• Pasowanie na Ucznia

•   JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

W piątek  27 września 2019 r. o godzinie 10.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim. Jak co roku, uroczystość miała wyjątkowy charakter. Tym razem motywem przewodnim klas pierwszych był temat, co nam daje edukacja oraz bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę i różne umiejętności podczas występów artystycznych, które były oklaskiwane przez licznie przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Następnie uczniowie ślubowali uroczyście:

Uczciwą nauką i pracą służyć prawdzie, sprawiedliwości i pokojowi.

Wyrabiać w sobie silną wolę, koleżeństwo, uczynność, odwagę i prawdomówność.

Dbać o honor szkoły i ucznia.

Z dziecięcym zapałem i wiarą wytrwania jednoczyć wysiłki dla dobra Ojczyzny.

Po uroczystym ślubowaniu głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Renata Dahmani,  która dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.  Pierwszoklasiści otrzymali od pani dyrektor słowa wsparcia oraz każda klasa otrzymała ozdobne drzewko symbolizujące początek nowego, kolejnego etapu edukacji.  Drzewka zostaną posadzone w szkolnym ogródku  10 października , w dniu Święta Drzewa.  Z okazji pasowania uczniów na pierwszoklasistów  Rada Rodziców przekazała każdej klasie kronikę, a wychowawczynie klas pierwszych wręczyły uczniom słowniki ortograficzne ufundowane przez rodziców.

Na koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście i życzyli najmłodszym uczniom  wielu sukcesów, satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości, a także zrozumienia.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę.

Wychowawcy:

Katarzyna Boniecka-Radzi
            Ewelina Łapacz
            Marzena Machowina
            Małgorzata Nowakowska
            Agata Zielińska

• Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019

• 20 września 2019 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata” To międzynarodowa akcja w ramach której już od 26 lat w każdy trzeci weekend września miliony wolontariuszy na całym świecie, zarówno ci najmłodsi, jak i najstarsi, sprzątają śmieci z miejsc, gdzie nie powinny one trafiać. W tym roku działaliśmy pod hasłem „ NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMYZMIENIAMY” Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren, wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

• Program dla szkół

• W  naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020 jest realizowany „Program dla szkół”. Jego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, podczas którego kształtują się ich nawyki żywieniowe. Programem objęci są uczniowie klas I-V: 418 uczniów -owoce i warzywa, 375 uczniów - mleko i jego przetwory.

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 dzieci będą otrzymywały owoce, warzywa, soki/przeciery owocowe, mleko i produkty mleczne przez 12 wybranych tygodni. Liczba porcji otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo-warzywnego wynosi 42 w semestrze, natomiast liczba porcji w ramach komponentu mlecznego wynosi 40 w semestrze.

Konsumpcja owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych każdorazowo odbywać się będzie pod nadzorem nauczyciela/wychowawcy klas I-V w trakcie zajęć szkolnych.

Renata Jaworska

• Uwaga Rodzice!!! Rzeczy pozostawione w szkole.

• Informujemy, iż rzeczy pozostawione przez uczniów w budynku szkolnym przy ul.Wojska Polskiego 31 (odzież), można odbierać do 30 września br. Po tym terminie, znalezione rzeczy zostaną przekazane potrzebującym.