Szkolny konkurs kolęd i piosenek świątecznych
Bajka o jesiennym szalu
Uwaga czytelnicy !
Nowy plan lekcji
Od 30 listopada 2020 r. obowiązuje nowy plan lekcji dla klas 4a i 1b.
Podziękowanie "Szkoła do hymnu"
„Słowa pod parasolem”
Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III „Słowa pod parasolem”
W świetlicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. odbyła się wideokonferencja, podczas której uczennice szkoły wygłosiły dobrany i opanowany pamięciowo tekst literacki. Tematyka wybranego liryku związana była z jesienią. Wiersze pochodziły ze zbiorów poetów polskich.
Oceny recytowanych tekstów dokonała komisja konkursowa powołana przez Pracownię Teatralną Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance.
Nasze uczestniczki zajęła wysokie lokaty:
I miejsce - Adrianna Sienkiewicz, kl.3b;
II miejsce - Michalina Kassyk, kl.3d;
III miejsce – Magdalena Korycińska, kl.2b.
Wszystkim uczestniczkom konkursu składamy gratulacje i podziękowania za wspaniałe przygotowanie.
Opiekun ze szkoły: Krystyna Matkowska
102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Zespół Szkół Ogólnokształcących uczcił rocznicę 11 listopada
„Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem”.
Józef Klemens Piłsudski
Rokrocznie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, święto państwowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości w roku 1918. Dzień 11 listopada został ustanowiony świętem państwowym w roku 1937, wcześniej obchody w tym dniu miały charakter wojskowy. W okresie po II wojnie światowej Narodowe Święto Niepodległości zostało zniesione przez polskich komunistów. Do tradycji obchodów 11 listopada powrócono w 1989 roku, symbolicznie kończąc czasy podporządkowania Związkowi Radzieckiemu.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przebiegają inaczej niż zwykle. Nie możemy się gromadzić, ale pomimo tego powinniśmy pamiętać i uczcić symbolicznie ten niezwykły dzień. Przedstawiciele Naszej Szkoły, zgodnie z jej tradycją i w poczuciu obowiązku, złożyli biało -czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem znajdującym się w centralnym miejscu naszego miasta. Nasze upamiętnienie miało miejsce dokładnie o godzinie 11.11.
Szkoła do hymnu
Komunikat
- 11 listopada jest dniem wolnym od zajęć.
W pozostałe dni zajęcia odbywają się zgodnie z planem.
Apel z Okazji Narodowego Święta Niepodległości
Niepodległość- nieoczywistość…
Prace wykonane przez uczniów szkoły podstawowej
7Jak co roku 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości, rocznicę, która upamiętnia odzyskanie, odbudowanie polskiej państwowości w roku 1918. W rozmowach z uczniami spostrzegam często, jak trudno żyjąc w Niepodległym państwie zrozumieć fenomen i istotę Niepodległości. Niepodległość wydaje się na co dzień czymś tak oczywistym jak tlen, którym oddychamy. Po prostu jest nam ciężko sobie wyobrazić, żeby mogło jej zabraknąć.
Wspominając rocznicę 11 listopada warto pamiętać, że Niepodległość nie zawsze jest tak oczywista, jakby się mogło nam wszystkim wydawać. W historii Polski można znaleźć wiele przykładów czasów, gdy Niepodległości nas pozbawiano. Dla wielu pokoleń Polaków Niepodległość była przedmiotem marzeń i dążeń. Nasi przodkowie częstokroć narażali swe życie walcząc o nią. Wielu z nich walkę tę przypłaciło tym co najcenniejsze, swym życiem. Dziś żyjemy w kraju Niepodległym. Na co dzień trudno zachwycać się czymś co po prostu jest nam dane. Lecz pamiętać należy, że Niepodległość niestety nie była i nie jest Nam dana na zawsze, że Niepodległość to nie zawsze oczywistość, że Niepodległość to też ogromna odpowiedzialność. Niech 11 listopada, szczególnie w tych trudnych czasach, będzie okazją do refleksji nad tym co wcale takie oczywiste nie jest…
Tomasz Molenda
UWAGA !!!!
Informuję, że w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną przedłuża się zawieszenie działalności hali sportowej przy ZSO w Krzyżu Wlkp. na okres do 29.11.2020 r. z możliwością przedłużenia.
Jednocześnie informuję, że do dyspozycji pozostają obiekty sportowe znajdujące się na świeżym powietrzu – przy ulicy Wojska Polskiego i ulicy Sienkiewicza.Dyrektor ZSO w Krzyżu Wlkp. Renata Dahmani
Szkoła do hymnu
Mimo, że obecny czas jest bardzo trudny, pragniemy po raz kolejny przyłączyć się do akcji „Szkoła do hymnu”. Dnia 10 listopada o godzinie 11.11 zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zaśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Link do melodii zostanie udostępniony w czasie zajęć. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania.
Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną.
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy
"Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy"
pilotażowy system nauki matematyki zeszyt. online w klasach IV szkół podstawowych
Projekt „Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy” jest realizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i Centrum Kształcenia Pomocniczego; trwa 1 rok szkolny i przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych oraz ich nauczycieli matematyki. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji matematycznych
i ICT przy użyciu eksperymentalnego informatycznego systemu zeszyt. online.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Z naszej szkoły do projektu zostali zgłoszeni wszyscy uczniowie klas czwartych oraz ich nauczyciele matematyki - p. Agata Nowak i p. Aneta Wiśniewska. Przed rozpoczęciem pracy na platformie, nauczyciele uczestniczyli w obowiązkowym zdalnym szkoleniu.
Jak działa system?
System to samodopasowujące się zestawy zadaniowe z tematów wybranych przez nauczyciela zgodnych z materiałem szkolnym.
Zgodnie z rekomendacjami nauczyciele używają platformy jako alternatywę do klasycznych papierowych prac domowych. Zaletą takich ćwiczeń jest:
- natychmiastowe sprawdzenie poprawności odpowiedzi ucznia - przez to nie powtarza błędnego toku rozumowania w kolejnych zadaniach
- dobór zadań do potrzeb i możliwości ucznia, przez to nie marnuje czasu na zadania za łatwe albo za trudne
- pomoc uczniowi z zadaniem, gdy ma z nim trudność lub niepoprawnie je rozwiązał - przez to otrzymuje wsparcie, gdy nie ma w domu dostępu do nauczyciela
- uczeń może również wysłać zapytanie do nauczyciela.
W czasie zdalnego nauczania platformę wykorzystujemy, jako narzędzie do nauki w domu wspierane zdalnymi lekcjami realizowanymi przez nauczycieli.
Koordynator projektu
Aneta Wiśniewska
https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Politechnika-wspiera-szkoly-w-trakcie-pandemii
Szkoła pamięta
POWSTAŁ KOLEJNY TRADYCYJNY SAD!
Członkowie SK LOP a zarazem uczestnicy ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Tradycyjny sad posadzili na terenie przyszkolnym 5 drzewek owocowych. Drzewka te to tradycyjne odmiany śliw – węgierka wczesna oraz królowa Wiktoria. Na zakup drzewek otrzymaliśmy grant w nagrodę za pomyślnie zrealizowany I etap konkursu, który zakończył się dla nas zajęciem IV miejsca w kategorii wiekowej powyżej VI klasy.
Posadzone drzewka wyglądają obiecująco i mamy nadzieję, że sadzonki się przyjmą. To już drugi tradycyjny sad, który powstał na terenie przyszkolnym. Jesteśmy bardzo dumni z inicjatywy, której się podjęliśmy. Owoce zrodzone przez dawne odmiany drzew zachwycają swoim smakiem i stanowią element powrotu do polskiej tradycji. Pozostaje nam je teraz pielęgnować oraz doglądać, czy prawidłowo się rozwijają.
Apelujemy jednocześnie do wszystkich o uszanowanie powstającego obiektu przyrodniczego i szanowanie naszej wspólnej pracy. Zachęcamy także wszystkich naszych rówieśników, nauczycieli i społeczność lokalną do zakładania przydomowych, tradycyjnych sadów i uprawy dawnych odmian drzew owocowych. Wierzymy, że przyczyni się to w przyszłości do zwiększenia różnorodności biologicznej w naszym regionie oraz do podniesienia jakości życia poprzez obcowanie z naturą i wspólne korzystanie z dóbr otrzymanych w sposób ekologiczny.
Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową projektu:https://tradycyjnysad.pl/index.php?m=out
Człnkowie SK LOP wraz z opiekunem
INAUGURACJA KAMPANII DRUGIE ŻYCIE
W dniu 27 października br. odbyła się inauguracja kampanii Drugie życie a zarazem warsztaty szkoleniowe dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji. Inauguracja po raz pierwszy w historii kampanii miała charakter zdalny. W żaden sposób jednak nie przeszkodziło to jej uczestnikom w zażyciu dużej dawki wiedzy na temat transplantacji.
W wykładach uczestniczyli reprezentanci 32 szkół z województwa wielkopolskiego, w tym także nasze szkolne uczestniczki kampanii wraz z uczniami klasy 2pLO.
Po uroczystym powitaniu uczestników spotkania przedstawiono etyczne, prawne oraz religijne aspekty przeszczepiania narządów.
Sporą dawkę wiedzy na temat transplantacji uczestnicy warsztatów otrzymali od dr hab. n. med. Macieja Głydy, który w sposób wyczerpujący przedstawił wszystkie aspekty medyczne transplantacji oraz wskazywał na utrudnienia, które napotykają transplantolodzy oraz biorcy narządów w czasach pandemii.
Ujmującym momentem szkolenia były wystąpienia osób po przeszczepie serca i nerki oraz osoby oczekującej obecnie na przeszczep. Każda z tych historii była wyjątkowa i poruszająca serca słuchaczy. Uczestnicy webinarium dostrzegli, jak bardzo może zmienić się życie człowieka, który ciągle oczekuje na przeszczep, jak wiele ograniczeń się z tym wiąże. Prelegenci podkreślali niejednokrotnie, że każdy z nas nosi w sobie dar życia, który może podarować drugiemu człowiekowi.
ŚWIATOWY DZIEŃ DONACJI I TRANSPLANTACJI
26 października obchodziliśmy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.
Myślą przewodnią pomysłodawców tego święta była chęć zwrócenia uwagi społeczeństwa na tematykę transplantacji. Każdego dnia na świecie umiera około 15 osób nie doczekawszy przeszczepu natomiast co 14 minut kolejna osoba kwalifikowana jest do zabiegu transplantacji. Liczba chorych oczekujących na przeszczep stale wzrasta. Dla pacjentów ze schyłkową niewydolnością organów przeszczep narządu od dawcy jest jedyną metodą leczenia, która ratuje im zdrowie i życie. Niestety wokół tematyki transplantologii narosło w ostatnim czasie wiele mitów i przekłamań, które w sposób znaczący ograniczają ilość dawców. Szkolne uczestniczki kampanii „Drugie życie” podejmują wyzwanie i postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości i niejasności dotyczące przeszczepiania narządów.
Zapraszamy na stronę FB kampanii, na której publikowane będą najważniejsze informacje, ciekawostki, fakty oraz mity dotyczące transplantacji:
https://www.facebook.com/Kampania-spo%C5%82eczna-Drugie-%C5%BCycie-LO-Krzy%C5%BC-103312744904091
UWAGA !!!!
Informuję, że w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną zawiesza się działalność hali sportowej przy ZSO w Krzyżu Wlkp. na okres 2 tygodni z możliwością przedłużenia.
Jednocześnie informuję, że do dyspozycji pozostają obiekty sportowe znajdujące się na świeżym powietrzu – przy ulicy Wojska Polskiego i ulicy Sienkiewicza.
Dyrektor ZSO w Krzyżu Wlkp. Renata Dahmani
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie