• Trwa postępowanie rekrutacyjne do liceum ogólnokształcącego.

     •  

      Przypominamy terminy!

      • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej  od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r. i o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty od 9 lipca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
      • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r. o godz. 10.00.
      • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r. o godz. 10.00.
      • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.
      • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
      • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

       

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 – Oddział przedszkolny w Kuźnicy Żelichowskiej

     •  

      Dnia 25.06.202r. w Oddziale przedszkolnym w Kuźnicy Żelichowskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną w wykonaniu przedszkolaków. Wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących, p.Iwona Lepiato podziękowała za piękne wystąpienie młodych artystów oraz krótko podsumowała kończący się okres istnienia oddziału przedszkolnego.

      „ Pożegnania nadszedł czas....” wspólne zabawy i niespodzianki pozostaną na długo w pamięci. Wręczone dyplomy i zdjęcia pamiątkowe sprawiły dzieciom ogromną radość. Są dla nich nagrodą za pracę i zaangażowanie. Dziękuję Wam za każdy wspólny dzień, było ich wiele. Zostawiliście po sobie mnóstwo cudownych wspomnień. Życzę Wam, by kolejny nowy rozdział życia był dla Was jak najlepszy.

      Życzę pełnych przygód, spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku od codziennych obowiązków.

      Agnieszka Nagórska

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącyn

     •  

      Ten rok szkolny różnił się od poprzedniego, większość czasu spędziliśmy na nauce zdalnej. Mimo to nasi licealiści osiągnęli wiele sukcesów. Tytuł Prymusa Roku Liceum Ogólnokształcącego otrzymało aż 4 uczniów: Martyna Musiał, Maria Wiśniewska, Łukasz Juchniewicz i Mateusz Wasilewski. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali Mateusz Geba, Martyna Kasper, Magdalena Tymek, Katarzyna Nawrot i Dominik Czarnkowski.

      Gratulujemy !!!

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021-klasy VI-VII

     • Dnia 25.06.2021r. w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Sienkiewicza odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VI i VII.

      Apele rozpoczął wicedyrektor szkoły, Łukasz Spychalski, który powitał zebranych oraz krótko podsumował kończący się okres edukacji. Choć zrezygnowano z uroczystego wręczenia świadectw oraz tradycyjnego uścisku dłoni, uczniowie, którzy otrzymali tytuł „Prymus Roku” oraz świadectwa z wyróżnieniem zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

      Uroczystość zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów kl. VIg, których przygotowała Katarzyna Studniarek - wychowawca klasy. Nie mogło zabraknąć również chóru szkolnego, który tradycyjnie uświetniał ten dzień swoim pięknym śpiewem. Młodzi artyści zmuszeni byli wystąpić dwa razy ze względu na obowiązujący reżim sanitarny podyktowany pandemią COVID-19. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać świadectwa.

      Życzymy wszystkim - uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

       

      Katarzyna Studniarek

     • zakończenie roku szkolnego klas IV-V szkoły podstawowej.

     • Dnia 25.06.2020r. o godzinie 9.30 na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas IV-V Szkoły Podstawowej. W krótkim programie artystycznym uczniowie klasy 4b w humorystyczny sposób przypomnieli, jak wyglądała nauka zdalna. Podziękowali wszystkim, którzy wpierali ich w  tym trudnym roku szkolnym-  Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom piosenką „ Smak wakacji”. Nie zabrakło również rad, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani Dyrektor Renata Dahmani, która nie kryła wzruszenia, że w końcu mogła zobaczyć tak liczną grupę uczniów w szkole. Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwała pani Hanna Gapska.

      Wychowawca klasy 4b

      Aneta Wiśniewska

     • Zdrowy styl życia

     • Każde dziecko ma prawo do zdrowia, a szkoła jest jednym z ważniejszych środowisk kształtujących postawę prozdrowotną ucznia. Przekazywanie w placówce oświatowej wiadomości o zdrowiu, kształtowanie umiejętności i formowanie postaw stanowią elementy przygotowania dzieci do zdrowego stylu życia.

      W klasie 3c oraz 2d odbyły się zajęcia, których celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. W ramach konkursu kulinarnego uczniowie podzielili się pomysłami na zdrowy deser oraz zdrowe i kolorowe śniadanie. Celem tego zadania było przede wszystkim wyrabianie nawyku zaradności - samodzielne przygotowanie posiłku, wdrażanie do spożywania warzyw i owoców, budowanie poczucia estetyki podczas przygotowania posiłków, przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że warzywa i owoce dostarczają wiele składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu.

      Efekty pracy dzieci widać na załączonych zdjęciach. Przyznajcie sami, że niektóre są naprawdę wspaniałe i bardzo zdrowe! Może warto nie poprzestawać na jednorazowym wykonaniu tych potraw przecież można w ten sposób pomagać swoim rodzicom i przygotować zdrowy i smaczny posiłek dla całej rodziny.

       

     • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZATRZYMAJMY SUSZĘ I POWODZIE”

     • Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” przez RZGW w Bydgoszczy.

      Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i klasy 4-8.  Młodsi uczniowie zajęli się tematem suszy, zaś starsi tematem powodzi. Zadaniem uczniów było przedstawienie, jak zatrzymać te niekorzystne zjawiska lub co się stanie jeśli nie będziemy im przeciwdziałać. Łącznie na konkurs wpłynęło 220 prac.

      Wśród zwycięzców w kategorii klas 1-3 znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

      II miejsce zajęli ex aequo:

      Adrian Godawa  z klasy 2b i Filip Wojewoda z klasy 3d

      Wyróżnienie otrzymał Krystian Rybarczyk z klasy 2b

      Gratulujemy zwycięzcom!!!

      Koordynator projektu: Ewa Graś

     • SZKOLNY DZIEŃ SPORTU W KLASIE 5A

     • 21 czerwca 2021r. w klasie 5a rozpoczął się o godzinie 8.00 wyjazdem do Goraju. Naszym celem, który osiągnęliśmy było przejście 5km ścieżki przyrodniczo-leśnej „Morena Czarnkowska”. Ma ona charakter pętli rozpoczynającej się i kończącej przy Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju –Zamku. Na trasie mogliśmy podziwiać piękne widoki oraz zapoznać się z informacjami umieszczonymi na tablicach poglądowych umieszczonych na trasie. Po zwiedzaniu przyszła pora na ognisko i pieczenie kiełbasek. Wycieczka była bardzo udana, dlatego postanowiliśmy, że wrócimy tam jesienią, aby obejrzeć innowacyjną ekspozycję w sali wystawy przyrodniczej oraz wystawę historyczną.

      Hanna Gapska

     • Przedstawiamy najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

     •  

      1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
      2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
      3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
      4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
      5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
      6. Nie rozmawiaj z obcymi.
      7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
      8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
      9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
      10. Pamiętaj o numerach alarmowych:112 – numer alarmowy z telefonu komórkowego, 997 -Policja,998-Straż pożarna i 999-Pogotowie ratunkowe. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
      11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
      12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
      13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
      14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
      15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
      16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
      17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
      18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
      19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
      20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
      21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
      22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
      23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
      24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
      25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

       

     • Podsumowanie udziału w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej – „Bieg po zdrowie”

     • Uczniowie klasy 4c w roku szkolnym 2020/21 brali udział w zajęciach w ramach programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej – „Bieg po zdrowie” opracowanego w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. W miesiącu czerwcu 2021 r. odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu zajęć poświęconych przeciwdziałaniu uzależnień od nikotyny. Uczniowie dowiedzieli się w jakie są sposoby zachowania postaw asertywnych wobec nałogów oraz prezentowali mapy myślowe ukazujące własne doświadczenia w zakresie kontaktów z osobami palącymi

      w najbliższym otoczeniu jednocześnie wskazując jak można zaradzić takim sytuacjom. Zajęcia zakończyły się podsumowaniem wiedzy zdobytej w trakcie trwania całego cyku, które udowodniło, że nasi uczniowie mają dużą świadomość zagrożeń płynących z uzależnień od nikotyny oraz będą upowszechniać zdrowy styl życia.

      Marlena Łasicka

     • Podchody licealistów i czwartoklasistów w dniu Sportu Szkolnego

     •  

      W trosce o zdrowy styl życia uczniów naszej szkoły w dniu 21 czerwca 2021 r. obchodziliśmy Dzień Sportu Szkolnego. Z tej okazji uczniowie klasy 4a, 4b, 4c oraz 2gLO

      z wychowawcami brali udział w rekreacyjno – sportowych zmaganiach, którymi były podchody przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów z liceum. Zadaniem uczniów było pokonanie trasy w podziale na kilka grup w trakcie której w określonych punktach kontrolnych wykonywali zadania i otrzymywali wskazówki prowadzące do celu. Zadania wymagały od uczniów wykorzystywania wiedzy matematycznej, polonistycznej oraz wiedzy ogólnej o środowisku szkolnym w połączeniu z aktywnością fizyczną. Miejscem docelowym był plac zabaw w Łokaczu Wielkim, gdzie na uczniów czekały kolejne atrakcje w postaci gier i zabaw tanecznych. Wszystkie grupy w radosnej atmosferze dzielnie ze sobą rywalizowały poznając walory turystyczne najbliższej okolicy. Mamy nadzieję, że podjęte wyzwania w aurze pięknej pogody na długo pozostaną w pamięci uczniów.

      Wychowawcy:

      Elżbieta Pachulska, Aneta Wiśniewska, Marlena Łasicka, Barbara Brzozowska

     • Wystawa prac dzieci z klas I – III

     •             Za nami  pracowity rok szkolny 2020-2021. Zajęcia w trybie stacjonarnym i zdalnym były bardzo owocne w przepiękne prace plastyczno – techniczne. Wszystkie wyróżniają się pomysłowością  i ciekawymi technikami wykonania. Dzieci wykonywały je samodzielnie pod czujnym okiem swoich pań wychowawczyń. Jak zawsze z czystą przyjemnością chcemy pokazać prace przede wszystkim rodzicom, ale także szerszemu gronu odbiorców.

       Zdolnych dzieci u nas dostatek!!!!

     • Escape Room w edukacji

     •             Escape room to forma rozrywki umysłowej, w której grupa osób w ograniczonym czasie rozwiązuje różne zagadki i wykonuje zadania. Założenia escape room’ów stały się także inspiracją do tworzenia gier komputerowych, filmów czy ... materiałów dydaktycznych. W tym tygodniu uczniowie klasy VIg mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności przy wykorzystaniu idei pokoju zagadek w edukacji.

                  Na lekcji języka angielskiego uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny, a każda z nich miała za zadanie rozwiązać sześć zakodowanych anglojęzycznych zadań dotyczących wybranych języków obcych. Rozszyfrowanie wszystkich zagadek pozwoliło odczytać hasło końcowe. Podczas pracy uczniowie mogli korzystać ze słowników i smartfonów. Drużyna, która pierwsza podała hasło, została zwycięzcą gry.

                  Tego samego dnia, podczas popołudniowego spotkania podsumowującego pracę wychowawczą w roku szkolnym 2020/2021, uczniowie tej samej klasy zostali podzieleni na trzy zespoły i umieszczeni w osobnych pokojach. Każda z drużyn miała do rozwiązania sześć zagadek ogólnotematycznych. Celem gry było poprawne ich rozwiązanie i zakończenie gry z największą ilością punktów.

                  Escape room’y okazały się idealnym sposobem na rozwijanie kreatywności, logicznego myślenia i spostrzegawczości uczniów. Co więcej, był to przede wszystkim wspaniały sposób na integrację klasy i wspólną dobrą zabawę.

      mgr Katarzyna Studniarek

                 

     • Ruch to zdrowie

     •  

      W klasie 2d cyklicznie odbywały się dodatkowe zajęcia ruchowe z elementami jogi, które pozytywnie wpłynęły na wszechstronny rozwój dzieci. Od najmłodszych lat warto przyzwyczajać dziecko do aktywności fizycznej! Ruch jest kluczowym elementem zdrowego życia każdego człowieka! Należy dbać o wyrabianie dobrych nawyków u dzieci, zarówno jeśli chodzi o ruch jak i kwestie żywienia. Dzięki temu unikną one wielu chorób i wad postawy. Joga pomaga poznać i zapanować nad własnym ciałem, kształtuje prawidłową postawę, dodaje energii, uczy koncentracji i relaksacji, ćwiczy pamięć, pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność. Joga to rozwój umiejętności nie tylko na tle sprawności fizycznej, ale i psychicznej. Świadomość swojego ciała i próba uczenia się koncentracji to idealny sposób na budowanie własnego ,,Ja". Dzieciom potrzebny jest ruch, praca z ciałem i emocjami tu jest fundament do szczęśliwego i spokojnego umysłu dziecka.

      Agata Zielińska         

       

       

       

     •  Żegnaj trzecia klaso!!!

     •    

      Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,

      jutro wakacje, lekcje skończone! 

      A teraz wszystkich czeka nagroda:

      wakacje, słońce, piękna pogoda!

      23 czerwca na hali sportowej przy ZSO, uczniowie klas trzecich zakończyli pierwszy etap edukacji w szkole podstawowej.

      W programie artystycznym pt.: "Wakacje", dzieci podziękowały dyrekcji szkoły, wychowawczyniom, nauczycielom i rodzicom za poświęcony im czas i wprowadzenie  w  świat nauki.

     • Informacja

     •  

      25 czerwca 2021 r. przyjazdy uczniów bez zmian. Odwozy dla wszystkich uczniów klas 1-7 o godz. 10.30. Uczniowie klasy 8 odjeżdżają po uroczystości o godzinie 14.00. Do czasu odjazdu pojazdów uczniowie przebywają w świetlicy.

     • „Drużyna wojów wczesnopiastowskich"

     • „Drużyna wojów wczesnopiastowskich na przykładzie castrum Velun” Pod takim tytułem odbyła się „żywa lekcja historii” dla uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej w Krzyżu Wielkopolskim. Lekcję poprowadził Robert Grzebyta - nauczyciel historii z Zespołu Szkół im. Stefana Czarnieckiego w Wieleniu. Liczne eksponaty w postaci mieczy, sztyletów, tarcz, toporów oraz elementów stroju pozwoliły uczniom odbyć niezwykłą podróż w czasie. Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali opowieści p. Roberta o początkach państwa polskiego, którego strategicznym elementem był gród w Wieleniu. Lekcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że już po jej zakończeniu zostały jeszcze nawet dziewczynki, aby przywdziać zbroję i uzbroić się w oręż wczesnopiastowskiego woja. Te wyjątkowe momenty, pełne radości, uczniowie utrwalili na pamiątkowych zdjęciach. Jarosław Komara – nauczyciel historii

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
   • zsokrzyz@wp.pl
   • 67 25 64 087 /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/
   • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski
   • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
   • tel. 67 25 64 035 /sekretariat, ul.Wojska Polskiego 31/
   • www.zso.krzyz.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych