• Kampania DRUGIE ŻYCIE

        • Kampania społeczna „Drugie życie” to ogólnopolska akcja edukacyjna, której nadrzędnym celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów jako metody przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom oraz ratującej życie. Organizatorem projektu jest firma Fresenius Medical Care Polska.

           

          Uczestnicy projektu informują o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia oraz przekazują szereg informacji z zakresu zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju. W ramach prowadzonej kampanii organizowane są również spotkania z lekarzami oraz osobami po przeszczepie.

          Coroczne uczestnictwo uczniów naszej szkoły w kampanii „Drugie życie” stało się już tradycją. Odpowiednio przeszkoleni z zakresu transplantologii uczniowie przeprowadzają na terenie szkoły oraz wśród społeczności lokalnej szereg działań mających na celu szerzenie idei transplantacji. Kształt tych działań zależy wyłącznie od pomysłu i zaangażowania samych uczestników. Swoimi działaniami uczniowie skłaniają do refleksji nad ideą transplantacji i pomocy drugiemu człowiekowi oraz uświadamiają, że każdy z nas ma dar uzdrawiania. Razem możemy pomóc.

          =================================================

          W dniu 27 października br. odbyła się inauguracja kampanii Drugie życie a zarazem warsztaty szkoleniowe dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji. Inauguracja po raz pierwszy w historii kampanii miała charakter zdalny. W żaden sposób jednak nie przeszkodziło to jej uczestnikom w zażyciu dużej dawki wiedzy na temat transplantacji.

          W wykładach uczestniczyli reprezentanci 32 szkół z województwa wielkopolskiego, w tym także nasze szkolne uczestniczki kampanii wraz z uczniami klasy 2pLO.

          Po uroczystym powitaniu uczestników spotkania przedstawiono etyczne, prawne oraz religijne aspekty przeszczepiania narządów.

          Sporą dawkę wiedzy na temat transplantacji uczestnicy warsztatów otrzymali od dr hab. n. med. Macieja Głydy, który w sposób wyczerpujący przedstawił wszystkie aspekty medyczne transplantacji oraz wskazywał na utrudnienia, które napotykają transplantolodzy oraz biorcy narządów w czasach pandemii.

          Ujmującym momentem szkolenia były wystąpienia osób po przeszczepie serca i nerki oraz osoby oczekującej obecnie na przeszczep. Każda z tych historii była wyjątkowa i poruszająca serca słuchaczy. Uczestnicy webinarium dostrzegli, jak bardzo może zmienić się życie człowieka, który ciągle oczekuje na przeszczep, jak wiele ograniczeń się z tym wiąże. Prelegenci podkreślali niejednokrotnie, że każdy z nas nosi w sobie dar życia, który może podarować drugiemu człowiekowi.

           

             

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/ 693 713 462, 67 25 64 035 /sekretariat, ul. Wojska Polskiego 31/ 67 25 65 614 /świetlica, ul.Wojska Polskiego 31/
      • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski Poland
      • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
      • www.zso.krzyz.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych