• Skrzynka zaufania

• SKRZYNKA ZAUFANIA

Jeśli nie masz odwagi lub wstydzisz się bezpośrednio porozmawiać o swoich problemach z nauczycielem, wychowawcą czy zajrzeć do gabinetu pedagoga/psychologa, żeby poinformować o jakimś ważnym wydarzeniu w Twoim życiu lub problemie, w szkole powstała e-Skrzynka Zaufania, która może Ci to ułatwić.

mail: szzsokrzyz@wp.pl

Osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie Skrzynki Zaufania oraz udzielanie odpowiedzi na Wasze maile są pedagodzy, psycholog oraz dyrekcja szkoły i tylko te osoby mają do nich dostęp.

Na e-Skrzynkę Zaufania możecie kierować maile z różnymi problemami - dotyczącymi szkoły, klasy, rówieśników czy kłopotami osobistymi. Nie ma dla Nas tematów tabu. Z niczego się nie wyśmiewamy. Odpowiemy na każdą wiadomość Jednak, aby szybko zareagować i udzielić pomocy musimy znać Twoje dane, czyli imię, nazwisko, klasę – bez tych informacji ciężko będzie Nam dotrzeć do właściwej osoby. Na anonimy trudno Nam odpowiadać, gdyż nie wiemy kto kieruje do Nas swój problem i komu odpowiedzieć.

Zdajemy sobie sprawę, że problemy trapiące uczniów są bardzo różne, więc jeśli:

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie,
          • nie potrafisz nawiązać poprawnych relacji z rówieśnikami,
          • jesteś nieśmiały/a,
          • czujesz się osamotniony,
          • myślisz, że nikt Cię nie rozumie,
          • jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy w naszej szkole lub poza nią,
          • z różnych powodów nie potrafisz dogadać się z rodzicami,
          • masz trudności w porozumiewaniu się z nauczycielami,
          • uważasz, że problemy Ciebie przytłaczają i nie potrafisz sam/a sobie z nimi poradzić,
          • chcesz się z Nami podzielić jakimś sukcesem czy pozytywną informacją.

… zapraszamy do korzystania z nowej formy komunikacji w Naszej szkole.

Chcemy, abyście czuli się bezpiecznie w Naszej szkole, znaleźli w niej zrozumienie i wparcie, aby każdy Wasz problem został rozwiązany. Zgłaszajcie się do Nas!

DYREKTOR     Renata Dahmani

PSYCHOLOG  Grażyna Piasek