• Spotkanie

• First partners meeting

Właśnie odbyło się pierwsze spotkanie projektowe z gośćmi z Turcji i Hiszpanii. Nadal czekamy na uczniów z Rumunii, którzy tuż po północy wylądują w Poznaniu. Jutro nasi uczniowie poznają swoich rówieśników z krajów partnerskich. Dzień zapowiada się emocjonująco.

• Pierwsi goście

• We're flying to Poland !!!

Nasi pierwsi goście z Hiszpanii i Turcji już wylądowali, od jutra zagoszczą w naszej szkole w ramach projektu Erasmus+

• ERASMUS+

• W tym roku w naszej szkole ruszył europejski projekt współpracy szkół  -  Erasmus+, zatytułowany Advanced Communication Abilities.

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji komunikacyjnych wśród uczniów liceum ogólnokształcącego i klasy ósmej szkoły podstawowej. Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 15-19 lat. Uczestnikami projektu  poza naszą  szkołą są szkoły z Rumunii, Hiszpanii, Turcji i  Finlandii.

Działania projektowe obejmują sesje szkoleniowe, które odbywać się będą w określonej kolejności w Krzyżu Wielkopolskim, Madrycie, Istambule, Giurgiu, Suonenjok. Wyjazdy przedstawicieli uczniów naszej szkoły będą w całości finansowane ze środków Unii Europejskiej. W każdym wyjeździe uczestniczyć będzie sześcioro uczniów i dwoje nauczycieli. Językiem komunikacji będzie język angielski.

Uczniowie wezmą udział w warsztatach, debatach, pokazach i projekcjach. W czasie zajęć poznają rówieśników z innych szkół i usprawnią umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Nasi uczniowie będą również mieli szansę na zwiedzanie nowych miejsc, odkrywanie ciekawych kultur i zwyczajów oraz smaków regionalnej kuchni. Projekt będzie realizowany dwa lata.