• Międzynarodowe warsztaty medialne

• MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY „JEDNO UJĘCIE”

Juz od dziewięciu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach kinowo-fotograficznych „Jedno ujęcie”.  W sierpniu, w letniej stolicy Polski - Łebie, fundacja „Filmowiec” z Poznania organizuje międzynarodowe warsztaty medialne „Jedno ujęcie” na których profesjonalni kamerzyści, reżyserzy i aktorzy zapoznają ich z zasadami kompozycji i kadrowania zdjęć, przeprowadzają ćwiczenia operatorskie i aktorskie. Nazwa warsztatów nie jest przypadkowa – młodzi adepci sztuki filmowej opanowują jedną z najtrudniejszych sztuk filmowania – „jedno ujęcie/one shot”, filmowanie bez wyłączania kamery, bez żadnego montażu obrazu. Wymaga to od nich starannego przemyślenia scen, zagadnień logistycznych i możliwości operatorskich. Warsztaty są współfinansowane przez Organizację Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Więcej informacji filmowiec.org.pl

WARSZTATY DZIENNIKARSKO-MEDIALNE i „JEDNA MINUTA”

Fundacja „Filmowiec” z Poznania organizuje warsztaty dziennikarsko-medialne pod nazwą „321-Start” oraz „Jedna minuta”. Zajęcia odbywają się w ciągu całego roku w szkołach oraz w ośrodkach w Gdyni, Kudowie-Zdroju i Łebie.

W trakcie warsztatów uczniowie zapoznają sie z zasadami kompozycji i kadrowania zdjęć, biorą udział w ćwiczeniach operatorskich i ćwiczą techniki przeprowadzenia wywiadów i sond dziennikarskich oraz tworzeniu krótkich filmów fabularnych o długości około 1 minuty. Każdej jesieni autorzy filmów biorą udział w festiwalu „Jedna minuta” gdzie są przedstawiane filmy autorów ze wszystkich szkół biorących udział w programie i wyłaniani są zwycięzcy.

Warsztaty są współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Narodowe Centrum Kultury.

Więcej informacji filmowiec.org.pl

MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FILMÓW ANIMOWANYCH „PHASE/FAZY” I „ANIMA”

W pierwszych tygodniach października uczniowie naszego Zespołu szkół uczestniczą w corocznych Międzynarodowych warsztatach filmów animowanych „Phase/Fazy” w Kudowie Zdroju, zorganizowanych przez naszych partnerów – Fundację „Filmowiec” z Poznania i Studio filmów animowanych „Fantasia” Drezno. Biorą w nich udział uczestnicy w wieku od 12 do 25 lat a także chętni dorośli z Niemiec, Polski i Ukrainy. Większość czasu poświęcana jest na przygotowanie i realizację filmów animowanych ale nie brakuje też czasu na rozrywkę i wycieczki. W drugim tygodniu lutego w Dreźnie odbywa sie druga część warsztatów o nazwie „Anima”. W świetnie wyposażonych pracowniach studia „Fantasia”  profesjonalni artyści i animatorzy zapoznają z sztuką animacji, przeprowadzają ćwiczenia i udzielają pomocy przy realizacji własnych filmów. Warto nadmienić, że komunikowanie sie z uczestnikami z innych krajów odbywa się w języku angielskim.

Warsztaty są współfinansowane przez Organizację Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.