• Uwaga Rodzice i Uczniowie!!!

4 czerwca 2021 r. to dzień wolny od zajęć edukacyjnych zgodnie z wcześniej ustalonym kalendarzem szkoły.
            Świetlica szkolna (ul.Wojska Polskiego 31) pełni dyżur od 8.00 do 12.00. W tych godzinach ​​​​uczniowie chętni mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych.

Sekretariat w tym dniu jest czynny przy ul. Sienkiewicza 1, od godz. 8.00 do godz. 12.00

• Dziś nauka przez zabawę, tanecznym krokiem rozpoczynamy ostatnie miesiące nauki - udział uczniów w Dniach otwartych LO w Krzyżu Wlkp.

• Drzwi otwarte w naszym liceum

We wtorek 01.06.2021 roku drzwi naszej szkoły stały otworem. Krzyscy licealiści z radością powitali ósmoklasistów i postanowili zapoznać ich z życiem ucznia szkoły średniej.

Z samego rana młodzież spotkała się w hali sportowej. Tam została powitana przez Panią Dyrektor, która złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka wszystkim swoim podopiecznym, a następnie w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, zaznajomiła z projektami edukacyjnymi realizowanymi w Liceum i profilami klas w nowym roku szkolnym.  W dalszej części pałeczkę przejęli licealiści. Zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do szkolnych sal, gdzie czekało na nich wiele atrakcji – w sali historycznej odbył się quiz “Sprintem przez wieki”, w sali polonistycznej quiz “Polonistyczne potyczki”, w sali chemicznej uczniowie mogli zobaczyć doświadczenia chemiczne i wziąć udział w “Eksperymentarium”.  Zwycięzcy quizowych zmagań wymieniali otrzymane talony na słodkie nagrody. W jednej z klas stworzono nawet salon filmowy, tam można było poznać pracę filmowca i pozyskać informacje na temat corocznych warsztatów filmowych odbywających się nad polskim morzem, w których uczestniczy młodzież naszej szkoły.

W hali sportowej ósmoklasiści uczyli się tańczyć salsy pod okiem tancerzy amatorów - nauczycieli wychowania fizycznego. W krótkim badaniu sondażowym uczniowie liceum podzielili się informacją, dlaczego wybrali właśnie tę szkołę, aby pomóc jeszcze niezdecydowanym w podjęciu decyzji.  Ostatnim punktem programu tego dnia była rywalizacja sportowa między drużyną LO a drużyną Szkoły Podstawowej, które miały do pokonania tor przeszkód. Nieważne było kto wygrał, ważne, że wszyscy świetnie się bawili, na hali panowała radosna atmosfera, a na twarzach pojawiały się szerokie uśmiechy tak długo wyczekiwane. Na pożegnanie ósmoklasiści wraz z licealistami, w ogromnym kole zatańczyli belgijkę.

Reasumując, tegoroczne drzwi otwarte to miło spędzony czas z rówieśnikami, nauka przez zabawę i poznawanie tajników kolejnego etapu edukacyjnego.

Przewodnicząca klasy 2pLO

Martyna Musiał