• Komunikat MEN

• 29.01.2021 21:33

Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.

1. Rozporządzenie z art. 30b
          2. Komunikat MEiN - Od 1 lutego najmłodsze dzieci uczą się stacjonarnie, uczniowie pozostałych klas mają nadal naukę zdalną

• 15.01.2021 14:29
        • W związku z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 14 stycznia 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim zawiesza funkcjonowanie obiektów sportowych w ZSO w Krzyżu Wielkopolskim do 31 stycznia 2021r.

• 04.01.2021 10:38

W związku z prośbą Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat: „Zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w okresie ferii zimowych”, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej  w Krzyżu Wielkopolskim przypomina, iż nasza placówka  od 4 maja 2020 r. wznowiła działalność stacjonarną i  realizuje  działania statutowe, w tym zapewnia różnorodne formy wsparcia dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i nauczycielom. Jako, że jesteśmy placówką nieferyjną, tak, jak w latach poprzednich, udzielamy pomocy psychologiczno-pedagogicznej również w okresie ferii zimowych i wakacji letnich.

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu: 67  25 65 143  w godzinach od 8.00 do 15.00. Jednocześnie informuję, iż konieczne jest wcześniejsze ustalenie telefoniczne z pracownikiem Poradni terminów i form realizacji wszelkich rodzajów pomocy i wsparcia.

Życzę wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku.

Dorota Krzysztoń-Sikora

• 22.12.2020 08:46
        • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie,

informujemy, że przerwa świąteczna trwać będzie od 23 grudnia 2020 roku do 1 stycznia 2021 r.

Od 4 stycznia 2021r. rozpoczynają się dla uczniów w całym kraju ferie zimowe i trwać będą do 17 stycznia 2021. Zajęcia szkolne rozpoczniemy 18 stycznia 2021r.

Bardzo prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć i przestrzeganie obowiązujących przepisów w okresie stanu pandemii.

• Zmiana planu zajęć

• 04.12.2020 09:58
        • Od 7 grudnia 2020 r. obowiązuje dla szkoły podstawowej nowy plan lekcji.
          Sprawdź swój  plan.

• 10.11.2020 17:56
        • 11 listopada jest dniem wolnym od zajęć.
          W pozostałe dni zajęcia odbywają się zgodnie z planem.
        • UWAGA !!!!

• 08.11.2020 12:12
        • Informuję, że w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną  przedłuża się zawieszenie działalności hali sportowej przy ZSO w Krzyżu Wlkp. na okres do 29.11.2020 r. z możliwością przedłużenia.
          Jednocześnie informuję, że do dyspozycji pozostają obiekty sportowe znajdujące się na świeżym powietrzu – przy ulicy Wojska Polskiego i ulicy Sienkiewicza.

Dyrektor ZSO w Krzyżu Wlkp. Renata Dahmani

• UWAGA!

• 11.10.2020 15:51
        • W związku z objęciem od dnia 10 października 2020 roku całego kraju strefą żółtą, dyrektor ZSO w Krzyżu Wielkopolskim wprowadza dodatkowe środki ostrożności polegające na:

• konieczności zakrywania ust i nosa podczas przerw lekcyjnych, niezależnie od miejsca, w którym się je spędza (w przypadku konieczności zdjęcia ochrony ust i nosa podczas przerw, na przykład podczas spożywania śniadania obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego),
          • obowiązku osłony ust i nosa podczas zajęć w szkole z wyjątkiem miejsc, w których istnieje możliwość zachowania dystansu społecznego, to jest zachowania 1,5 m odległości pomiędzy osobami.

Jednocześnie przypominamy Rodzicom, że dziecko przychodzące do szkoły zobowiązane jest posiadać maseczkę lub przyłbicę.

• Informacja dla Rodziców

• 04.10.2020 17:49
        • Szanowni Rodzice,

14 października 2020 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W związku z tym do dnia 9 października prosimy o przekazanie informacji do wychowawców o chęci uczestniczenia dzieci w zajęciach opiekuńczych.