Centrum Mistrzostwa Informatycznego
-
Rusza druga edycja zajęć w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego
-
Od października – po raz kolejny – rozpoczynamy zajęcia koła informatycznego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
To cykl BEZPŁATNYCH zajęć z algorytmiki i programowania.
29 i 30 sierpnia br. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbyła się inauguracja drugiej edycji Projektu, w trakcie której przedstawiciele naszej szkoły mieli okazję podsumować ubiegłoroczną edycję, a także zaprezentować nowym uczestnikom korzyści płynące z przystąpienia do CMI.
Rafał Wiśniewski, instruktor CMI
* * *
O projekcie:
Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.
Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju.
Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z AGH w Krakowie, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską, Stowarzyszeniem I love Math i Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog.
Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.
Znaczenie projektu dla rozwijania młodych informatycznych talentów podkreśla Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak:
„Jako rektor uczelni technicznej szczególnie doceniam znaczenie rozwoju technologii IT i dlatego uznałem, że zbudowanie takiego projektu, jakim jest Centrum Mistrzostwa Informatycznego to wyzwanie, a jednocześnie nasz cywilizacyjny i społeczny obowiązek. Z obecnością informatyki oswajamy się od najwcześniejszych chwil życia. Warto zatem, aby jak najwcześniej zacząć wyławiać talenty informatyczne i wspierać je, gdy zaczynają dopiero się rodzić. (…) Jesteśmy cały czas w dobie rewolucji cyfrowej i dlatego potrzebni są nam mistrzowie informatyki”. [źródło: www.cmi.edu.pl]
-