• Klasa 1a i 1c świętuje Dzień Ziemi

Dzień Ziemi – 22 kwietnia, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, które obchodzone jest od 1970 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Wiele organizacji ekologicznych oraz placówek edukacyjnych organizuje w tym dniu liczne imprezy i wydarzenia plenerowe. Niestety,  w tym roku wszyscy musieliśmy pozostać w domach,  jednak poprzez piękne prace dzieci uczciły to święto. W ramach innowacji pedagogicznej „Raz, dwa, trzy, o Ziemię dbam ja i Ty” uczniowie klas I mogli po raz  kolejny udowodnić swoje zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska  i naszej planety.

Ewelina Łapacz

Marzena Machowina

• Galeria prac uczniowskich

• Niestety, w obecnej sytuacji nie mamy możliwości zaprezentowania prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów na korytarzu szkolnym. Dlatego zapraszam na wystawę wirtualną, która powstała z prac wykonanych podczas zdalnego nauczania. Są to prace nawiązujące do Świąt Wielkanocnych, poprzez święta majowe, następnie zdrowe odżywianie oraz sztukę współczesną. Autorami tych wspaniałych dzieł są uczniowie klas 5,6 i 7. Zapewne każdy z autorów odnajdzie własne dzieło.

Zapraszam do obejrzenia wystawy.

Halina Wydryszek-Janas

• Polska flaga

• Pierwsze dni maja to czas ważnych świąt, podczas których powinny Nam towarzyszyć biało - czerwone barwy narodowe. Z roku na rok obserwuje się jednak spadającą liczbę flag wywieszanych w tym czasie. Chcąc zachęcić uczniów do aktywności obywatelskiej i patriotycznej zaproponowałem, aby podzielili się ze mną zdjęciem flagi wywieszonej przed swoim domem. Inicjatywa miała na celu promowanie, propagowanie i uczenie szacunku do polskich symboli narodowych, w szczególności do flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z kilkunastu przypadkowo wybranych zdjęć przesłanych flag stworzyłem poniższy kolaż.

Tomasz Molenda

• Konkurs „Najpiękniejszy Kotylion Patriotyczny”

• Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie  „Najpiękniejszy Kotylion Patriotyczny”. Wszystkie prace są piękne, wykonane bardzo estetycznie i zgodnie z tematem.

O wynikach konkursu zwycięzcy zostaną poinformowani drogą e-mailową. Zapraszamy do obejrzenia prac.