• WARSZTATY MEDIALNE c.d.

• Za nami kolejne spotkanie z panem Piotrem Majdrowiczem- operatorem kamery TV

z Fundacji FILMOWIEC z Poznania.

Tym razem uczniowie klas 7b SP i 1 M LO dowiedzieli się, jaka jest różnica miedzy sondą, a wywiadem.

Podczas warsztatów podjęli również pierwsze próby operatorskie oraz dziennikarskie, przeprowadzając z koleżankami i kolegami sondę o Ziemi Krzyskiej.

Podczas kolejnego listopadowego spotkania przeprowadzą wywiad, do którego już od dziś się przygotowują.

A.W.

• PRACOWNIA EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZA

• W budynku naszej szkoły przy ulicy H. Sienkiewicza powstała nowa pracownia  edukacji ekologiczno-przyrodniczej dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Pracownia została pięknie odmalowana  i wyposażona w nowe meble oraz nowoczesny sprzęt. Dzięki dobremu wyposażeniu uczniowie będą w nowoczesny sposób zdobywać wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczo- ekologicznych. W pracowni odbywać się będą zarówno lekcje przyrody, biologii, geografii i chemii, jak i zajęcia pozalekcyjne, na których uczniowie rozwiną swoje zainteresowania i talenty. Stanie się też ona miejscem do realizowania różnych działań proekologicznych. Organizowane tam będą spotkania tematyczne oraz zajęcia dodatkowe, na których uczniowie przygotowywać się będą do konkursów o tematyce ekologicznej i przyrodniczej.

Nowa pracownia stanie się „zielonym sercem szkoły”, w którym rozwijać się będzie działalność ekologiczna, która będzie miejscem spotkań entuzjastów wiedzy przyrodniczej oraz będzie zakątkiem, w którym spokój i równowagę odnajdą uczestnicy innych zajęć ceniący sobie bliskość przyrody i zieleni.

• Drużynowe mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

• W Lubaszu odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. W grze wymagającej refleksu, szybkości, koncentracji, cierpliwości w pracy nad podnoszeniem umiejętności mieliśmy w powiatowej rywalizacji swoich przedstawicieli. Można powiedzieć, że po sportowej biesiadzie przy tenisowym stole nasi reprezentanci byli syci i zadowoleni. Alan Gapski i Milan Bołądź zajęli w mistrzostwach drugie miejsce i uzyskali kwalifikację do zawodów rejonowych.

Nasi szóstoklasiści rozpoczęli zmagania od spotkań grupowych, w których bez straty punktu odnieśli zwycięstwa z reprezentantami Szkoły Podstawowej w Drawsku i Szkoły Podstawowej nr 1  w Czarnkowie. W półfinale Alan i Milan wygrali 3:0 z drużyną z Młynkowa. W spotkaniu o pierwsze miejsce lepsi okazali się tenisiści z Lubasza.  Dwa najlepsze zespoły zagrają w mistrzostwach rejonu pilskiego. Brawo!

Łukasz Spychalski

• 😊 Kolejowe ABC 😊

• Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności stworzony został pakiet edukacyjny wzbogacony o nowoczesne środki przekazu, w którym wzięli udział młodsi uczniowie z naszej szkoły. Dzieci z klasy IIa, IIb, IIIa i IIIc utrwaliły zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

W.P.

• Święto Dyni

• A kto powiedział, że dynia nie może być piękna? Otóż może!

Udowodnili to uczniowie z klas I – IV, którzy wraz z wychowawcami przygotowali przepiękne i przezabawne dynie z okazji jej święta.  Dynie, to nie jedyna atrakcja dnia!

We wtorek, 31 października,  do szkoły zawitali też inni goście. Jacy? Zobaczcie sami! Wyglądali,  jakby byli nie z tego świata J

Podsumowując, był to dzień wielu wrażeń, niesamowitych spotkań, a przede wszystkim wspaniałej zabawy.

Do zobaczenia za rok!

• Happy Hall🎃ween

• We wtorek tj. 31.10.2023 r. w naszym LO z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween. Licealiści, którzy tego dnia przyszli do szkoły przebrani, mogli liczyć na immunitet od pytania. Chętni mogli zmierzyć się z Halloweenowym Quizem i otrzymać babeczkę za poprawnie udzieloną odpowiedź.

W trakcie obchodów Hall🎃ween miały miejsce dwa konkursy - na najciekawszy strój i najlepszy wystrój sali lekcyjnej, trzeba przyznać, że pomysłów na straszne stroje i dekoracje w klasach nasza młodzież miała bez liku. Ponadto kupując Halloweenową babeczkę można było wspomóc Radę Samorządu Uczniowskiego LO.

• Święto Bibliotek Szkolnych

​​​​​

W ostatnich dwóch dniach października br. w bibliotece szkolnej obchodzone było Święto Bibliotek Szkolnych. Działania związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zareklamowali przez szkolny radiowęzeł uczniowie klasy 2c.

Każdy czytelnik, który w tych dniach odwiedził bibliotekę i wypożyczył książkę, mógł wziąć udział w loterii fantowej, w której do wylosowania było 13 książek. Nagrodą pocieszenia były cukierki.

Na gazetce szkolnej wyeksponowane zostały kartki z życzeniami urodzinowymi dla biblioteki wykonane przez uczniów klasy 3c.