• Zadania Samorządu Uczniowskiego
          Szkoły Podstawowej w Krzyżu Wielkopolskim

Do najważniejszych zadań Samorządu Uczniowskiego należą:

1. Organizowanie i zachęcanie całej społeczności uczniowskiej do należytego spełniania obowiązków szkolnych, stosowania się do przepisów zawartych w Statucie szkoły.
          2. Informowanie społeczności uczniowskiej o pracach i planach Samorządu
          3. Uczniowskiego umożliwiające wyrażenie opinii oraz realizację pomysłów uczniowskich.
          4. Angażowanie uczniów do wykonywania niezbędnych prac na rzecz szkoły i poszczególnych klas.
          5. Dbanie o estetykę sal lekcyjnych oraz korytarzy szkolnych.
          6. Rozwijanie zainteresowań naukowych, kulturalnych, sportowych.
          7. Propagowanie zdrowego stylu życia.
          8. Organizowanie imprez o charakterze poważnym i rozrywkowym.
          9. Zapobieganie konfliktom i rozstrzyganie sporów między uczniami oraz między uczniami i nauczycielami.
          10. Zapobieganie wszelkim przejawom przemocy i agresji w szkole i poza szkołą.
          11. Współpraca z dyrekcją szkoły, pedagogiem szkolnym, wychowawcami, innymi nauczycielami oraz Radą Rodziców.