego licealisty niezwykle trafnie odzwierciedla problemy wielu nastolatków w okresie dojrzewania. Program teatralny tak ją prezentuje:
„Gdybym jutro zniknął, to czy ktoś by w ogóle to zauważył?” Nikt. Evan jest tego pewien. Sama myśl o szkole, kontakcie z rówieśnikami, jest nie do zniesienia. Ten hałaśliwy tłum, krępujące próby nawiązania rozmowy i brak miejsca, gdzie można uciec… W ramach terapii pisze sam do siebie list. Miał zmotywować, ale znów coś poszło nie tak, a potem było tylko gorzej. List wpadł w ręce znajomego z klasy, Connora. Strasznie go rozzłościł, bo Evan napisał też o jego siostrze – Zoe.
Kilka dni później Connor popełnia samobójstwo, a rodzice znajdują przy nim list Evana i uznają, że chłopcy musieli się przyjaźnić. Próba sprostowania pomyłki przerasta Evana, zwłaszcza że wreszcie to, co mówi, jest dla kogoś ważne. Brnie w opowieść o przyjaźni, której nigdy nie było…
„Drogi Evanie Hansenie” to historia o tych, którzy czują się niewidzialni. Spektakl porusza tematy, o których chcemy rozmawiać, ale często nie wiemy jak. Dotyka ważnych dziś problemów zdrowia psychicznego nastolatków, depresji, lęków społecznych i uzależnień w świecie mediów społecznościowych. To jednak także pełna ciepła opowieść o sile przyjaźni i budowaniu dobrych relacji, z prostym przekazem: #niejesteśsam.”
Zarówno widzowie, jak i ich opiekunki (p. Ewa Kowal, p. Jolanta Jaworska i p. Grażyna Górzna) wyszli z teatru niezwykle poruszeni. Rozmowy o spektaklu toczyły się jeszcze w pociągu. Gorąco polecamy!
Ewa Kowal
Już od przeszło tygodnia w klasach I-III trwało wielkie wierszowanie. Wszystko za sprawą szkolnych eliminacji do XXII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów". Pierwszym etapem były eliminacje klasowe. Następnie, najlepsi recytatorzy spotkali się w dzisiejszym etapie szkolnym.
Jury w składzie Ewelina Łapacz, Katarzyna Mazur-Kina i Anna Nowak oceniła 12 prezentacji i przyznała następujące miejsca:
I - Aleksander Wylegała,
II - Antonina Antkowiak,
III - Maciej Studniarek.
Wyróżnienia powędrowały do Rozalii Nowak i Anastazji Piórkowskiej.
Nagrody wręczała pani dyrektor Renata Dahmani. Piątka laureatów będzie reprezentować naszą szkołę już 10 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, do którego zjadą miłośnicy antologii dziecięcej z całego powiatu.
Trzymamy za nich mocno kciuki i życzymy "połamania języka"
Anna Nowak
Katarzyna Mazur-Kina
Matematyka to ważna sprawa, choć matematyka to też dobra zabawa. A przekonali się o tym uczniowie klas czwartych, którzy poznawali na lekcji zagadnienia z zakresu geometrii. Uczniowie wykonali prace plastyczne, którego głównym celem było wyćwiczenie przez dzieci umiejętności posługiwania się cyrklem, gdyż rysunek składać się miał z samych kół i okręgów.
Dzięki swojej wyobraźni i pomysłowości uczniowie stworzyli bardzo ciekawe i piękne prace, dodatkowo usprawniając umiejętność rysowania z wykorzystaniem przyrządów geometrycznych.
18 marca klasy 4c i 4d uczestniczyły w wycieczce na spektakl teatralny pt. Pan Twardowski w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Celem wycieczki było zapoznanie się z tradycjami teatru, zapoznaniem się z zawodem aktora oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej. Dodatkową atrakcją była integracja oddziałów klasowych w trakcie gier na kręgielni.
Podczas zabawy dzieci mógłby zacieśnić relacje koleżeńskie oraz aktywnie spędzić czas w czasie wolnym.
Alina Stróżyńska
Izabella Kołacińska
Uczniowie klas I-III wzięli udział w interaktywnych zajęciach o recyklingu i ochronie środowiska. Warsztaty odbywały się w wyjątkowym autobusie. Szkołę odwiedził bowiem jedyny taki autobus w Polsce, w którym dzieci zamieniają się w małych astronautów i poznają tajemnice naszego wszechświata. Wnętrze tego autobusu przypomina prawdziwy statek kosmiczny. Uczniowie klas młodszych mieli możliwość przeżyć prawdziwą przygodę i poczuć emocje związane z pilotowaniem statku kosmicznego, obejrzeli także naszą galaktykę i poznali charakterystykę kilku jej elementów. Dzieci podczas zajęć korzystały z interaktywnej piaskownicy ucząc się zjawisk przyrodniczych, takich jak: obieg wody w przyrodzie czy zmiana pór roku, co rozwijało ich kreatywność i zdolności manualne. Poprzez wyświetlenie filmu edukacyjnego uczniowie poznali jakie konsekwencje niesie ze sobą niepożądane zjawisko zaśmiecenia naszej planety.
Ważnym elementem warsztatów było zapoznanie się z pojęciem recyklingu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć maszynę do recyklingu i obejrzeli pokaz jak przyniesiona przez nich plastikowa butelka dostała drugie życie i stała się pożyteczną zabawką – foremką.
Dzięki ekologicznym warsztatom uczniowie budowali świadomość ekologiczną, łącząc zabawę z nauką o ochronie środowiska.
Aby wprowadzić uczniów klas młodszych w temat kosmosu, uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą przygotowali wystawę dotyczącą naszego wszechświata, która znajdowała się na szkolnym korytarzu. Uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat układu słonecznego, zapoznać się z planetami układu słonecznego i ich nazwami, poznać nowe pojęcia związane z kosmosem takie jak: planeta, rakieta, galaktyka, droga mleczna, kometa, teleskop, satelita, meteoryt, prom kosmiczny. Były również przygotowane zadania doskonalące umiejętność liczenia.
Podczas warsztatów dzieci wspaniale się ze sobą zintegrowały i reagowały bardzo entuzjastycznie. Po zakończeniu „międzyplanetarnej” podróży, każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz upominek.
Organizator wydarzenia: Agata Adamczewska
Dnia 20 lutego 2025 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do wojewódzkiego konkursu "World Spelling Bee", który odbędzie się w World International School 4 kwietnia 2025 r. w Suchym Lesie. Wydarzenie zgromadziło fanów ortograficznych potyczek z całej szkoły.
W konkursie wzięło udział 11 uczestników, podzielonych na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Każda uczestnik w ustalonym czasie musiał przeliterować w języku angielskim, trudne pod względem ortograficznym 2,3,4,5 - sylabowe wyrazy.
Poprawność ortograficzną oceniała komisja w składzie p. Małgorzata Skiera-Juchniewicz oraz pani Alina Strożyńska.
Rolą komisji było wyłonienie szkolnego mistrza ortografii. Troje uczestników zachowując zimną krew przeliterowało poprawnie wszystkie wyrazy i to oni będą reprezentować naszą szkołę w Suchym Lesie. W kategorii IV-VI kwalifikację uzyskali Piotr Cybulski z klasy IVb i Nikola Haufa z klasy VIa, natomiast w kategorii klas VII-VIII Emilia Mazur z klasy VIIIa.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom eliminacji szkolnych życzymy sukcesów w dalszym etapie konkursu.
Dzień Bezpiecznego Internetu jest to święto obchodzone w całej Europie. Tym razem uczniowie klasy 6c połączyli się ze swoimi rówieśnikami ze szkoły podstawowej we Włoszech, any przedstawić sobie nawzajem pomysły zachowania bezpieczeństwa w Sieci. Jak zawsze jest to dla naszych dzieci wielkie wyzwanie, ale również wspaniałe doświadczenie umożliwiające komunikowanie się w języku angielskim z kolegami z zagranicy.
Alina Stróżyńska
W dniu 20 marca 2025 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się „Wielki pokaz animacji i filmów autorstwa uczniów ZSO w Krzyżu Wielkopolskim”. Zaprezentowane prace powstały w ciągu już 10 lat na Międzynarodowych Warsztatach Filmów Animowanych „FAZY”, Międzynarodowych Warsztatach Filmowych „Jedno Ujęcie”, Warsztatach Medialnych oraz w trakcie „Jugendbrücke Ukraine/ Most młodzieżowy dla Ukrainy”. Gośćmi pokazu byli przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy Krzyża, czynni i emerytowani nauczyciele, uczniowie ZSO oraz młodzi twórcy filmów - obecni uczniowie i absolwenci naszej szkoły wraz z rodzinami.
Prowadzący spotkanie opiekunowie warsztatów zapoznali widzów z ideami projektów oraz organizatorami i sponsorami, dzięki którym filmowe warsztaty mogły się odbyć, a są to: Fundacja „Filmowiec” z Poznania, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Filmów Animowanych „Fantasia” Dresden, Ośrodek Edukacyjny Młodzieży Burg Ludwigstein w Witzenhausen oraz Organizacja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. To dzięki nim powstawały prace naszych uczniów, które z sukcesami prezentowane były na festiwalach filmowych i zdobywały liczne prestiżowe nagrody.
W czasie pokazu widzowie entuzjastycznie odbierali pełne humoru - a czasami i smutku -filmy, podziwiając twórcze i samodzielne podejście młodych autorów do pracy. Ich talent został zauważony i nagrodzony gromkimi oklaskami oraz słowami uznania z ust pani Dyrektor Szkoły - Renaty Dahmani, pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury - Katarzyny Waśko oraz Radnej Gminy Krzyż -pani Jolanty Korbik, która jak nikt inny zna się na tym, jak ciężka jest praca aktorska. Na koniec programu twórcy filmów, zarówno ci najmłodsi, jak i doświadczeni weterani, zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Jeśli chcielibyście stworzyć własne filmy, tu macie szansę. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach naszych warsztatów!
Aneta Wiśniewska, Rafał Wiśniewski, Volodymyr Vashchuk
21 marca był dniem pełnym wrażeń dla najmłodszych uczniów w naszej szkole. To nie tylko PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, której wszyscy wypatrywaliśmy i rzeczywiście przywitał nas ten dzień piękną, wiosenną pogodą oraz niesamowitą energią, ale również to coroczny SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI.
Najmłodsi z najmłodszych, czyli uczniowie klasy pierwszej spotkali się z funkcjonariuszami KPP w Czarnkowie oraz KP w Krzyżu Wlkp. aby porozmawiać o tym jak bezpiecznie poruszać się na drodze. Po spotkaniu wszyscy udali się, aby obejrzeć radiowóz policyjny oraz wzorowo zdać egzamin z należytego i bezpiecznego przejścia przez jezdnię.
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wyruszyli na wycieczki w poszukiwaniu zwiastunów wiosny oraz wykazali się zdolnościami kulinarnymi i przygotowali pyszne, zdrowe drugie śniadanie. Ostatnim zadaniem do wykonania dla wszystkich klas było spotkanie na boisku szkolnym. Wszyscy uczniowie zamienili się w wiosennych malarzy, dzięki którym powstało niezwykłe dzieło, pełne wiosennych barw.
W ten dzień obchodziliśmy również w szkole Światowy Dzień Zespołu Downa, dlatego królowały również skarpetki nie do pary.
Samorząd Uczniowski kl. 1 - 4 zaproponował chętnym uczniom przybycie do szkoły w "odlotowej" fryzurze czy też z ciekawą torbą zamiast plecaka.
Magdalena Gapska
W dniu 21 marca 2025r. w Parku Jana Pawła II odbył się happening pod hasłem “Krzyż Wielkopolski – odkryj swoją pasję do aktywności fizycznej”, który zgromadził uczniów klas 4-8. Celem wydarzenia było zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu, odkrywania różnych form sportu i ruchu, oraz promowanie zdrowego stylu życia. Wydarzenie miało na celu również integrację uczniów oraz solidarność z osobami z zespołem Downa. W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Kolorowych Skarpetek, który jest symbolem akceptacji i zrozumienia dla osób z zespołem Downa. Kolorowe skarpetki są nie tylko modnym wyborem, ale także przypomnieniem, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni – tak jak nasze skarpetki!
Uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej transparenty, plakaty, wiersze, rymowanki dzięki którym dowiedzieli się, że niezależnie od tego, czy lubimy biegać, grać w piłkę, pływać, czy tańczyć - każdy z nas może znaleźć coś, co sprawi mu radość.
Tak rozpoczęliśmy w naszej szkole dzień wiosny, dzień pełen kolorów i pozytywnej energii!
M.Heft, G.Górzna
Powered by aSc EduPage