• Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
   • budynek, w którym uczą się uczniowie klas 8 SP i LO, ul.Sienkiewicza 1
   • budynek, w którym uczą się uczniowie klas 6 i 7 SP, ul.Sienkiewicza 1
   • budynek, w którym uczą się uczniowie klas 1 - 5 SP, ul. Wojska Polskiego 31
   • posiadamy nowoczesny sprzęt
   • drukujemy na drukarce 3D
   • programujemy
   • korzystamy z pracowni mobilnej
     • Wycieczka do Gorzowa Wlkp.

      21.10.2021r. odbyła się wycieczka do Gorzowa Wlkp., w której uczestniczyło 45 uczniów z klas 7f, 7g i 8f. Uczniowie, pod opieką wychowawców i nauczycieli, wyruszyli autokarem spod szkoły po godz. 8.00.

      Głównym celem wyjazdu był udział w widowisku muzycznym „1980-ty” (reż Jan Tomaszewicz) w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Spektakl ten osnuty jest wokół autentycznych wydarzeń polskiego sierpnia 1980r. Opowiada o dwojgu ludzi, którzy z każdym dniem dojrzewają do rodzącego się w nich uczucia, podobnie jak polskie społeczeństwo tego czasu dojrzewało do prawdziwej wolności i demokracji. Dla uczniów udział w spektaklu okazał się być niekonwencjonalną lekcją historii o czasach, gdy „Solidarność” była nie tylko na ustach całego świata ale i w sercach milionów Polaków.

     • XX Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej – Malwa 2021

      Dnia 21 października 2021r. w Rosku odbył się już po raz dwudziesty Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej. Głównym celem konkursu jest przede wszystkim popularyzacja pieśni ludowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział w sumie 29 solistów, którzy byli oceniani w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Borkowska z klasy 4a, która w swojej kategorii wiekowej, czyli soliści klas IV-VI zajęła III miejsce. Wiktorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wycieczka do Dębogóry

      19 października 2021 roku klasa 7a i 7b z wychowawcami p. Beatą Rumińską-Grot i p. Tomaszem Molenda oraz z opiekunami p. Krystyną Matkowską i p. Z. Woźnym udali się na wycieczkę do Dębogóry. Celem wycieczki było poznanie miejsca dla osób ceniących sobie ciszę, przestrzeń, historię i tradycję. Gospodarze dworu oprowadzili młodzież po obiekcie agroturystycznym. W 2009 r. gospodarstwo to zajęło pierwsze miejsce w konkursie Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego na najlepszy obiekt agroturystyczny w województwie. Grupa wycieczkowa miała możliwość zobaczyć piękną przyrodę, poznać historię dworku w Dębogórze, Muzeum Szalonego Dziadka. Przed wejściem do Muzeum witał gości samolot An 2, zwany „Antkiem”. W muzeum znajdują się miedzy innymi armaty z czasów bitwy pod Grunwaldem, kopie armat rosyjskich z powstań narodowych: kościuszkowskiego 1794 r. oraz listopadowego 1831 r. W muzeum była możliw

     • „Kostrzyńskie Pompeje”

      19 października 2021r. klasa 6a wraz z wychowawcą i opiekunami udała się na wycieczkę do Kostrzyna nad Odrą. Celem naszego wyjazdu były tzw. „Kostrzyńskie Pompeje”, czyli ruiny Starego Miasta Kostrzyn. Spacer po kostrzyńskiej Starówce i bardzo ciekawe opowieści przewodnika spowodował, że oczami wyobraźni mogliśmy się przenieść do czasów kiedy to miasto było jednym z najpiękniejszych miast Branderburgii. Mieliśmy też możliwość zwiedzenia Bastionu Filip, czyli jednego z trzech zachowanych bastionów twierdzy Kostrzyn. Od roku 2014 jest tam prezentowana ekspozycja poświęcona wybranym aspektom dziejów miasta oraz zmagań wojennych toczących się w okolicy na przestrzeni wieków.

     • Październikowe spotkania z matematyką

      1 października obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Ta bezpłatna akcja edukacyjna jest wielkim szkolnym wydarzeniem i odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października w szkołach, które uzyskały licencję od organizatorów.

      Najpierw są przygotowania, podczas, których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw oraz wzajemnego odpytywania, a następnie stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.

     • WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 3B I 3D DO POZNANIA

      WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 3B I 3D DO POZNANIA

      Było jeszcze bardzo ciemno, gdy nieco zaspani, ale pełni sił i energii zebraliśmy się przy schodach prowadzących na Dworzec PKP w Krzyżu Wlkp. Zbiórka uczestników była pierwszym punktem programu wycieczki uczniów klasy 3b i 3d do Poznania. Po sprawdzeniu obecności wraz z naszymi Paniami oraz opiekunami udaliśmy się na peron 2, gdzie stał nasz pociąg. Na dworze było mroźno, więc gdy wsiedliśmy do ciepłego przedziału, wszystkim zrobiło się przyjemnie. I tak w miłej atmosferze, rozmawiając i bawiąc się, dojechaliśmy do Poznania. Ruch na dworcu był duży, ale bez kłopotów wyszliśmy na ulicę.

     • DEN

      Dziś w imieniu wszystkich uczniów chcemy złożyć dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Niech Wam słońce zawsze świeci niech Was lubią wszystkie dzieci. Niech uśmiech na twarzach Waszych gości, a wiatr rozpędza chmury złości.

      Wszystkiego najlepszego!!!

     • Uczniowie - nauczycielom

      Klasy 6 - 8 i LO

      Dzisiaj jest Dzień Edukacji, więc w szkole świętujemy i wszystkim pracownikom gorące życzenia ślemy.

      Dla pań dyrektorek, nie tylko dziś, życzenia gorące, bo z serca płynące. Bądźcie i rządźcie nam sprawiedliwie, Byśmy musieli się uczyć uczciwie. Znoście cierpliwie nasze grymasy. Kciuki trzymajcie za wszystkie klasy.

     • Konkurs recytatorski

      We wtorek 12 października 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Bractwo Brzechwy i Tuwima’’ dla klas 1-3. Uczniowie prezentowali wybrany przez siebie, dowolny utwór z kręgu literatury dziecięcej dowolnego autora. Najczęściej jednak były recytowane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Oceny interpretacji utworów dokonała komisja w składzie: mgr Renata Palczewska, mgr Małgorzata Nowakowska i mgr Anna Nowak. Komisja oceniała dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

     • KONKURS PLASTYCZNY ,,RYBY NASZYCH RZEK I JEZIOR”

      W związku z kulinarnymi warsztatami rybnymi uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Ryby naszych rzek i jezior”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i zachęcenie do poznawania najbliższego środowiska przyrodniczego, kształtowanie postaw przyjaznych środowisku, rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci oraz promowanie walorów przyrodniczo – krajobrazowych NGR. Inspiracją do wykonania prac były ryby rzek i jezior oraz ich naturalne środowisko. Organizatorem konkursu była Nadnotecka Grupa Rybacka.

     • Jesień w świetlicy

      Świetlica szkolna to miejsce w którym uczniowie spędzają czas po skończonych zajęciach lekcyjnych oczekując na powrót do domu. Świetlica to miejsce przyjazne uczniom, w którym chętnie spędzają czas zawierając przyjaźnie, odrabiając prace domowe, ucząc się pracy indywidualnej i zbiorowej. To miejsce, w którym uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności twórcze. We wrześniu i październiku do świetlicy przyszła Pani Jesień. Wychowankowie pod kierunkiem wychowawców świetlicy wykonywali prace związane z jesienią wykorzystując różnorodne dary jesieni. Rozwiązywali zagadki o jesieni, poznawali nazwy liści, owoców i roślin. Rozwijali swoje zdolności artystyczne oraz oraz kształtowali współpracę w grupie świetlicowej.

     • Innowacja pedagogiczna „My English pen pals” 

      We wrześniu rozpoczęła się w naszej szkole innowacja pedagogiczna z języka angielskiego „My English pen pals - wymiana korespondencji między uczniami zaprzyjaźnionej szkoły”.

      Adresatami innowacji są uczniowie klasy 7g. Głównym jej założeniem jest wymiana korespondencji w języku angielskim z uczniami Szkoły Podstawowej nr 21 im. Orląt Lwowskich w Gorzowie Wielkopolskim z wykorzystaniem tradycyjnej poczty. Planowane w ramach innowacji działania mają przyczynić się do zwiększenia kompetencji językowych uczniów oraz wzrost motywacji do tworzenia wypowiedzi pisemnych w języku obcym przy udziale realnego odbiorcy korespondencji.

     • KULINARNE   WARSZTATY   RYBNE   W   KLASIE   3B

      Jednym z zadań szkoły promującej zdrowie jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie zdrową żywnością. Realizacji tego zadania podjęli się uczniowie klasy 3b. W środę 6 października dzieci wraz ze swoją Panią miały przyjemność uczestniczenia w kulinarnych warsztatach rybnych. Organizatorem przedsięwzięcia była Pani Wiesława Pyrcz, autorka książek dla dzieci, pasjonatka świata przyrody, osoba bardzo aktywna, organizatorka licznych spotkań w szkołach, przedszkolach, bibliotekach. Wraz z Nią warsztaty przeprowadzała Pani Bożena Lebiedź, autorka przepisów na pyszne dania z ryb, które dzieci przygotowały zupełnie samodzielnie. Uczniowie pracowali

     • Pasowanie na Ucznia

      ,,Razem w świat idźmy, idźmy wesoło! Szkoła nas woła –dzień dobry szkoło!

      Świat ma tajemnic milion lub więcej- każdy je chciałby poznać czym prędzej.

      A więc wędrujmy przez szkolne lata i odkrywajmy sekrety świata!

      Razem w świat idźmy, idźmy wesoło! W świat nas za rękę poprowadź szkoło!’’

      6 października 2021 roku odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci z klasy pierwszej, na uczniów szkoły podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim. Uczniowie przedstawili część artystyczną, w trakcie której pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po części artystycznej wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie. Następnie pani dyrektor Renata Dahmani pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Od tego dnia uczniowie klasy 1a, 1b, 1c i 1d zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności szkolnej. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 24.10.2021
  • Sprawdź aktualny stan powietrza
   w Krzyżu Wlkp.

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 2378155
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krzyżu Wlkp.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
   • zsokrzyz@wp.pl
   • 67 25 64 087 /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/
   • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski
   • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
   • tel. 67 25 64 035 /sekretariat, ul.Wojska Polskiego 31/
   • www.zso.krzyz.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych