• Dzień Flagi

     • Dzień Flagi został ustanowiony w 2004 roku jako dzień refleksji nad szczytnymi kartami naszej polskiej historii.

      Dzisiaj pamiętajmy o dziele naszych przodków  - wywieśmy flagę narodową, młodsi przypomnijcie starszym, zaakcentujmy wspólnotę.

     • NARODOWA MAJÓWKA

     •  

      Przed nami wyjątkowe dni. Co roku wraz z pojawieniem się majowego słońca w całej Polsce świętowaliśmy – 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja kolejne rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      W tym roku nie będzie pikników historycznych, przemarszy w historycznych strojach przypominających czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, uroczystej akademii w szkole czy Miejsko – Gminnym Ośrodku  Kultury.

      Ale pamiętać należy.

      3 maja 1791 roku po przeszło 2 latach intensywnej pracy poslowie Sejmu Wielkiego  obradującego w Warszawie uchwalili pierwszą w Europie a drugą na świecie (po amerykańskiej) nowoczesną Ustawę Rządową, w której zastosowano trójpodział władzy. Posłowie stronnictwa patriotycznego, któremu przewodzili Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki, książę Adam Kazimierz Czartoryski i Julian Ursyn Niemcewicz wspierani przez króla chcieli ratować Rzeczpospolitą – w zgodzie, bez sporów i waśni.

      Przesłanie Konstytucji sprzed 229 lat jest nadal aktualne – jak pisali twórcy w Konstytucji „Wszelka władza w społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu.”

      Dzieło Konstytucji nie przetrwało długo – tylko kilkanaście miesięcy, upadło przez zdradę magnatów i bierność dużej części szlachty!!!

      Prace uczniów

       

     • Podsumowanie akcji "Tęcza"

     • Od 22.04.2020 r. do 27.04.2020 r. w naszej szkole organizowana była Akcja Tęcza.

      Jej głównym celem było solidaryzowanie się z wszystkimi, którzy pozostają w domu. Dzieci umieszczały swoje prace w oknach ,chcąc w ten sposób poprawiać humor innym. Akcja tęcza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i swoim zasięgiem obiegła cały świat. Także w naszej szkole uczniowie chętnie wzięli w niej udział. Chciałybyśmy wyróżnić kilka prac i podziękować dzieciom za przesłane prace. Dziękujemy: Emilii Heft, Piotrowi Strugała, Marii Krzyżostaniak, Nikolii Urlewicz, Szymonowi Ratajczakowi, Mateuszowi Janas, Sebastianowi Michałowskiemu, Oliwierowi Larowskiemu i Mateuszowi Kulinowskiemu.

      Zespół nauczycieli specjalistów i kształcenia specjalnego!

       

     • GALERIA PUPILI

     •  

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli przesłać nam zdjęcia swoich zwierzaków.  Dzięki Waszym rodzicom

      i wychowawcom nasza Galeria Pupili zapełniała się bardzo szybko. Cieszymy się, że jesteście wzorowymi opiekunami swoich zwierzaków.

      Pamiętajcie, że zwierzęta to cudowni przyjaciele, którzy bardzo nas potrzebują, a my potrzebujemy ich.

     • Komunikat

     • W związku z  utrzymującym się stanem epidemicznym  Minister Edukacji Narodowej przedłużył  zawieszenie zajęć do 24 maja 2020 r. Nauka nadal jest realizowana  w sposób zdalny.

     • Akcja - ,,Tęcza w oknie!”

     •  Drodzy uczniowie!

      W tych ponurych chwilach pandemii pojawił się pomysł, aby dzieci na całym świecie wykonały rysunki tęczy na znak solidarności  i jedności ze wszystkimi, którzy pozostają w domu.

      Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w wolnej chwili namalowali tęcze, rysunki możecie umieścić w oknie.  Efekty prac prosimy przesłać na szkolnego maila: dodatkowezabawy@gmail.com.

      Na prace czekamy do dnia 27.04.2020r.

      Życzymy zdrowia.

      Zespół nauczycieli specjalistów i kształcenia specjalnego!

     • Uczniowie klas 7 i 8

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

      Mamy trzy główne cele:

      1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.
      2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
      3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów – przyszłych studentów.

       

      W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu
      o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”.

      11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów
      z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

       

      Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.

      Szczegóły na stronie www.polinfo.eu.

     • Ważne informacje:

     •  

       - przedłużone kształcenie na odległość,

       - harmonogram egzaminów i rekrutacji

      1. Do 26 kwietnia 2020 r. zostało przedłużone prowadzenie nauczania na odległość. Nauka będzie realizowana z wykorzystaniem dotychczasowych narzędzi kształcenia. Utrzymujemy dotychczasowe formy kontaktu i konsultacji nauczycieli z uczniami i rodzicami. Stosujemy te same sposoby informowania o zadaniach, postępach i ocenach uczniów. Prosimy rodziców o motywowanie i wspieranie dzieci do systematycznego uczenia się w domu.
      2. Jednocześnie informujemy, że Egzamin ósmoklasisty i Maturalny w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się w innym terminie, który poda Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 21 dni przed datą. O nowym terminie poinformujemy również uczniów i rodziców na stronie internetowej szkoły.
      3. Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych będzie przeprowadzone w nowych terminach. Nowe terminy postępowania, składania dokumentów podane zostaną na stronie MEN i KO Poznań. O nowych terminach poinformujemy również uczniów i rodziców na stronie internetowej szkoły.
     • „Raz, dwa, trzy, o Ziemię dbam ja i Ty”

     • Innowacja pedagogiczna „Raz, dwa, trzy, o Ziemię dbam ja i Ty”

      Uczniowie klasy I a i c chętnie podejmują nowe wyzwania, które są zawarte w naszej innowacji pedagogicznej. Bardzo lubią uczestniczyć w nieznanych dotąd sytuacjach oraz aranżować nowe. Zajęcia praktyczne dają dzieciom możliwość samodzielnego działania oraz wykazania się wiedzą i umiejętnościami. Niestety, trudna sytuacja związana z pandemią, uniemożliwiła nam realizację niektórych zadań w szkole. Jednym z tych zadań było założenie zielonych ogródków klasowych. Nasze dzieci są bardzo ambitne i kreatywne, więc takie ogródki przy pomocy rodziców założyły w swoich domach. Ogromne brawa zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, którzy są dla nich wielkim wsparciem.

       Ewelina Łapacz
      Marzena Machowina

    • Życzenia Wielkanocne
     • Życzenia Wielkanocne

     •  

      Kochani Uczniowie,  Szanowni Rodzice,

      Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, Szkolna Rodzino.

      Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć życzenia,

      by świąteczny czas przyniósł,

      oprócz potrzebnej zadumy,

      również ukojenie trosk i problemów dnia codziennego,

      rodzinną radość i nadzieję, że dobro zagości w naszych domach.

      Niech świąteczne myśli dadzą początek realizacji marzeń i pragnień,

      pozwolą spojrzeć z optymizmem w przyszłość.

      Z wyrazami szacunku,
      Dyrektor Szkoły,
      Wicedyrektorzy

     • Myślenie na mapie, czyli mapowanie myśli…

     • Mind Mapping (dosłownie „mapowanie myśli” ) to szczególny sposób notowania, który ma za zadanie graficzne przedstawienia jakiegoś zagadnienia. Głównym celem tworzenia „map myśli” jest aktywizowanie ucznia, rozwijanie jego wyobraźni oraz efektywności pracy, przez co łatwiejsze staje się zapamiętywanie, tworzenie skojarzeń i dostrzeganie związków przyczynowo- skutkowych.

                  Uczniowie klasy VII w ramach nauczania zdalnego mieli za zadanie wykonać „mapę myśli” dotyczącą przyczyn wybuchu I wojny światowej. Zagadnienie, które tradycyjnie opisuje się za pomocą liter i cyfr, jak się okazuje można też rozrysować. Zapewniam, że po tak wykonanym zadaniu wiedza o wiele łatwiej trafia do naszej pamięci, pozwalając jednocześnie lepiej zrozumieć dane zagadnienie. Według twórców metody dzieje się to dzięki synergicznej współpracy obu naszych półkul mózgowych.

                  Wybrane prace uczniów klasy VII prezentuję poniżej.

      Tomasz Molenda

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Zajączek Wielkanocny” organizowany przez świetlicę ZSO został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłoszono 67 prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ każda z prac była wyjątkowa i niepowtarzalna. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych, w każdej zostało przyznane I, II i III miejsce oraz po dwa wyróżnienia. Po naradzie Komisja konkursowa wybrała najciekawsze prace, a ich autorzy zostali powiadomieni o zwycięstwie drogą mailową. Nagrody zostaną wręczone zaraz po powrocie uczniów do szkoły.

      Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych :)

     • Happy Easter

     • W Wielkim Tygodniu uczniowie klas I - III ćwiczą angielskie słówka związane z Wielkanocą tj. basket, chick, bunny i wiele innych. Słuchają piosenek, grają w gry edukacyjne oraz przygotowują kolorowe kartki świąteczne. Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy nasi najmłodsi uczniowie życzą wszystkim Happy Easter!

     • Konkurs na LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

      1. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim.
      2. Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń i absolwent naszej szkoły (nawet jeśli nie jest członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu).
      3. Celem Konkursu jest:
      • promowanie wolontariatu oraz działalności wolontariackiej w naszej szkole,
      • rozwijanie i zaprezentowanie zdolności plastycznych i kreatywności uczniów.
      1. Zadaniem uczestnika Konkursu jest wykonanie projektu LOGO Szkolnego Klubu Wolontariatu.
      2. Prace powinny być:
      • twórcze (nie kopiowane z Internetu),
      • wykonane na kartce formatu A5,
      • technika pracy dowolna – kredkami, farbami, wyklejanka, grafika itp.
      1. Zdjęcia prac prosimy przesyłać na adres: hannah1309@wp.pl do 30 czerwca 2020r.
      2. Ogłoszenie wyników Konkursu na stronie internetowej szkoły nastąpi na początku września 2020r. Na zwycięzcę czeka nagroda!

             Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie.

      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

     • „Kartka dla Medyka”

     •  

      Uczniowie z klas I przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Kartka dla Medyka”, w ramach której narysowali kartki dla pracowników służby zdrowia. Celem akcji było podziękowanie wszystkim medykom za szczytną i bardzo trudną pracę w walce z koronawirusem. Czas pandemii, to najlepszy moment na rozmowę o szacunku do drugiego człowieka, o wzajemnej pomocy, a także o zbiorowej odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz  innych. Dzieci doskonale to rozumieją,  czego efektem są te wspaniałe prace wykonane dla naszych „bohaterów” w walce z wirusem.

       

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
   • zsokrzyz@wp.pl
   • 67 25 64 087 /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/
   • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski
   • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
   • tel. 67 25 64 035 /sekretariat, ul.Wojska Polskiego 31/
   • www.zso.krzyz.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych