• Film dokumentalny "Księga Tajemnic"

• 13. kwietnia odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Księga Tajemnic". FIlm został zrealizowany przez szkolną telewizję ZSO TV z okazji 75. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim.

• Sukces licealistki Patrycji Graś z klasy I MP

• W dniach 24-25 marca uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim Patrycja Graś z klasy 1MP uczestniczyła w etapie finałowym VII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Finał odbył się na terenie Uniwersytetu Warszawskiego i wzięło w nim udział 153 uczniów szkół średnich z całej Polski. Dla finalistów przygotowano wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie Warszawy i spotkania z funkcjonariuszami ABW, AW i CBA. Patrycja uzyskała tytuł finalisty. Gratulujemy!

• Spotkanie uczniów z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie  nt. “Odpowiedzialności karnej nieletnich”

• Początek kwietnia 2023r. rozpoczął się w naszej szkole od działań profilaktycznych. Uczniowie klas 5-8 oraz 1LO podczas zajęć mieli możliwość wysłuchania prelekcji nt. "Odpowiedzialności karnej nieletnich” prowadzonej przez st. sierżant Emilię Wilk z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Podczas spotkania zostały omówione przykłady demoralizacji oraz najczęściej popełniane przez nieletnich czyny karalne, min. kradzież, przywłaszczenie, bójka/pobicie, uszkodzenie ciała, znieważenie funkcjonariusza publicznego. P. E. Wilk wymieniła środki (wychowawcze, lecznicze i poprawcze) jakie może zastosować Sąd rodzinny wobec nieletniego. Podczas zajęć został poruszony temat narkotyków i dopalaczy. Młodzież została poinformowana o skutkach, jakie wyrządzają w organizmie substancje psychoaktywne. Prowadząca scharakteryzowała również zjawisko przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy apelując do młodzieży o szacunek zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym. Uczniowie dowiedzieli się jakie formy pomocy są dostępne w sytuacji kryzysowej, jak funkcjonuje telefon zaufania.

M. Heft

• 😊   ZIELONE BOISKO  😊

• Wiosna w naszej szkole rozpoczęła się od sadzenia drzew na boisku szkolnym. Każda klasa z edukacji wczesnoszkolnej otrzymała od Nadleśnictwa Krzyż sadzonkę drzewa, którą zasadziła pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa. Teraz dzieci będą podlewały swoje drzewka, aby się przyjęły. Mali ekolodzy już nie mogą się doczekać, aż się zazielenią i upiększą szkolne boisko.

W.P.

• Wiosenna lekcja z jeżami

• W piątek na ostatniej godzinie lekcyjnej w klasie 1d gościły dwie niesamowite siostrzyczki. Dzięki uprzejmości pani Agnieszki, do klasy zawitały dwa domowe jeże. Zrobiły furorę i skradły serca wszystkim dzieciom. Podczas zajęć pani Agnieszka opowiedziała, jak należy dbać o jeże mieszkające w domowych hodowlach. Ponadto dzieci dowiedziały się, co jedzą te zwierzęta i kiedy należy chodzić z nimi do weterynarza, aby były zdrowe. Jeże były bardzo ciekawe dzieci, obwąchiwały je i pozowały do zdjęć.

• „Najpiękniejsza palma wielkanocna” - wyniki konkursu.

•  Palma to jeden z symboli zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W szkole podstawowej został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Głównym celem konkursu jest kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, rozwijanie zdolności plastycznych. Komisja konkursowa w składzie pani Hanna Gapska i pani Halina Wydryszek - Janas oceniała prace zwracając uwagę na estetykę, dobór odpowiednich materiałów, pomysłowość i inwencję twórczą. Z uwagi na wysoki poziom artystyczny prac konkursowych komisja przyznała wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca.  W niedzielę Palmową palmy zostaną przyniesione do kościoła, gdzie będą poświęcone. Palmy symbolizują zwycięstwo dobra nad złem.

Laureaci konkursu:

19. Zydor Julia kl. 6c

Gratulujemy wygranym.

Beata Rumińska- Grot

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka.”

Organizatorem konkursu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim - Szkoła Podstawowa brała udział w konkursie. Celem konkursu plastycznego „Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka”, kontynuatora  nauczania Jana Pawła II, jest kultywowanie tradycji składania życzeń świątecznych i wysyłania okolicznościowych kartek. Tematyką pracy konkursowej jest stworzenie kartki wielkanocnej wraz z życzeniami dla urzędującego Papieża Franciszka.

Do 28 marca 2023r wybrane prace uczniów zostały wysłane do organizatora konkursu.

Uczniowie naszej szkoły wykonały kartki świąteczne wraz z życzeniami. Są to:

1. Krzyżostaniak Maria kl.4d
            2. Cieszyński Tomasz kl.4c
            3. Kornelia Górska kl.4a
            4. Grot Hanna kl. 4a
            5. Kozak Mateusz kl.4a
            6. Szymocha Jagoda kl.6b
            7. Brzozowski Nikodem kl.6b
            8. Ratajczak Szymon kl. 6c

Miło poinformować, że uczennica naszej szkoły Jagoda Szymocha zdobyła wyróżnienie w konkursie „Kartka wielkanocna dla Papieża Franciszka.” Jagoda Szymocha otrzyma nagrodę od Organizatora konkursu.

Laureatce i  wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

Beata Rumińska- Grot