• Wyniki konkursu fotograficznego

          • 15 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna – miejsca znane i nieznane”. Celem konkursu było rozwijanie poczucia przynależności do „małej ojczyzny” i kształtowanie dumy ze swojej miejscowości.
            Zwycięzcami konkursu zostali autorzy fotografii, które najlepiej odzwierciedlały temat konkursu. Jury oceniało także, jakość techniczną oraz walory artystyczne zdjęć.

            I miejsce – Krzysztof Szmania

            II miejsce – Sebastian Michałowski

            III miejsce – Mateusz Janas

            Gratulujemy zwycięzcom.

          • Wizyta „TERYTORIALSÓW”

          • Już po raz drugi w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć przedstawicieli 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Uczniowie z klas ósmych Szkoły Podstawowej w ramach edukacji dla bezpieczeństwa realizowali w bieżącym roku szkolnym tematykę dotyczącą obronności i bezpieczeństwa naszego państwa. Dzisiejsze spotkanie pozwoliło naszym uczniom stanąć „oko w oko” z „terytorialsami”, czyli z tymi, którzy są „zawsze gotowi, zawsze blisko” by służyć naszej Ojczyźnie i nieść pomoc jej mieszkańcom. Nasi uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest obrona „małych ojczyzn”, w których mieszkają nasze rodziny. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak zostać żołnierzem WOT oraz czym jest słynna „16”. Oczywiście ósmoklasiści zostali zapoznani z uzbrojeniem i wyposażeniem „terytorialsów”, a w nagrodę za dobre sprawowanie można było nawet założyć kamizelkę kuloodporną i hełm i sprawdzić, ile waży „GROT”. Naszym gościom z 12. WBWOT bardzo dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do nas za rok.

          • Wyjazd do Gorzowa Wlkp.

          • "Czym większa liczba kontaktów i znajomych, tym większe szanse na sukces. Zawieraj nowe znajomości, zdobywaj przyjaciół, a będzie Ci się powodzić. Samemu niewiele jesteś w stanie osiągnąć. Razem z innymi możesz dokonać rzeczy wielkich." 

            14.06.2022r. uczniowie klasy 7g biorący udział w innowacji pedagogicznej "My English pen pals - wymiana korespondencji z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły" udali się z wizytą do Gorzowa Wlkp. 

            O godzinie 8.30, podekscytowani spotkaniem z korespondencjymi kolegami, wyruszyliśmy w drogę. Na miejscu przywitała nas grupa dziesięciorga uczniów z Gorzowa Wielkopolskiego, z Panią Moniką Makowską-Wiącek na czele. Wspólne powitanie było dość niepewne i zdystansowane, lecz w miarę upływu czasu, dzięki wspólnym rozmowom i zabawie, uczniom obu szkół udało się znaleźć "wspólny język". 

            Mamy nadzieję, że udział w innowacji przyczynił się nie tylko do wzrostu kompetencji językowych uczniów, ale również pozwolił na nawiązanie nowych relacji rówieśniczych, które uda się kontynuować poza murami szkoły. 

            "Relacje są ważniejsze niż osiągnięcia. To jest to, co będzie nas cieszyło do końca życia"

            Katarzyna Studniarek

          • Konkurs wiedzy o historii Ziemi Krzyskiej dla klasy IV

          • Na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie dotyczącym historii ich Małej Ojczyzny. W rywalizacji wzięło udział 13 uczestników podzielonych na 4 zespoły. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań testowych dotyczących historii Krzyża Wielkopolskiego i okolicy.

            Najlepiej z trudnymi zagadnieniami dotyczącymi naszej historii najbliższej poradził sobie zespół w składzie: Gabriela Schab, Izabela Spychała, Sandra Spławska i Maria Głoc, który zajął I miejsce w konkursie. Miejsce II zajęli ex aequo Szymon Ignasiak, Szymon Ornawka, Arkadiusz Bartkowski oraz Wanessa Marcisz, Alicja Zawileńska i Julia Jaworska. Miejsce III przypadło zespołowi w składzie: Helena Leniar, Vanessa Błajet, Alicja Pachulska orz Gabriel Brzeziński.

            Dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom wręczyła pani dyrektor Renata Dahmani. Nagrody w konkursie ufundowała Szkolna Rada Rodziców.

          • Polonistyczna gra terenowa - Henryk Sienkiewicz pod lupą klas siódmych

          • Czteroosobowe reprezentacje klas 7-mych w niezwykły sposób sprawdzały w piątek, 10-tego czerwca, swoją wiedzę na temat życia i twórczości polskiego noblisty.

            Szkolna gra terenowa pod hasłem „Henryk Sienkiewicz pod lupą” dostarczyła uczniom wielu emocji i zabawy. Zadania dotyczyły powieści, nowel, podróży i ekranizacji dzieł autora Trylogii, a krzyżówki, mapy, szyfry i fotosy filmowe oraz konieczność szybkiego przemieszczania się do stanowisk stanowiły czasem spore wyzwanie. O sprawny przebieg zmagań i dokumentację fotograficzną zadbali wzorowo uczniowie klasy 8c- dziękujemy!

            Najsprawniej poradziły sobie zwycięskie zespoły:

            I miejsce – 7F

            II miejsce – 7D

            III miejsce – 7G.

            Dyplomy za udział, zdobyte oceny celujące i bardzo dobre oraz satysfakcja ze zmagań to (obok poszerzonej wiedzy o jednym z kandydatów na patrona Szkoły Podstawowej) laury dla uczestników. Gratulujemy!

            Ewa Kowal, Anna Bogdziewicz

          • Wycieczka rowerowa do Dębogóry

          •  

            10.06.2022r. klasa 6a stanęła przed nowym wyzwaniem. Tym razem udaliśmy się rowerami do Dębogóry, gdzie mogliśmy podziwiać faunę i florę tamtejszej okolicy. Głównym jednak celem naszej wycieczki było Muzeum Szalonego Dziadka, które znajduje na terenie Dworu Dębogóra. Pan Janusz Rau, właściciel muzeum z niezwykłą pasją opowiedział nam historię niektórych eksponatów oraz okoliczności powstania tego miejsca. Wszyscy z nowego, tym razem bardziej wyczynowego zadania wywiązali się znakomicie, dlatego też,  umówiliśmy się na ponowną wycieczkę w nowym roku szkolnym.

          • Wizyta „Czerwonych Aniołów”

          • W środę w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim odbyła się „żywa lekcja” pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził Pan Szymon Kozłowski z grupy ratownictwa medycznego „Czerwone Anioły”. Wśród bogatej oferty tematycznej znalazły się m. in. resuscytacja krążeniowo-oddechowa dorosłego oraz dziecka, przełożenie poszkodowanego leżącego na brzuchu na plecy, pozycja boczna bezpieczna oraz pierwsza pomoc w przypadku ataku padaczkowego. Uczniowie klas ósmych z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu a następnie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych. Dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim uczniowie mieli wyjątkową okazję przypomnieć sobie wiedzę oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, z którymi zapoznali się jakiś czas temu na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa. N zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali od Pana Szymona kieszonkowe informatory, które mogą być bardzo przydatne, jeśli zajdzie potrzeba udzielenia pierwszej pomocy lub wezwania zespołu ratownictwa medycznego.

          • SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

          • „CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA”

            (W.SZYMBORSKA)

            W maju odbył się Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas II i III. Po eliminacjach klasowych do konkursu przystąpiło 13 uczniów.

            Tytuł mistrza czytania ze zrozumieniem w pionie klas drugich zdobyła Barbara Mazur z klasy II a, natomiast w klasach III mistrzyniami czytania ze zrozumieniem zostały dwie uczennice: Kornelia Górska z klasy III a i Wiktoria Sobczyńska z klasy III d.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatki nagrody.

            Organizator konkursu: mgr Wioletta Popławska

          • „Dobrze widzi się tylko sercem”

          • W trakcie roku szkolnego uczniowie klasy 7f i 7g omawiali lekturę p.t. „Mały Książę” A.de Saint- Exuper’ego. Pracując nad lekturą przemierzali z głównym bohaterem planety zamieszkałe przez dziwnych dorosłych, poznali tajemnice liska dotyczącą przyjaźni, zrozumieli ,że nawet pustynia może być piękna, bo kryje w sobie studnię. Końcowym efektem pracy były wykonane przez uczniów makiety asteroidy B-612 oraz artystyczne koszulki.

          • Podstawy elektroniki

          • Podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka w „Laboratorium Przyszłości” w minioną sobotę, 04 czerwca,  nastąpiła inauguracja pracy z zestawami elementów wprowadzających w świat elektroniki zakupionych w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

             „Kurs Podstaw Elektroniki – Poziom I” oraz  „Kurs lutowania dla początkujących” cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży. Każdy uczestnik zdobył podstawową wiedzę  o elektronice, która oparta jest w dużym stopniu na prawach fizyki i matematyki, natomiast zastosowanie ich w praktyce wymaga myślenia kreatywnego. Te warunki sprawiły, że uczniowie  bardzo chętnie  brali udział w ćwiczeniach praktycznych łącząc diody, rezystory czy kondensatory bądź lutując wybrane przez siebie elementy. Większość z nich nigdy nie trzymała lutownicy w dłoni, co stanowiło dla nich  niemałe wyzwanie. Twierdzili, że najważniejsza jest praktyka, podczas  której dobrze się bawili oraz mieli wiele satysfakcji. Kursy okazały się dla nich prostymi i przejrzystymi zajęciami, które  mogą  być przydatne  np. podczas  naprawy słuchawek.

             Zajęcia będą kontynuowane w następnym roku szkolnym, na które wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

            A. Nawojczyk

          • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

          • W maju odbył się Szkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Uczestniczyło w nim 21 uczniów z klas 4-5. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań. Pytania dotyczyły zachowania na drodze w różnych sytuacjach, przepisów dotyczących pieszego oraz rowerzysty. Uczniowie doskonale poradzili sobie i wykazali się znajomością tych zasad. Mamy nadzieję, że stosują je w życiu codziennym.

                     Oto wyniki konkursu:

            1 miejsce- Lena Michałek i Antoni Kryjom z klasy 5 b

            2 miejsce- Vanessa Marcisz z klasy 4 c oraz Michalina Borowska z kl. 5a

            3 miejsce- Franciszek Mocek i Hubert Mazur z klasy 5 a

             Dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom wręczyła pani dyrektor Renata Dahmani. Nagrody w konkursie ufundowała Szkolna Rada Rodziców.

            Gratulujemy!!!

          • Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II

          • Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas VI-VIII i 9 uczniów z klas IV-V.

            Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania zawarte w teście konkursowym. Najlepsze wyniki osiągnęli:

            • w kategorii uczniów klas VI-VIII:

            Olimpia Wasyłyk - I miejsce,

            Laura Sekuterska – II miejsce

            Malina Graczyk – III miejsce

            • w kategorii uczniów klas IV-V:

            Michalina Kassyk – I miejsce

            Arkadiusz Bartkowski i Mateusz Janas – ex aequo II miejsce

            Julia Sowińska - III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Konkurs poezji i pieśni religijnej

          • 6 czerwca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim odbył się konkurs poezji i pieśni religijnej. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Uczniowie klas 1-7 zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-recytatorskie. Cieszymy się, że poezja i utwory religijne leżą w kręgu zainteresowań naszych uczniów. Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Pachulska - przewodnicząca, Hanna Gapska, Joanna Bućkowska - członkowie - wyłoniła laureatów w kategorii najmłodszych klas 1-3:

            1. miejsce zdobył Aleksy Cieluch,

            2. miejsce zdobyła Julia Pulka,

            3. miejsce zdobyły Nadia Rylewicz i Laura Pluta

            W kategorii klas starszych 4-7 komisja wyłoniła laureatów:

            1. miejsce zdobyła Zuzanna Sikora,

            2. miejsce zdobyła Julia Sowińska,

            Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie w kategorii klas młodszych, to: Filip Karyś, Martyna Klocek, Weronika Tymek, Miłosz Grzegorek, Antonina Nowakowska, Hanna Krzywińska, Zuzanna Lisowska, Zuzanna Nowakowska.

            W kategorii klas starszych uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursie, to: Maja Jąkalak, Natalia Woźniak, Milena Kubiś.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oceny celujące z religii, pochwały i dyplomy.

            Nagrody ufundowała firma „Ilpol” Pawła Ilnickiego z Wizan, a wręczyła uczestnikom konkursu dyrektor szkoły Renata Dahmani.

            Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

          • Światowy Dzień Ochrony Środowiska w LO

          • 5 czerwca na całym świecie obchodzony jest Dzień Ochrony Środowiska. Na korytarzu szkolnym pojawiła się przygotowana przez Panią Ewę Graś gazetka okolicznościowo – edukacyjna, a Rada Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego postanowiła przypomnieć wszystkim – w sposób trochę niekonwencjonalny - że każdy z nas też może wpływać pozytywnie na środowisko, chociażby zwracając uwagę na to jak i w co się ubieramy.

            Zaproponowano uczennicom i uczniom klas 8 i licealistom w związku z tym udział w Pokazie Mody Ekologicznej, który odbył się 3 czerwca na boisku szkolnym. Modelki i modele zebrali owacje od licznie zgromadzonej publiczności, wśród której byli i uczniowie i nauczyciele.

          • Ostanie echa stadionu

          • To już ostatnie wieści ze szkolnych aren sportowych. 30.05 br. i 31.05 br. ponownie do Piły udaliśmy się, by spuentować sportowy rok szkolny. Po awansie do finałów wojewódzkich w czwórboju mogliśmy mieć apetyty na smakowite emocje. Drużyna dziewcząt klasyfikowana była po mistrzostwa rejonu na piątej pozycji w Wielkopolsce, chłopcy z dużym potencjałem na poprawę swoich najlepszych osiągnięć. Jak to bywa w sporcie czasem coś pod koła wpadnie😊 Dziewczęta udały się na zawody pozbawione wsparcia dwóch koleżanek, które zmogła choroba i ostatecznie drużyna wystartowała w pięcioosobowym składzie. Chłopców natomiast podobne problemy dopadły tuż przed ostatnią konkurencją zawodów. Takie sytuacje jednak wzmacniają, uczą pokory i dodają niesamowitej mocy. Nasi reprezentanci startowali bardzo dobrze, poprawiali rekordy życiowe i cieszyli się z wygranych biegów, dalekich rzutów, mimo zmiennych, deszczowych warunków atmosferycznych. Na wyróżnienie zasługuje wynik Nadii Bołądź w rzucie piłeczką palantową - 35 metrów i 4,26 metra w skoku w dal. Po raz kolejny poniżej dwóch minut na 600 metrów pobiegła Magda Pyrz, a  najmłodsza - czwartoklasistka Wanessa Marcisz przebiegła 60 metrów w 9,35 sekundy. Wśród chłopców Mateusz Kołodziejski pokonał „sześćdziesiątkę” w 8,63 sekundy.

                          Dziewczęta po biegu na 600 metrów mogły się cieszyć z dziewiątego miejsca w stawce osiemnastu najlepszych zespołów w województwie, chłopcy uplasowali się na dwunastej pozycji. Brawo! Zwyciężyli odpowiednio SP 4 Rawicz i SP 8Krotoszyn.

            Szkołę reprezentowali: Nadia Bołądź, Magdalena Pyrz, Milena Kubiś, Michalina Borowska, Wanessa Marcisz, Mateusz Rosiński-Jarosz, Mateusz Kołodziejski, Bohdan Danilov, Tomasz Wojciechowski, Ksawery Jeżewski, Igor Kubiś. Opiekunowie: Łukasz Spychalski, Jarosłąw Graś.

            Dzień później na pilskim stadionie spotkali się jeszcze młodsi lekkoatleci, przeważnie czwartoklasiści, którzy rywalizowali w mistrzostwach rejonu w trójboju lekkoatletycznym. Etap rejonowy jest ostatnim progiem w rywalizacji w tej lekkoatletycznej specjalności.

            Naszą szkołę reprezentowali mistrzowie powiatu, których zupełnie nie stremował duży stadion i krzątający się przeciwnicy. Chłopcy byli bezkonkurencyjni.  Znakomicie skakali w dal: Bartek Bździel w najlepszej próbie uzyskał 4,13 metra, Franek Nowak 4,03 metra, a pozostali członkowie drużyny zbliżyli się do granicy czwartego metra. Nie było mocnych na krzyskich czwartoklasistów w biegu na 60 metrów. Franek mimo przeciwnego wiatru uzyskał najlepszy wynik zawodów 9,41 sekundy, tylko 0,03 sekundy wolniejszy był Bartek, a o 0,2 sekundy Kacper Rybarczyk. Franciszek  posłał piłeczkę palantową na odległość 45 metrów i to również był najlepszy wynik mistrzostw rejonu. Ponad 30 metrów rzucili  Alan Gapski - 32,5 metra i Stanisław Więczkowski - 30,5 metra. Po takich znakomitych wynikach mogliśmy cieszyć się ze złotych medali drużyny. Brawo!

            Szkołę reprezentowali: Franciszek Nowak, Bartosz Bździel, Alan Gapski, Kacper Rybarczyk, Stanisław Więczkowski, Wiktor Burzyński. Opiekun: Łukasz Spychalski.

            Warto uprawiać sport. To wielka przygoda, wspaniałe emocje, kształtowanie postaw                           i charakterów. Nie każdy może zostać mistrzem, każdy może w sporcie odnaleźć dla siebie sposób na zdrowie i nudę.

             

                                                                                                                                 Łukasz Spychalski

          • "Śladami wrocławskich krasnoludków” – klasy siódme i ósme na tropie

          • Uczniowie klasy 8a, 8e, 8d, 7b,7f i 7g wspaniale rozpoczęli ostatni miesiąc roku szkolnego. W dniach 1-3 czerwca 2022 r. uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Wrocławia. Organizatorki (p. Anna Bogdziewicz, p. Marta Tomaszewicz-Molenda, p. Beata Rumińska – Grot i p. Ewa Kowal) zadbały, aby każdego dnia zapewnić młodzieży inne atrakcje. Był więc: spacer po Ostrowie Tumskim i opowieści o jego wspaniałych zabytkach, tropienie słynnych w kraju i coraz liczniejszych krasnoludków, rejs parostatkiem po Odrze oraz pokaz „Fontanny Multimedialne” w kompleksie Hali Stulecia.

            Niezwykła była wizyta w ‘Hydropolis”, jedynym w Polsce centrum wiedzy o wodzie i jej znaczeniu dla Kosmosu i Ziemi.

            Przyjazd do Wrocławia wypadł w pierwszego.czerwca., gdy na wrocławskim stadionie zmierzyły się reprezentacje Polski i Walii. Następnego dnia, w trakcie zwiedzania tego nowoczesnego kompleksu sportowego, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zająć w szatni miejsca reprezentantów Polski.

            Bogactwem fauny i flory oraz przepiękną pogodą powitało nas wrocławskie. ZOO, a w nim jedyne w Polsce „Afrykarium”, o którym ciekawie i profesjonalnie opowiadał edukator.

            Żegnaliśmy się z Wrocławiem mając świeżo w pamięci „Panoramę Racławicką ”, lekcję w Muzeum „ Pana Tadeusza” oraz widok na Odrę z wysokości niezwykłej przeprawy „Polionką”. To z pewnością była niezapomniana wycieczka.

             

          • Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

          • W sobotę 4 czerwca na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Wojska Polskiego 31 odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez placówki szkolne i przedszkolne wraz z Radami Rodziców oraz Miejski Ośrodek Kultury. Uczestniczyły w nim dzieci  z rodzicami z terenu miasta i gminy Krzyż Wielkopolski.

            Rodzinne święto otworzył wiceburmistrz pan Dominik Pietrzyński, następnie głos zabrała pani Katarzyna Waśko dyrektor MGOK-u, pani Renata Dahmani dyrektor ZSO oraz pani Jolanta Wiktor dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej.

            W bogatym programie festynu każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Na boisku odbywały się gry i zabawy rekreacyjno-sportowe: frisbee, piłkarski tor przeszkód, rzut do celu, hula-hop, skoki na skakankach, gra w bocce, zabawy z chustą animacyjną. Na scenie głównej występowały przedszkolaki, koncertowała Orkiestra Dęta, miał miejsce konkurs Mam Talent, pokaz tańca, ćwiczenia zumby, pląsy i zabawy ruchowe. Dużym powodzeniem cieszyły się nieodpłatne zamki powietrzne, zjeżdżalnie, popcorn, kolorowe wyrzuty Holi, malowanie twarzy i zmywalne tatuaże. Można było poćwiczyć strzelanie z łuku do tarczy na stoisku III Drużyny Harcerskiej.  Stoisko Nadleśnictwa Krzyż oferowało gry, zabawy i konkursy przyrodnicze, m.in. tropienie zwierząt, układanie puzzli. Kampanię informacyjną na temat bezpieczeństwa poprowadzili funkcjonariusze policji z Krzyża, dzieci mogły również wsiąść do radiowozu, uruchomić sygnały dźwiękowe i świetlne, zadać nurtujące ich pytania policjantom. Strażacy prezentowali wóz bojowy i sprzęt gaśniczy niezbędny w prowadzonych przez nich akcjach, uczyli także udzielania pierwszej pomocy. Straż Ochrony Kolei zaprezentowała pracę psów tropiących, wóz służbowy oraz sprzęt używany w akcjach przeciw niezdyscyplinowanym kibicom.  Poznaj swój kraj – kup los, to hasło loterii fantowej, każdy zakupiony los był wygrany. Tego dnia miało również miejsce  otwarcie Pracowni Robotyki i Programowania w ramach programu Laboratoria Przyszłości, która znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wojska Polskiego. Z klocków SkriBot uczniowie będą mogli budować roboty poruszające się zdalnie, z klocków Lego Spike można budować jeżdżące pojazdy, zestaw Turing Tumble służy do budowania komputerów napędzanych kulkami, pracownia posiada także drukarkę 3D. W ramach Programu w świetlicy szkolnej na 6 stanowiskach prowadzony był Kurs elektroniki – Poziom I. Pod okiem nauczyciela fizyki młodzież uczyła się, jak zmierzyć napięcie, natężenie i opór, jak zmontować obwody elektryczne i elektroniczne, jak połączyć tranzystory, diody i cewki z wykorzystaniem lutownicy – to stanowisko cieszyło się największym powodzeniem, gdyż niektórzy po raz pierwszy widzieli lutownicę i jej działanie. Młodszym kolegom pomocą, wsparciem i wiedzą służyli licealiści.

            Zmęczeni nadmiarem atrakcji mogli posilić się i zregenerować siły przy kiełbasce z grilla lub w kawiarence, gdzie serwowano domowe ciasto upieczone przez rodziców, smaczną kawę i herbatę.

            Pogoda dopisała, a ilość uczestników świadczy, że festyn był bardzo udany.

          • .

          • 4.06.3022 r. (sobota)

            Zapraszamy na FESTYN z okazji DNIA DZIECKA

             - boisko szkolne przy ul. Wojska Polskiego 31

            od godz. 10.00 do godz. 13.00

             

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/ 693 713 462, 67 25 64 035 /sekretariat, ul. Wojska Polskiego 31/ 67 25 65 614 /świetlica, ul.Wojska Polskiego 31/
      • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski Poland
      • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
      • www.zso.krzyz.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych