• Święto Niepodległości w naszej szkole

• Wychowanie patriotyczne dzieci, to przede wszystkim rozwijanie pozytywnych zachowań społecznych, to kształtowanie postawy emocjonalnego przywiązania do ojczystego kraju i poznanie jego najważniejszych symboli i tradycji.

"Dzisiaj wielka jest rocznica -

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę
            Hołd dziś cała Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy
            wolność, polską mowę w szkole,
            to, że tylko z ksiąg historii
            poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
            w mieście flagi rozwinięto,
            i me serce się raduje,
            że obchodzę Polski święto.”

Słowami wiersza Ludwika Wiszniewskiego „11 LISTOPADA”, 8 listopada 2019 r. w naszej szkole rozpoczął się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla kl. I - III.

Podczas krótkiej lekcji historii, którą przygotowali uczniowie klasa 2 c pod opieką p. Magdaleny Gapskiej, najmłodsi uczniowie usłyszeli o tym, czym  jest wolność, patriotyzm, Ojczyzna oraz kim był Józef Piłsudski.

Edukacja patriotyczna jest bardzo ważnym elementem codziennego życia szkolnego, a  wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już w rodzinnym domu i towarzyszy dzieciom również w szkole i codziennym życiu.

• Udział w akcji "Szkoła do hymnu"

• W ramach akcji „Szkoła do hymnu” w piątek - 8 listopada 2019r. o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi z dwóch krzyskich przedszkoli, odśpiewali  cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.  W akcji wzięli również udział goście: Burmistrz Miasta i Gminy Krzyż Wlkp.  - Rafał Sroka, Zastępca Burmistrza – Dominik Pietrzyński, Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i USC – Halina Wylegała oraz przedstawiciel Rady Miejskiej – Grzegorz Korus. Na zakończenie wszystkie grupy dzieci z Przedszkola im. Marii Konopnickiej zarecytowały wiersz Doroty Kluski „Polska oczami dziecka”. Uroczysty moment uczniowie podkreślili odświętnym strojem, rozetkami, chorągiewkami i biało czerwonymi balonikami. Miejmy nadzieję,  że śpiewanie hymnu przez dzieci, młodzież i dorosłych stanie się nieodłącznym punktem podczas corocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Hanna Gapska