• Centrum Mistrzostwa Informatycznego

• Rusza druga edycja zajęć w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego - Obrazek 1

• Od października – po raz kolejny – rozpoczynamy zajęcia koła informatycznego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

To cykl BEZPŁATNYCH zajęć z algorytmiki i programowania.

29 i 30 sierpnia br. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbyła się inauguracja drugiej edycji Projektu, w trakcie której przedstawiciele naszej szkoły mieli okazję podsumować ubiegłoroczną edycję, a także zaprezentować nowym uczestnikom korzyści płynące z przystąpienia do CMI.

Rafał Wiśniewski, instruktor CMI

*   *   *

O projekcie:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju.

Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z AGH w Krakowie, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską, Stowarzyszeniem I love Math i Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog.

Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

Znaczenie projektu dla rozwijania młodych informatycznych talentów podkreśla Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak:

„Jako rektor uczelni technicznej szczególnie doceniam znaczenie rozwoju technologii IT i dlatego uznałem, że zbudowanie takiego projektu, jakim jest Centrum Mistrzostwa Informatycznego to wyzwanie, a jednocześnie nasz cywilizacyjny i społeczny obowiązek. Z obecnością informatyki oswajamy się od najwcześniejszych chwil życia. Warto zatem, aby jak najwcześniej zacząć wyławiać talenty informatyczne i wspierać je, gdy zaczynają dopiero się rodzić. (…) Jesteśmy cały czas w dobie rewolucji cyfrowej i dlatego potrzebni są nam mistrzowie informatyki”. [źródło: www.cmi.edu.pl]