Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie po raz drugi!!!

27 listopada 2019 r. w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się gala wręczenia krajowego certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie. Uczestników gali powitała pełniąca obowiązki Dyrektora Ośrodka Marzenna Habib. Następnie głos zajęli zaproszeni goście, a wśród nich  Iwona Michałek - sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, prof. Barbara Woynarowska - przewodnicząca Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie oraz Valentina Todorovska-Sokołowska - krajowy koordynator programu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie.

SP im. BoWiD z Krajowym Certyfikatem „Szkoła Promująca Zdrowie”

8 stycznia  2013 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej Dyrektor Szkoły Podstawowej im. BoWiD w Krzyżu Wlkp.  Elżbieta Kujawa i szkolny koordynator promocji  zdrowia Joanna Musiał odebrały z rąk Tadeusza Sławeckiego – sekretarza stanu  w MEN Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”

Przynależnością do krajowej sieci może pochwalić się obecnie 91 szkół w Polsce. Jest to zaszczyt dla szkoły, a jednocześnie zobowiązanie do tworzenia i upowszechniania działań służących promocji zdrowia w swoim regionie oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi szkołami w Polsce.