• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Z tej okazji w naszej szkole zrobiło się niezwykle kolorowo. Na kolorowo, bo Autyzm to nie tylko kolor niebieski, nie tylko puzzelek. To niesamowity świat w którym zmysły działają niestandardowo. Świat zaskakujący, niesamowity, bardzo wyjątkowy i oryginalny. Świat wciąż jeszcze mocno niezrozumiały i czekający na odkrycia. Świat, w którym często proste, z punktu widzenia osób neurotypowych czynności, są niemal niewykonalne a niepojęte przez przeciętny umysł – banalne.

     • Wicemistrzowie Debat Oksfordzkich

      11 kwietnia 2024 r. czteroosobowa drużyna uczniów naszego Liceum w składzie: Dominika Suder, Natalia Ociepka, Gracjan Stańko i Adam Ludwików wzięła udział w regionalnych eliminacjach Pucharu Wielkopolski Debat Oksfordzkich, zajmując II miejsce. W rywalizacji na argumenty pokonali 6 drużyn z regionu Północnej Wielkopolski. Tematy uzasadnianych tez dotyczyły otwierania własnej działalności przez młodych ludzi, wpływu mediów społecznościowych na relacje międzyludzkie, obniżenia wieku czynnego prawa wyborczego czy zniesienia zasady dwukadencyjności. Młodzież wykazała się dużą wiedzą w tym zakresie i logicznością przytaczanych argumentów. Nie lada wyzwaniem było opanowanie stresu i emocji, z czym świetnie sobie poradzili. Umiejętności retoryczne są niezbędne młodym ludziom we współczesnym świecie, dlatego warto je doskonalić przy każdej nadarzającej się okazji, z czego z sukcesem skorz

     • Otrzęsiny klas pierwszych

      Otrzęsiny klas pierwszych liceum to zawsze wyjątkowe wydarzenie, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. Tym razem to klasa 2 MP wraz z wychowawcą postanowili sprawić, by to przeżycie było jeszcze bardziej niezwykłe. I trzeba przyznać, że im się to naprawdę udało!

      W trakcie Otrzęsin uczniowie klas pierwszych stanęli przed różnorodnymi zadaniami, które wymagały od nich nie tylko wiedzy, ale także sprytu, kreatywności, a nawet prawdziwej rywalizacji. Były quizy, konkurencje sportowe i artystyczne. Każde zadanie było okazją do zabawy i integracji.

     • Filmowe powitanie wiosny 2M LO

      W pierwszym dniu wiosny większość uczniów klasy 2M LO (wraz z wychowawczynią) wybrała się na wycieczkę do Poznania. Podróżowaliśmy koleją, więc z dworca przemaszerowaliśmy w ten piękny, słoneczny dzień do multikina „Stary Browar”, by obejrzeć niezwykle popularny ostatnio film „Diuna”2. Byli też amatorzy filmu „Za duży na bajki”2, ale wszyscy wyszli ze swoich seansów zadowoleni!
      W drodze powrotnej pokłoniliśmy się powstańcom wielkopolskim pod ich pomnikiem i przypomnieliśmy chwalebne wydarzenia 1918-1919 roku w Poznaniu. Jeszcze tylko kilka chwil wolnego i trzeba było wracać. Pełni miłych wrażeń powróciliśmy do Krzyża.

     • Góra Grosza – XXIV edycja

      Akcja „Góra Grosza” to coroczna inicjatywa i podobnie jak w latach ubiegłych Rada Samorządu Uczniowskiego Liceum włączyła się w tę szczytną zbiórkę.

      Jej organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Przedsięwzięcie ma na celu zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

     • Życzenia

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim dużo zdrowia, wiosennego optymizmu, spokoju oraz pięknych chwil spędzonych z bliskimi przy świątecznym stole.

      Uczniowie klas I-III

     • SPOTKANIE Z MUZYKĄ W KLASACH 1

      W piątek 22 marca 2024 r. odbyło się spotkanie z muzykami z Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrz Pani Katarzyny Rabiej-Borkowskiej. Dzięki naszym wyjątkowym gościom uczniowie klas pierwszych poznali instrumenty dęte blaszane: trąbkę, tubę, instrumenty dęte drewniane: saksofon, instrumenty perkusyjne: werble, bęben, talerze. Poznali ich budowę, mieli okazję przekonać się, jak trudno wydobyć z nich dźwięki i posłuchać, jak robią to zawodowi muzycy. Było mnóstwo śmiechu, dobrej muzyki, zabawy oraz nauki. Po koncercie publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Dziękujemy za super zabawę i dużą dawkę wiedzy muzycznej.

     • GRA EDUKACYJNA UCZNIÓW KLASY 1 c  ,,EURO-KRZYŻ”

      Biznes w Krzyżu to fajna sprawa,
      świetna przy niej jest zabawa.
      Chętnie liczę i rachuję,
      bardzo dobrze się z tym czuję.
      W życiu o wiele łatwiej masz,
      gdy matematykę dobrze znasz!

      W klasie 1 c odbyły się zajęcia edukacyjne których celem było: stworzenie gry planszowej o tematyce ekonomicznej związanej z naszą miejscowością. Uczniowie stworzyli reguły gry, poznali ciekawe miejsca oraz historię naszego miasta, poznali walory przyrodnicze, utrwalili miejscowości wchodzących w skład gminy, a przede wszystkim doskonalili swoje kompetencje matematyczne.

     • "Życie codzienne mieszkańców Krzyża Wielkopolskiego przed 10 tysiącami lat".

      Od dwudziestu lat na terenie pradoliny Noteci w Krzyżu Wlkp. prowadzone są badania archeologiczne. Z tej okazji uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyli w wykładzie pt. "Życie codzienne mieszkańców Krzyża Wielkopolskiego przed 10 tysiącami lat". Wykład wygłosił Pan profesor dr hab. Jacek Kabaciński z Instytutu Archeologii i Etnologii w Poznaniu, który opiekuje się wykopaliskami w Krzyżu od samego początku. Wykład poprzedzony był zwiedzaniem wystawy tematycznej "Skarby Wielkopolski wydobyte z bagien. Życie codzienne łowców-zbieraczy z Krzyża Wielkopolskiego", na którą składały się artefakty wydobyte na stanowisku archeologicznym w Krzyżu. Wśród licznych zaprezentowanych zabytków można było zobaczyć narzędzia z kości zwierząt oraz krzemieni. Duże zainteresowanie wzbudziły skorupy żółwi oraz fragment czaszki ludzkiej.

  • Nagłówek

  • Przyjaciel Szkoły - dziękujemy za sponsoring

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Rekrutacja do LO
   w Krzyżu Wlkp.
   na r.szk. 2023/2024

   Oferta edukacyjna

   Zasady i terminy rekrutacji

   Podanie

   Karta informacyjna

   RODO

  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

   Nasza szkoła przystąpiła do Rządoowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 


  • Godziny dzwonków

   Sobota 13.04.2024
  • Sprawdź aktualny stan powietrza
   w Krzyżu Wlkp.

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 4097060
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krzyżu Wlkp.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
   • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/ 693 713 462, 67 25 64 035 /sekretariat, ul. Wojska Polskiego 31/ 67 25 65 614 /świetlica, ul.Wojska Polskiego 31/
   • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski Poland
   • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
   • www.zso.krzyz.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych