• "Pytania o historię"

• Wywiad na temat roli kobiet w odzyskaniu przez Polskę niepodległości nakręcony przy udziale Pana Tomasza Molendy oraz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim (J. Jaworska, W. Lemieszka, A. Andrejczuk, A. Graś, M. Tomczyk, J. Wiśniewski) w ramach warsztatów medialnych pt. "Pytania o historię" zorganizowanych przez Fundację "Filmowiec" z Poznania.

Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Wielkopolskie w ramach programu zadań edukacyjnych "Społeczeństwo Obywatelskie"

• Bal Otwartych Serc

• Szanowni Państwo!

W związku z organizowanym ,,Balem Otwartych Serc,,  ,przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp.,  zwracamy  się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc finansową lub ufundowanie nagród rzeczowych.

,,Bal Otwartych Serc,,  odbędzie się 15.02.2020r w restauracji Klemens

Serdecznie zapraszamy.!!!

Spędzić czas w przemiłej, tanecznej atmosferze i jednocześnie pomóc naszym dzieciaczkom.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że dochód z cegiełek przeznaczony zostanie na rzecz Naszej szkoły. Darczyńców, którzy zechcieliby przekazać dary rzeczowe na cegiełki, prosimy o kontakt z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Joanną Gapińską pod numerem telefonu  695-948-093

Bardzo chcielibyśmy pomóc dofinansować wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic.

Bez Państwa pomocy i wsparcia nie będzie możliwe zrealizowanie nowych zamierzeń.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich darczyńców o zrozumienie i współpracę. Pieniądze wpłacane przez Państwa pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech, a przecież ich dobro jest dla nas najważniejsze.

Prosimy o wsparcie w każdej dowolnej kwocie lub w postaci fantów. Nawet najdrobniejsza suma czy usługa jest bardzo potrzebna. Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech, a to ich dobro jest dla nas najważniejsze.

RADA RODZICÓW PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KRZYŻ WLKP

UL.CYPRYSOWA 17, 64-791 KRZYŻ WLKP.

85 8362 1044 5501 7109 2000 0010

RADA RODZICÓW PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KRZYŻ WLKP.

Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękujemy.!!!!

• Ferie zimowe

• SZKOLNE KOŁO

TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

serdecznie zaprasza chętnych uczniów klas 1 - 3

na zajęcia, które odbędą się podczas

FERII ZIMOWYCH

28 i 29 stycznia 2020 r.

w szkole przy ulicy Wojska Polskiego 31

PLAN ZAJĘĆ

WTOREK 28.01.2020 r.

9.00 -  10.00 - zajęcia rozwijające kreatywność - p. K. Grzegorek, p. M. Gapska

10.00 - 11.00 - zajęcia plastyczno - techniczne - p. M. Brukarczyk, p. K. Grzegorek

11.00 - 12.00 - zajęcia ruchowe - p. M. Małecki, p. M. Gapska

ŚRODA 29.01.2020 r.

9.00 -  10.00 - zajęcia rozwijające kreatywność - p. A. Zielińska, p. M. Gapska

10.00 - 11.00 - zajęcia plastyczno - techniczne - p. M. Brukarczyk, p. M. Gapska

11.00 - 12.00 - zajęcia ruchowe - p. Ł. Spychalski, p. M. Małecki

• Spadający meteoroid

• Duży spadający meteoroid został nagrany przez jedną z kamer monitoringu naszej szkoły. Zjawisko można było obserwować w niedzielę 5 stycznia około godziny 4:02 nad ranem.

Na kilka sekund zrobiło się jasno, a błyskom towarzyszył huk i lekkie drżenie. Obiekt zwany meteorem w trakcie przelotu przez poszczególne warstwy ziemskiej atmosfery zaczął pozostawiać za sobą smugę. Meteor powstał, gdy skała przemieszczająca się z olbrzymią prędkością rozgrzała się do temperatury tysięcy stopni i eksplodowała. W trakcie eksplozji obiekt był na tyle duży, że otrzymał status bolidu. Prawdopodobnie był to największy bolid, jaki pojawił się nad Polską

w ostatnich 4 latach.

Takie nagranie to rzadkość. Tym bardziej jesteśmy dumni z jego posiadania.

Agnieszka Nawojczyk